Προς το περιεχόμενο

Crossover for mac MacBook Air M1


cheap-r-ass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να τρέξω official lineage2 μέσω του crossover σε macbook air m1.
Το είχα κατεβάσει πριν καιρό και έληξε το trial χωρίς να τρέξω τίποτα.
Δεν με ενδιαφέρει να το παίζω το παιχνίδι για ώρες αλλά να μπορώ να μπω να βάλω μερικά πράγματα στο Auction House πχ.
Δοκίμασα με το parallels να κάνω windows 11 vm, άνοιγε το παιχνίδι αλλά μετά από λίγα δευτερόλεπτα μου έλεγε ότι έχω cheating/hacking tool και έκλεινε.
Υποθέτω ότι δεν είναι συμβατός ο gameguard(?) του παιχνιδιού;
Μιλάμε πάντα για official Lineage2 από Lineage2.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έκανα ticket μαζί τους και μου δώσαν μια μέθοδο για να κάνω reset το trial και να δοκιμάσω μόνος μου, δεν κάνει install γενικά το παιχνίδι.
Κάνει 100% fail/retry μέχρι που φτάνει τελικά στο να κατεβάσει τον L2 installer αλλά το link του είναι λάθος, βάζω manual τον install που κατέβασα μόνος μου αλλά μετά βγάζει ότι δεν μπορεί να εγκατασταθεί σε αυτήν την έκδοση των windows και σταματάει.

Έλεγα να το αγοράσω σαν λογισμικό αλλά γενικά 2-3 πράγματα που ήθελα να τρέξω βλέπω ότι δεν τα τρέχει οπότε δεν έχει νόημα να αγοράσω κάτι που δεν λειτουργεί στην τελική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PlayOnMac δεν το έχει καν στην λίστα οπότε δεν μπήκα στον κόπο να το περάσω.
Anyway, δεν το πήρα για gaming σύστημα το mac, κάπως κάνω την δουλειά μου με το parsec για να μπαίνω remote στο mainpc μου αλλά στην δουλειά έχουμε τραγικό internet και όταν κάνω disconnect ο χαρακτήρας παίρνει τα βουνά και τρέχει χωρίς να σταματάει.
Αν το δοκιμάσω από τοπικό δίκτυο όλα καλά, αλλά από την δουλειά κλαίω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...