Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με την εγκατασταση του microsoft office 2007 ultimate


thelos257

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα εχω ενα επιτραπεζιο υπολογιστη ο οποιος ειναι της σειρας sony Vaio all in one με τα windows vista home premium. Περασμενα και τα service pack 1 αλλα και το service pack 2 των windows vista ολα καλα. Πηγαινω να κανω εγκατασταση τα office 2007 ultimate ομως δυστοιχως αρχιζει να εμφανιζετε ενα παραθυρο διαλογου οπου λεει οτι σταματα την εγκατασταση επειδη τα windows πρεπει να διακοψουν το Microsoft Setup Bootstrapper. Πως μπορω να το διορθωσω αυτο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω την enterprize έκδοση του 2007 SP1 και το έβαζα χρόνια στα xp χωρίς πρόβλημα. Αν την θέλεις να στην στείλω μαζί με το SP3 σε ξεχωριστό αρχείο.

Βρήκα το παρακάτω που είναι ίδιο με το δικό σου πρόβλημα.

https://answers.microsoft.com/en-us/msoffice/forum/all/bootstrapper-not-working-when-trying-to-install/6ba57aff-f02c-4544-9ec8-78faf70e3f44

Βασικά του λέει να αλλάξει μια ρύθμιση στο DEP (data execution prevention) για να επιτρέπει την εκτέλεση του autorun.exe.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, micos000 είπε

Έχω την enterprize έκδοση του 2007 SP1 και το έβαζα χρόνια στα xp χωρίς πρόβλημα. Αν την θέλεις να στην στείλω μαζί με το SP3 σε ξεχωριστό αρχείο.

Βρήκα το παρακάτω που είναι ίδιο με το δικό σου πρόβλημα.

https://answers.microsoft.com/en-us/msoffice/forum/all/bootstrapper-not-working-when-trying-to-install/6ba57aff-f02c-4544-9ec8-78faf70e3f44

Βασικά του λέει να αλλάξει μια ρύθμιση στο DEP (data execution prevention) για να επιτρέπει την εκτέλεση του autorun.exe.

Αν μπορεις στειλε μου την και μενα. Πως αλλαξω αυτη την ρυθμιση ;
Επισης πως βρισκω το skype for windows vista ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thelos257 είπε

Αν μπορεις στειλε μου την και μενα. Πως αλλαξω αυτη την ρυθμιση ;

Πινακας ελεγχου--> Συστημα--> Ρυθμισεις για προχωρημενους---> καρτελλα Για προχωρημενους---> Ρυθμισεις (επιδοσεις). Δες τις οδηγίες στο λινκ

1 ώρα πριν, thelos257 είπε

Επισης πως βρισκω το skype for windows vista ;

Και να το βρεις δεν θα δουλέψει. Μετά που το αγόρασε η ms δεν παίζουν οι παλαιότερες εκδόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/5/2023 στις 2:35 ΜΜ, micos000 είπε

Πινακας ελεγχου--> Συστημα--> Ρυθμισεις για προχωρημενους---> καρτελλα Για προχωρημενους---> Ρυθμισεις (επιδοσεις). Δες τις οδηγίες στο λινκ

Και να το βρεις δεν θα δουλέψει. Μετά που το αγόρασε η ms δεν παίζουν οι παλαιότερες εκδόσεις.

Μαλιστα. το ιδιο προβλημα αντιμετοπιζω και με το office 2010 οποτε τι κανω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 29/5/2023 στις 2:42 ΠΜ, micos000 είπε

Μετά το 2007 η ms άλλαξε τον τρόο εγκατάστασης του office και δεν δουλεύει ο bootstrapper σε παλιά λειτουργικά.

Μαλιστα δηλ πως το αλλαξε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, thelos257 είπε

Μαλιστα δηλ πως το αλλαξε ;

Το άλλαξε, το αναβάθμισε, το ενημέρωσε, το "πείραξε", όπως θέλεις πες το. Απλά δεν δουλεύει. Microsoft είναι αυτή.

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το Data Execution Prevention, κάποιοι λένε ότι τους δούλεψε έτσι.

Για συνολική απενεργοποίηση δες εδώ.

 

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...