Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με cookies και αδυναμία εισόδου σε σελίδα


lostgravity

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, εντελώς ξαφνικά σήμερα κατά την προσπάθεια εισόδου σε σελίδες στις οποίες κατά το άνοιγμα τους εμφανίζεται το γνωστό popup για τα cookies παρουσιάζεται πρόβλημα και δε μου επιτρέπεται η είσοδος.

Οπως φαίνεται και στο απόσπασμα που επισυνάπτω στο link παρακάτω, ανεξάρτητα με την επιλογή που θα κάνω (συμφωνώ, διαφωνώ κλπ) η σελίδα παγώνει εκεί και δεν προχωράει.

Εκανα clear cache/διαγραφή cookies και επίσης δοκίμασα και με άλλον browser όπου και εκεί συμβαινει ακριβώς το ίδιο.

Καμιά ιδέα τι μπορεί να γίνεται?

https://streamable.com/8gqqiq

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, lostgravity είπε

Καλημέρα, εντελώς ξαφνικά σήμερα κατά την προσπάθεια εισόδου σε σελίδες στις οποίες κατά το άνοιγμα τους εμφανίζεται το γνωστό popup για τα cookies παρουσιάζεται πρόβλημα και δε μου επιτρέπεται η είσοδος.

Οπως φαίνεται και στο απόσπασμα που επισυνάπτω στο link παρακάτω, ανεξάρτητα με την επιλογή που θα κάνω (συμφωνώ, διαφωνώ κλπ) η σελίδα παγώνει εκεί και δεν προχωράει.

Εκανα clear cache/διαγραφή cookies και επίσης δοκίμασα και με άλλον browser όπου και εκεί συμβαινει ακριβώς το ίδιο.

Καμιά ιδέα τι μπορεί να γίνεται?

https://streamable.com/8gqqiq

 

 

image.png.1fb626a5649da8e15c8950ec08eb64b4.png

πηγα να το τσεκαρω εχω ακριβως το ιδιο θεμα, νομιζω απο το πρωι σε πολλα ειδησεογραφικα site εχει θεμα ο server

Επεξ/σία από Titos301
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Titos301 Ναι πράγματι, φαίνεται να είναι γενικότερο το πρόβλημα. Απλά μου έκανε εντύπωση γιατι παρουσιάζεται σε πολλές και διαφορετικές σελίδες. Ευχαριστώ πάντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι .αμώτο, παντού συμβαίνει.

Πατάω ΣΥΜΦΩΝΩ αλλά δεν χαμπαριάζει.

Spoiler

Screenshot_20230519-103233_Chrome.jpg

Spoiler

Screenshot_20230519-104631_Chrome.jpg.a1b80cfe212d17f31616543912340296.jpg

Επιτέλους, πριν από λίγο έφτιαξε. 

Επεξ/σία από dhmak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τώρα που το δοκιμάζω σε ff και edge δεν μου βγάζει καθόλου την επιλογή για cookies. Τον edge τον έχω καθαρό χωρίς κανένα πρόσθετο και inprive και σχεδόν σε κανένα Ελληνικό  site δεν πετάει για cookies. Μόνο το Insomnia ζήτησε, πάτησα Αποδοχή και προχώρησε κανονικά.

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που έχω cloudflare dns.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα οφειλεται στο quantcast, που ειναι το πεδιο κατα την εισοδο σε ενα σαιτ που ζητα αποδοχη cookies.Εχει προβλημα εκει και μπλοκαρει την εισοδο σε οσα σαιτ το χρησιμοποιουν.Οσοι δεν σβηνουν cookies ,σημερα εμπαιναν κανονικα σε ολα.Οσοι τα σβηνουν σημερα εχουν θεμα.Η ενδεδειγμενη προταση ειναι τα σαιτ να «κατεβασουν» σημερα αυτο το πεδιο,μεχρι να διορθωθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...