Προς το περιεχόμενο

'Ερευνα αγοράς Gaming Laptop - vfm


vmaria

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα!!
 

Κάνω έρευνα αγοράς για gaming laptop και θα ήθελα τη βοήθειά σας.

Η χρήση που θα κάνω θα είναι για : valorant,live streaming twitch, discord, κάποιο πρόγραμμα επεξεργασίας βίντεο και για κάποιο παιχνίδι ακόμη.Να σημειώσω πως δεν έχω ιδέα γενικά.

Γι αυτή τη χρήση σε τι budget να κοιτάξω για να είναι vfm?

Ποιά laptop θα μου προτείνατε? Με ενδιαφέρει να έχει τίμιο επεξεργαστή, καλά γραφικά και καλό τμήμα aftersale/service.

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Επεξ/σία από vmaria
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/5/2023 στις 11:28 ΠΜ, vmaria είπε

Καλημέρα!!
 

Κάνω έρευνα αγοράς για gaming laptop και θα ήθελα τη βοήθειά σας.

Η χρήση που θα κάνω θα είναι για : valorant,live streaming twitch, discord, κάποιο πρόγραμμα επεξεργασίας βίντεο και για κάποιο παιχνίδι ακόμη.Να σημειώσω πως δεν έχω ιδέα γενικά.

Γι αυτή τη χρήση σε τι budget να κοιτάξω για να είναι vfm?

Ποιά laptop θα μου προτείνατε? Με ενδιαφέρει να έχει τίμιο επεξεργαστή, καλά γραφικά και καλό τμήμα aftersale/service.

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Κοιτάς για 5800/6800+ από AMD και i5 12450+ από Intel, από κάρτες γραφικών το min που πρέπει να κοιτάς είναι 4050/3060 και από εκεί και πέρα sky is the limit.

Όλα τα παραπάνω καλο είναι να τα συνδυάσεις με 32gb ram(εαν βρεις με λιγότερα διπλοτσεκαρε ότι αναβαθμίζετε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

,

1 ώρα πριν, @topos είπε

Κοιτάς για 5800/6800+ από AMD και i5 12450+ από Intel, από κάρτες γραφικών το min που πρέπει να κοιτάς είναι 4050/3060 και από εκεί και πέρα sky is the limit.

Όλα τα παραπάνω καλο είναι να τα συνδυάσεις με 32gb ram(εαν βρεις με λιγότερα διπλοτσεκαρε ότι αναβαθμίζετε)

Big thanks 😊😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, @topos είπε

Κοιτάς για 5800/6800+ από AMD και i5 12450+ από Intel, από κάρτες γραφικών το min που πρέπει να κοιτάς είναι 4050/3060 και από εκεί και πέρα sky is the limit.

Όλα τα παραπάνω καλο είναι να τα συνδυάσεις με 32gb ram(εαν βρεις με λιγότερα διπλοτσεκαρε ότι αναβαθμίζετε)

*Για τις κάρτες γραφικών 3050 τι γνώμη έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vmaria είπε

*Για τις κάρτες γραφικών 3050 τι γνώμη έχεις;

Εαν το budget σου φτανει μεχρι εκει ειναι οκ.Απλα δεν ειναι καρτα για "gaming λαπτοπ" το 2023.

Για γενικης χρησης μηχανημα ειναι μια χαρα,

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...