Προς το περιεχόμενο

Realme c21 εχει γινει παρα πολυ αργο.


VasKag

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχα αγορασει για τη μανα μου ενα realme c21 το 2021. Οι απαιτησεις τοτε  ηταν μονο για τηλεφωνο και λιγο viber. Μεχρι και πριν απο λιγο καιρο ηταν ολα καλα .τους τελευταιους μηνες η κατασταση ειναι απελπιστικη. Παρα πολυ ωρα για να ανοιξει σχεδον το οτιδηποτε. Θα βοηθησει καθολου αν του κανω ενα factory reset ή λογω παλαιοτητας ειναι αυτο που ειναι. Να πω εδω οτι δεν υπαρχουν μεσα ουτε παιχνιδια ουτε τιποτα περιεργες εφαρμογες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, VasKag είπε

Ειχα αγορασει για τη μανα μου ενα realme c21 το 2021. Οι απαιτησεις τοτε  ηταν μονο για τηλεφωνο και λιγο viber. Μεχρι και πριν απο λιγο καιρο ηταν ολα καλα .τους τελευταιους μηνες η κατασταση ειναι απελπιστικη. Παρα πολυ ωρα για να ανοιξει σχεδον το οτιδηποτε. Θα βοηθησει καθολου αν του κανω ενα factory reset ή λογω παλαιοτητας ειναι αυτο που ειναι. Να πω εδω οτι δεν υπαρχουν μεσα ουτε παιχνιδια ουτε τιποτα περιεργες εφαρμογες.

Θα βοηθήσει για λίγο στην αρχή αλλά μετά πάλι τα ίδια θα έχεις λογικά. Δοκίμασε να δεις πως θα πάει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παντως δε μοιαζει και πολυ φυσιολογικη αυτη η συπεριφορα. μου θυμιζει σαν να εχεις ενα υπολογιστη που η cpu και ο σκληρος ειναι στο 100% και προσπαθεις να ανοιξεις κατι

Επεξ/σία από VasKag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, VasKag είπε

Ειχα αγορασει για τη μανα μου ενα realme c21 το 2021. Οι απαιτησεις τοτε  ηταν μονο για τηλεφωνο και λιγο viber. Μεχρι και πριν απο λιγο καιρο ηταν ολα καλα .τους τελευταιους μηνες η κατασταση ειναι απελπιστικη. Παρα πολυ ωρα για να ανοιξει σχεδον το οτιδηποτε. Θα βοηθησει καθολου αν του κανω ενα factory reset ή λογω παλαιοτητας ειναι αυτο που ειναι. Να πω εδω οτι δεν υπαρχουν μεσα ουτε παιχνιδια ουτε τιποτα περιεργες εφαρμογες.

Ο πρώτος παράγοντας είναι ο αδύναμος επεξεργαστής που έχει.

Δεύτερο εάν έχει πάρει αυτό με τα 3Gb Ram σίγουρα παίζει ρόλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Ο πρώτος παράγοντας είναι ο αδύναμος επεξεργαστής που έχει.

Δεύτερο εάν έχει πάρει αυτό με τα 3Gb Ram σίγουρα παίζει ρόλο.

Για το πρωτο το ξερω. ναι για το δευτερο. Ηξερα τι πηρα. Ηταν για τα απολυτως βασικα. Ειναι το πρωτο της smart τηλεφωνο. Απλα μου κανει εντυπωση που 1.5+ χρονο ηταν ενταξει και τους τελευταιος 1-2 μηνες τα εχει παιξει.

Επεξ/σία από VasKag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, VasKag είπε

Για το πρωτο το ξερω. ναι για το δευτερο. Ηξερα τι πηρα. Ηταν για τα απολυτως βασικα. Ειναι το πρωτο της smart τηλεφωνο. Απλα μου κανει εντυπωση που 1.5+ χρονο ηταν ενταξει και τους τελευταιος 1-2 μηνες τα εχει παιξει.

Ναι έτσι γίνεται συνήθως.

Εάν δεν έχει τίποτα μέσα το Hard reset θα το βοηθήσει.

Δεν ξέρω για πόσο χρονικό διάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τελικα μετα απο επανεκκινηση (αν και ειχα κανει και πιο παλια) το κινητο εστρωσε. Ας ελπισουμε να κρατησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, VasKag είπε

Τελικα μετα απο επανεκκινηση (αν και ειχα κανει και πιο παλια) το κινητο εστρωσε. Ας ελπισουμε να κρατησει.

Μια στο τόσο είναι καλό να γίνεται μια επανεκκίνηση. Αυτό από μόνο του δεν αρκεί όμως. Ρίξε μια ματιά στο τι εφαρμογές έχει και πόσο έχει φισκάρει τον χώρο της. Κάνε μια εκκαθάριση, και κράτα το όσο γίνεται πιο "ελαφρύ". Απεγκατάστησε εφαρμογές που δεν χρειάζεται, αντικατάστησε εφαρμογές που έχουν ελαφρύτερη έκδοση (πχ facebook & messenger με τις αντίστοιχες lite εκδόσεις). Μάθε την να καθαρίζει τις εφαρμογές που βρίσκονται στο παρασκήνιο... Αυτά για όσο μπορεί να το τρέχει λίγο πιο νορμάλ. Κινητά με φτωχά χαρακτηριστικά δεν μπορούν να τρέχουν εσαεί απροβλημάτιστα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητο δεν εχει τιποτα περιττο επανω. το μονο εξτρα ειναι το viber. Και οτι εφαρμογες μπορουσαν να απεγκατασταθουν, βγηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ας κάνει καμιά επανεκκίνηση, καθάρισμα παρασκηνίου... Και όσο την τραβήξει. 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...