Προς το περιεχόμενο

[Φορητό ηχείο] Soundcore motion boom plus by Anker στα 135€ με τα μεταφορικά, από soundcore.eu


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με το εκπτωτικό κουπόνι WS7DQNMM8R (-50€) βγαίνει στα 135 ευρώ τελική τιμή με τα μεταφορικά. Έρχεται από Ευρωπαϊκή Ένωση. 

https://eu.soundcore.com/products/motion-boom-plus

Το ηχείο είναι τερατάκι 80W RMS με πολύ καλό και δυνατό ήχο. 2sub από  30W και 2 tweeters από 10W. Το καλύτερο στην τιμή του και πατάει πολύ ακριβότερα και πιο επώνυμα. Υπάρχουν πολλά reviews στο internet και το YouTube. 

Επόμενη τιμή στο amazon.de στα 135+22 = 157€ με τα  μεταφορικά. Σαν πωλητής είναι πάλι η soundcore store. 

https://www.amazon.de/Soundcore-Outdoor-Waterproof-Dustproof-Bluetooth/dp/B09VKZPST7

Στο skroutz σε ένα μαγαζί στα 209€.

https://www.skroutz.gr/s/40158945/Soundcore-by-Anker-Motion-Boom-Plus-A3129011-Αδιάβροχο-Ηχείο-Bluetooth-80W-με-Διάρκεια-Μπαταρίας-έως-20-ώρες-Μαύρο.html

Γενικά η τιμή του παίζει γύρω στα 180€. 

 

 

 

 

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω σύγκριση με αυτό που με έχει αφήσει άφωνο (αγορά στα 40€).

 

[136,01€ 25% OFF]BlitzWolf® BW-WA5 100W Wireless Speaker bluetooth Speaker Triple Drivers Deep Bass TWS Stereo 3EQ Mode IPX6 Waterproof Portable Outdoor Speaker Audio & Video Devices from Consumer Electronics on banggood
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, manosfp είπε

Θέλω σύγκριση με αυτό που με έχει αφήσει άφωνο (αγορά στα 40€).

 

[136,01€ 25% OFF]BlitzWolf® BW-WA5 100W Wireless Speaker bluetooth Speaker Triple Drivers Deep Bass TWS Stereo 3EQ Mode IPX6 Waterproof Portable Outdoor Speaker Audio & Video Devices from Consumer Electronics on banggood
 

Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει σύγκριση μεταξύ αυτών των δύο, λόγω διαφορετικότητας. (Μέγεθος, ένταση, χροιά ήχου, εσωτερικοί-εξωτερικοί χώροι κλπ).

Παραθέτω εδώ όμως ένα συγκριτικό τεστ με το αντίπαλο δέος και με παρόμοια specs, αλλά με διπλάσια τιμή, JBL Xtreme 3.

https://www.smarthomesounds.co.uk/blog/faqs/anker-soundcore-motion-boom-plus-review-vs-jbl-xtreme-3-soundcore-motion-boom

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, manosfp είπε

Θέλω σύγκριση με αυτό που με έχει αφήσει άφωνο (αγορά στα 40€).

 

[136,01€ 25% OFF]BlitzWolf® BW-WA5 100W Wireless Speaker bluetooth Speaker Triple Drivers Deep Bass TWS Stereo 3EQ Mode IPX6 Waterproof Portable Outdoor Speaker Audio & Video Devices from Consumer Electronics on banggood
 

Δύσκολη η σύγκριση αφού οι κατασκευαστές μας δίνουν ελάχιστα specs και καμία μέτρηση.

Αρκετά μεγαλύτερη μπαταρία το soundcore. Επίσης, πιστοποίηση IP67 για τη θάλασσα, είναι πραγματικά αδιάβροχα και ανθεκτικά στην άμμο, το motion + μου έχει αντέξει 3 καλοκαίρια με το μικρό να το πετάει μέσα στη θάλασσα. Ζυγίζει όμως και ένα kg παραπάνω το Soundcore (μείον στη φορητότητα, + στον ήχο).

Τα 2 woofer / 2 twitter /2 passive radiators του soundcore είναι αρκετά πιθανό να έχουν πιο σωστό μπάσο από το 1 woofer / 2 twitter. Όμως ρεαλιστικά τη μεγάλη διαφορά σε αυτά τα ηχεία την κάνει η ύπαρξη ή όχι twitter και το μέγεθος. Ιδίως όταν είναι τοποθετημένο σε εξωτερικό χώρο με θόρυβο και χωρίς τοίχους γύρω γύρω μετά ίσως το μόνο που μετράει να είναι η ένταση (που δεν μπορούμε να ξέρουμε από τα specs πιο έχει περισσότερη και πόσο περισσότερη).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδιαφερον..
ψαχνω ενα δυνατο σε λογικη τιμη για παρτι σε εξωτερικους χωρους..
εχω τωρα και ενα JBL Charge 5 και σκεφτομουν να επαιρνα αλλο ενα ωστε μαζι να τα καταφερνουν καλυτερα.
Μηπως ενα τετοιο κανει καλυτερη δουλεια απο μονο του; πρεπει να βρουμε κανενα review στο Youtube μπας και καταλαβουμε τι παιζει και φυσικα ανα εχει καπως καλο ηχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, manosfp είπε

Θέλω σύγκριση με αυτό που με έχει αφήσει άφωνο (αγορά στα 40€).

 

[136,01€ 25% OFF]BlitzWolf® BW-WA5 100W Wireless Speaker bluetooth Speaker Triple Drivers Deep Bass TWS Stereo 3EQ Mode IPX6 Waterproof Portable Outdoor Speaker Audio & Video Devices from Consumer Electronics on banggood
 

Πώς πετυχαίνουμε την τιμή που ανέφερες;

Μέχρι 47.50 € το βρήκα:
https://www.angroid.gr/prosfores/icheia-akoystika/blitzwolf-bw-wa5-asyrmato-adiavrocho-icheio-100w-aytonomia-12-oron-sta-91-3e

Έβαλες κουπόνια σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, MasterX είπε

ενδιαφερον..
ψαχνω ενα δυνατο σε λογικη τιμη για παρτι σε εξωτερικους χωρους..
εχω τωρα και ενα JBL Charge 5 και σκεφτομουν να επαιρνα αλλο ενα ωστε μαζι να τα καταφερνουν καλυτερα.
Μηπως ενα τετοιο κανει καλυτερη δουλεια απο μονο του; πρεπει να βρουμε κανενα review στο Youtube μπας και καταλαβουμε τι παιζει και φυσικα ανα εχει καπως καλο ηχο

https://youtu.be/7tTomswgkus

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Πώς πετυχαίνουμε την τιμή που ανέφερες;

Μέχρι 47.50 € το βρήκα:
https://www.angroid.gr/prosfores/icheia-akoystika/blitzwolf-bw-wa5-asyrmato-adiavrocho-icheio-100w-aytonomia-12-oron-sta-91-3e

Έβαλες κουπόνια σου;

Δεν παίζει πια, 45€ το είχα πάρει με ένα κουπόνι για περιορισμένες χρήσεις. 

Επεξ/σία από manosfp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα καποια βιντεο και εχω ψηθει.. φαινεται καλη περιπτωση και σε καλη τιμη για αυτα που δινει!
εξεταζω το ενδεχομενο να παρω 2 τετοια για καλυτερη καλυψη απο 2 μεριες χωρις να χρειαζεται να τα εχεις στο τερμα.
για 2 κομματια βγαζει τα ιδια μεταφορικα 5€
γνωριζουμε με τι τροπο τα αποστελνει και πως τα παραλαμβανουμε;
με την εγγυηση τι παιζει; Φανταζομαι σε περιπτωση προβληματος το στελνεις παλι σε αυτους.. εχει κανεις εμπειρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ, αυτά τα φορητά ηχεία, έχει γίνει arms race το θέμα τους. Πρέπει να παίρνω κάθε χρόνο και πιο δυνατό για να πνίγει η Metal μου την trap της πιτσιρικαριας και όλη η παραλία μαζί και τους δύο μας.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, SilverCloak είπε

Αχ, αυτά τα φορητά ηχεία, έχει γίνει arms race το θέμα τους. Πρέπει να παίρνω κάθε χρόνο και πιο δυνατό για να πνίγει η Metal μου την trap της πιτσιρικαριας και όλη η παραλία μαζί και τους δύο μας.

Regulation όπως στα drones θα πρέπει να μπει στην Ελλάδα στο τέλος.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, MasterX είπε

ειδα καποια βιντεο και εχω ψηθει.. φαινεται καλη περιπτωση και σε καλη τιμη για αυτα που δινει!
εξεταζω το ενδεχομενο να παρω 2 τετοια για καλυτερη καλυψη απο 2 μεριες χωρις να χρειαζεται να τα εχεις στο τερμα.
για 2 κομματια βγαζει τα ιδια μεταφορικα 5€
γνωριζουμε με τι τροπο τα αποστελνει και πως τα παραλαμβανουμε;
με την εγγυηση τι παιζει; Φανταζομαι σε περιπτωση προβληματος το στελνεις παλι σε αυτους.. εχει κανεις εμπειρια;

Τα στέλνει μέσω Amazon, και έρχονται με UPS. Αν στην περιοχή σου δεν έχει, συνεργάζονται με γενική ταχυδρομική. 

Η εγγύηση είναι η πανευρωπαϊκή για 2 χρόνια, και αφού είναι μέσω Amazon, υποθέτω πως η επιστροφή γίνεται δωρεάν μέσω πάλι της UPS. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εφυγε παραγγελια για 2 κομματια!
τελικη €264.98

με μεταφορικα:
Standard Shipping (3-7 Business Days) Excluding Preorders €5.00

επισης για την εγγυηση εγραψε:
18-Month Hassle-Free Warranty

ενω γενικα μεσα στο site κατω κατω γραφει σκετο:
Hassle-Free Warranty
 

6 ώρες πριν, black66.gr είπε

Τα στέλνει μέσω Amazon, και έρχονται με UPS. Αν στην περιοχή σου δεν έχει, συνεργάζονται με γενική ταχυδρομική. 

Η εγγύηση είναι η πανευρωπαϊκή για 2 χρόνια, και αφού είναι μέσω Amazon, υποθέτω πως η επιστροφή γίνεται δωρεάν μέσω πάλι της UPS. 

 

Επεξ/σία από MasterX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, MasterX είπε

επισης για την εγγυηση εγραψε:
18-Month Hassle-Free Warranty

ενω γενικα μεσα στο site κατω κατω γραφει σκετο:
Hassle-Free Warranty
 

 

18 μήνες είναι η εγγύηση του εργοστασίου. Σε ΟΛΑ τα προϊόντα που διακινούνται στην ΕΕ και από την στιγμή που η πώληση γίνεται εντός αυτής, ισχύει η Ευρωπαϊκή εγγύηση, η οποία είναι 24 μήνες.

https://europa.eu/youreurope/business/dealing-with-customers/consumer-contracts-guarantees/consumer-guarantees/index_el.htm

Επεξ/σία από black66.gr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/5/2023 στις 11:35 ΠΜ, black66.gr είπε

Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει σύγκριση μεταξύ αυτών των δύο, λόγω διαφορετικότητας. (Μέγεθος, ένταση, χροιά ήχου, εσωτερικοί-εξωτερικοί χώροι κλπ).

Παραθέτω εδώ όμως ένα συγκριτικό τεστ με το αντίπαλο δέος και με παρόμοια specs, αλλά με διπλάσια τιμή, JBL Xtreme 3.

https://www.smarthomesounds.co.uk/blog/faqs/anker-soundcore-motion-boom-plus-review-vs-jbl-xtreme-3-soundcore-motion-boom

 

γενικά το λινκ review πολύ ότι νάνε στην περιγραφή ούτε αυτό δεν κάναν σωστά .

Speakers 2 x 30W woofer

2 x 30W tweeter

 

ενώ είναι 2x10w tweeter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...