Προς το περιεχόμενο

Ξεχάστε τo video streaming με τη συνοδεία διαφημίσεων - έρχονται οι ad-supported τηλεοράσεις


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, nekrik είπε

Οταν διαβάζω κάτι τύπου "εντελώς δωρεάν TV" καταλαβαίνω οτι θα σε αφήνουν να βλέπεις και κανα 2ωρο την ημέρα οτι θέλεις εσύ, εκεί ανάμεσα απο τις διαφημήσεις 🤣. Φαντάζομαι οτι με του θα πηγαίνεις στο μενού,15s διαφημήσεις, οταν βάζεις μια HDMI συσκευή, 20s κλπ 😝. Να φύγετε ρε!!! Δεν θέλουμε αυτό το "δωρεάν"

"Καποιανου χαριζανε και στραβοκαμαρωνε". Εκτιμω οτι η παροχη θα αφορα επιλεκτικα θυλακες

του πληθυσμου με υψηλη ροπη προς καταναλωση .

Μη κανεις ονειρα τρελλα ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα βγει κάποιο site ή forum όπου θα σου δείχνουν πως να την ανοίξεις και αν την μοντάρεις ώστε να μην δείχνει τίποτα από αυτά.

Εκτός κι αν δεν σου ανήκει η τηλεόραση και απαγορεύεται να την πειράξεις (όπως τα μόντεμ και οι κεραίες που δίνουν οι εταιρίες wisp).

Αλλά και πάλι το να έχει μία μπάρα που θα δείχνει διαφημίσεις δεν μας ενοχλεί, όπως είπαν και οι άλλοι βάζεις ένα συμπαγές σεμεδάκι και τέλος.

Επεξ/σία από Diavolos666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

oh snap, θυμάστε καμάρια μου την δωρεάν dial-up που στο κάτω μέρος είχε toolbar με διαφημίσεις; (εχω φαγωθεί αλλα δέν θυμάμαι πως την λέγανε)

Αυτό μου ήρθε στο μυαλό μόλις διάβασα το άρθρο. Αχχχ, τετοια λαμογιά, να μου το θυμηθείς ; Έλληνας πρέπει να την έχει την Pluto 😅

Επεξ/σία από DooM_STeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, EuphangeL είπε

Φίλε... Δεν ξέρω και εγώ πόσο θαμμένη στο νευρωνικό μου δίκτυο ήταν αυτή η ανάμνηση. Ήμουν 9-10 χρονών. Την λέγανε ακριβώς "X-treme"? Θέλω να κάτσω να ψάξω ακριβώς ποιοι ήταν, ποιον ISP χρησιμοποιούσαν κλπ. Θυμάμαι αχνά να είναι αρκετά hit and miss, να σέρνεται στις ώρες αιχμής κλπ.

Edit: https://www.tanea.gr/1999/06/01/greece/kai-internet-sto-kostos-tilefwnimatos/

Απίστευτα πράγματα σε άλλες εποχές. Κρυπτογράφηση πουθενά, μόλις είχε γίνει launch το TLS 1.0 🤣

το όνομα πάντως κάποιος το έχει ακόμα ενεργό

Επεξ/σία από smpt
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DooM_STeR είπε

oh snap, θυμάστε καμάρια μου την δωρεάν dial-up που στο κάτω μέρος είχε toolbar με διαφημίσεις; (εχω φαγωθεί αλλα δέν θυμάμαι πως την λέγανε)

Αυτό μου ήρθε στο μυαλό μόλις διάβασα το άρθρο. Αχχχ, τετοια λαμογιά, να μου το θυμηθείς ; Έλληνας πρέπει να την έχει την Pluto 😅

X-treme.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Αντί να κερδίζει από τις πωλήσεις της τηλεόρασης, ο Roettgers αναφέρει ότι η νέα εταιρεία του Pozin, που ονομάζεται Teevee Corporation, θα κερδίζει χρήματα από τις διαφημίσεις που θα εμφανίζονται στη δεύτερη οθόνη.

ωραίος, να δώσει και δωρεάν ίντερνετ 🙃👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να πάει καλά και να διαδοθεί η ιδέα γιατί θα είναι δημιουργήσει μια πολύ καλή επειχειρηματική ευκαιρία σε όσους κατασκευάσουν custom skins για την κάλυψη της διαφημιστικής οθόνης. Στο χρώμα και στα γραφικά που θέλει ο ενδιαφερόμενος. Οπότε το πρόγραμμα θα παίζει απρόσκοπτα, χωρίς διακοπές και όλα τσάμπα. 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/5/2023 στις 8:45 ΜΜ, dpolal είπε

X-treme.

Α μπράβο και είχα βγάλει τα κιτάπια μου να το βρω... 😂🤣

spacer.png

 

Επεξ/σία από DooM_STeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...