Προς το περιεχόμενο

Μπαταρια laptop MSI GF66 KATANA


NINJUTSU

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα !!! Αγορασα πριν λιγες μερες το msi gf66 katana i7 12650h ,3060, 16gb,1T, 144h,win 11 home

Στην περιγραφη ελεγε διαρκεια μπαταριας 7 ωρες περιπου. Στην πραξη κραταει το πολυ 3 ωρες χωρις κατι να τρεχει 

δεν ειναι λιγο περιεργο ουτε τα μισα απο αυτα που μου αναφερουν στην περιγραφη τους ?

δεν εχω δοκιμασει να ριξω κατι απο τα χαρακτιριστικα του γιατι αν ειναι ετσι θα επερνα ενα με λιγοτερα λεφτα 

γενικα αν το εχω συνεχεια στην φωρτιση εχει μεγαλο θεμα με την ζωη της μπαταριας? υπαρχει  καποια ρυθμιση να κανω να μην φωρτωνει στο 100%?

ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/5/2023 στις 1:25 ΜΜ, sil_unique είπε

Τέτοια αυτονομία και περισσότερη έχουν μηχανήματα με επεξεργαστή που έχει το γραμμα u [τύπου ultrabook και χρονίζουν χαμηλότερα]

Μαλιστα. οποτε αν κραταει 2ωρο να ειμαι ευχαριστημενος η μπορω να κανω κατι για αυτο ? υπαρχει δυνατοτητα να του βαλω μεγαλητερη μπαταρια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, NINJUTSU είπε

Μαλιστα. οποτε αν κραταει 2ωρο να ειμαι ευχαριστημενος η μπορω να κανω κατι για αυτο ? υπαρχει δυνατοτητα να του βαλω μεγαλητερη μπαταρια ?

Αδελφε , μιλαμε για gaming laptop. Χωρις ρευμα οιαδηποτε αυτονομια , κανοντας βασικες λειτουργιες π.χ. σερφαρισμα , ταινια , μουσικη , που φτανει το ελαχιστο 2-3 ωρες ειναι αποδεκτη. Το 7 ωρες που λεει η περιγραφη στο σκρουτζ ειναι πολυ αισιοδοξο , και ισως να πιανεται υπο προυποθεσεις. Προφανως δεν ασχολουμαστε με gaming , χωρις ρευμα , γιατι χωρις τον φορτιστη το hardware θα υπολειτουργει... Δεν ειναι τυχαιο που ειναι 150w-180w και εχει μεγεθος τουβλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...