Προς το περιεχόμενο

Gtx 950 και πράσινη οθόνη


papako35

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Βρήκα από φίλο μια gtx 950 gaming g2 msi. Στον φίλο μου πριν χρόνια δούλευε χωρίς κανένα πρόβλημα. Την παρέλαβα, δεν την δοκίμασα και την Άνοιξα να την καθαρίσω και να βάλω νέα πάστα. Την έβαλα στο κομπιούτερ και μου βγάζει διαρκώς πράσινες γραμμές ή πράσινα πίξελ στην οθόνη. Δοκίμασα drivers παλιούς και νέους... Τίποτα. Έκανα 100 φορές φορμάτ.. τίποτα. Δοκίμασα σύνδεση με hdmi, dvi, vga σε 3 διαφορετικά μόνιτορς... Τίποτα. Την ξανά άνοιξα να σας βγάλω μερικές φωτογραφίες. Δεν ξέρω τι άλλο να ψάξω. Έχετε κάποια γνώμη? Συμφέρει η επισκευή της σε μάστορα? Η χρήση της είναι απλή χρήση γραφείου και από παιχνίδια μέχρι κανένα lol.

Υ.Γ μόλις βγάλω την κάρτα γραφικών και συνδέσω τα ενσωματωμένα γραφικά όλα δουλεύουν ρολόι. 

PXL_20230507_122233430~2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, papako35 είπε

Την έβαλα στο κομπιούτερ και μου βγάζει διαρκώς πράσινες γραμμές ή πράσινα πίξελ στην οθόνη.

Είναι και επίκαιρο...

ΠΑΣΟΚ ρε, ΠΑΣΟΚ ρε μούτρο 🤣😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, papako35 είπε

Καλησπέρα. Βρήκα από φίλο μια gtx 950 gaming g2 msi. Στον φίλο μου πριν χρόνια δούλευε χωρίς κανένα πρόβλημα. Την παρέλαβα, δεν την δοκίμασα και την Άνοιξα να την καθαρίσω και να βάλω νέα πάστα. Την έβαλα στο κομπιούτερ και μου βγάζει διαρκώς πράσινες γραμμές ή πράσινα πίξελ στην οθόνη. Δοκίμασα drivers παλιούς και νέους... Τίποτα. Έκανα 100 φορές φορμάτ.. τίποτα. Δοκίμασα σύνδεση με hdmi, dvi, vga σε 3 διαφορετικά μόνιτορς... Τίποτα. Την ξανά άνοιξα να σας βγάλω μερικές φωτογραφίες. Δεν ξέρω τι άλλο να ψάξω. Έχετε κάποια γνώμη? Συμφέρει η επισκευή της σε μάστορα? Η χρήση της είναι απλή χρήση γραφείου και από παιχνίδια μέχρι κανένα lol.

Υ.Γ μόλις βγάλω την κάρτα γραφικών και συνδέσω τα ενσωματωμένα γραφικά όλα δουλεύουν ρολόι. 

PXL_20230507_122233430~2.jpg

Αυτές οι πράσινες γραμμές και τα πιξελ λέγονται artifacts και είναι συμπτωμα ότι η κάρτα πεθαινει. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφου δεν εστρώσε με σωστο πέρασμα drivers (DDU) φορματ κτλ, παραδίδει πνεύμα σιγα σιγα. 50 ευρώ μαξ εχει η καρτα μεταχειρισμενη, δεν αξίζει μάστορα. Αν υπάρχει κανα αλλο pc δοκίμασε την εκεί.

Επεξ/σία από Apaleytos80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Phaethonas είπε

Με άλλο καλώδιο η σε άλλη θύρα δοκίμασες;

ναι ναι. δοκιμασα αλλα δν εστρωσε!

14 ώρες πριν, Apaleytos80 είπε

Αφου δεν εστρώσε με σωστο πέρασμα drivers (DDU) φορματ κτλ, παραδίδει πνεύμα σιγα σιγα. 50 ευρώ μαξ εχει η καρτα μεταχειρισμενη, δεν αξίζει μάστορα. Αν υπάρχει κανα αλλο pc δοκίμασε την εκεί.

βλεπω να παει ανακυκλωση!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...