Προς το περιεχόμενο

Ερωτήματα για MR600 4G+


Nektarios1990

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια! Εχω στη κατοχή μου το mr600 4G+... Κι έχω το εξής ερώτημα, να προσθέσω κεραία εξωτερική? Θα δω διαφορά από τις εργοστασιακές που έχει ήδη πανω ή οχι? Εχω ακουσει όσο πιο λίγο των μήκος των καλωδιων κεραιας τόσο καλυτερο για αποφυγή απωλειών! Από την άλλη σκεφτόμουν να το έβαζα  και μεσα σε εξωτερικό ανθυγρου box δλδ έξω (αλλά από θερμοκρασίες δεν ξέρω τι παιζει, αν είναι σε κλειστό περιβαλλον) με μια εξωτ. κεραία 5dbi!ειμαι σε καλό σημείο ψηλα που  αριστερα-δεξια υπάρχουν κεραίες κιν. Τηλεφωνίας του παροχου που έχω ώστε να παρω στο έπακρο το καλυτερο αποτελεσμα! Υπαρχει κάποιος γνωστης κάπως να με καθοδηγήσει ή να μου δωσει έστω μια συμβουλή πριν προχωρησω σε κάποια εγκατάσταση? Ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων και συγνώμη για το κατεβατο! 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 22/05/2023 at 14:43, Nektarios1990 said:

Καλησπερα παιδια! Εχω στη κατοχή μου το mr600 4G+... Κι έχω το εξής ερώτημα, να προσθέσω κεραία εξωτερική? Θα δω διαφορά από τις εργοστασιακές που έχει ήδη πανω ή οχι? Εχω ακουσει όσο πιο λίγο των μήκος των καλωδιων κεραιας τόσο καλυτερο για αποφυγή απωλειών! Από την άλλη σκεφτόμουν να το έβαζα  και μεσα σε εξωτερικό ανθυγρου box δλδ έξω (αλλά από θερμοκρασίες δεν ξέρω τι παιζει, αν είναι σε κλειστό περιβαλλον) με μια εξωτ. κεραία 5dbi!ειμαι σε καλό σημείο ψηλα που  αριστερα-δεξια υπάρχουν κεραίες κιν. Τηλεφωνίας του παροχου που έχω ώστε να παρω στο έπακρο το καλυτερο αποτελεσμα! Υπαρχει κάποιος γνωστης κάπως να με καθοδηγήσει ή να μου δωσει έστω μια συμβουλή πριν προχωρησω σε κάποια εγκατάσταση? Ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων και συγνώμη για το κατεβατο! 🙂

το να ειναι σε εξωτερικο χωρο (μεσα σε καποιο στεγανο κουτι ) ειναι το πιο καλο γιατι δεν εχεις εμποδια.απλα μετα πρεπει να τραβηξεις ethernet μεχρι μεσα το σπιτι.και αναλογως ποσο ζεστενεται ή οχι το router πρεπει να δεις πως /που θα το τοποθετησεις.

το πρωτο βασικο ειναι να δεις που εχεις πιο καλο σημα βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...