Προς το περιεχόμενο

Εμφάνιση 2 φορές των σκληρών δίσκων στα win 10


kostasdg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, kostasdg είπε

Εφάρμοσα τις οδηγίες στο link του micos000 αλλά μου έβγαλε το εξής μνήμα που επισυνάπτω.

Pc2.png

Πατάς το Win + R (από το πληκτρολόγιο). 

Στο παράθυρο διαλόγου run , γράψε “cmd” και πάτησε Ctrl + Shift + Enter, θα ανοίξει ως διαχειριστής η γραμμή εντολών.

https://www.howtogeek.com/194041/how-to-open-the-command-prompt-as-administrator-in-windows-10/

 

14 λεπτά πριν, micos000 είπε

Στο λινκ σου έλεγε να ανοίξεις γραμμή εντολών (μαύρη οθόνη) σαν διαχειριστής και όχι το powershell (μπλε οθόνη).

Πάτα κάτω αριστερά που λέει "Αναζήτηση" και γράψε cmd. Θα σου εμφανίσει σαν αποτέλεσμα πάνω-πάνω το "Γραμμή εντολών". Πήγαινε το ποντίκι στην επιλογή χωρίς να πατήσεις ακόμα και στο δεξί τμήμα θα σου εμφανίσει επιλογές και μια από αυτές θα λέει "Εκτέλεση με δικαιώματα διαχειριστή". Πάτα σε αυτό.

Μετά κάνε επικόλληση την εντολή και θα στην πάρει σωστά, με κενό μετά το reg.exe και αντί για ? θα έχει το ", όπως και θα πρέπει να είναι. Επίσης στην εικόνα σου βλέπω ότι λείπει το add μετά το reg.exe

spacer.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα θέλω να ευχαριστήσω Χίλιες φορές  για την ατελείωτη υπομονή σας . Ήμουν καθηγητής με πολύ υπομονή και αγάπη στα παιδιά. Εσείς με ξεπεράσατε. Εφάρμοσα τις αναλυτικές οδηγίες και πέτυχε. Έχω 3 σκληρούς. Ανοίγοντας  την κατάργηση συσκευών βλέπω ότι δεν υπάρχει ο δίσκος 0 αλλά   μου εμφανίζει τον c και τον δίσκο 2.;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την εντολή την επανέλαβες και για τον 2ο δίσκο με το ανάλογο bus number; Αυτή που έδειξες με το 0 στο τέλος ήταν μόνο για τον δίσκο με bus number 0. Σύμφωνα με την εικόνα των δίσκων σου πρέπει να το επαναλάβεις και με το 2 στο τέλος για τον δίσκο με τα partition Ε και F. Τώρα, πως προέκυψε και ο C στην προσφαθαίρεση δεν ξέρω.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...