Προς το περιεχόμενο

Dji mini 3 & Δήλωση στην ΥΠΑ


nikosaek2121

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά προσπαθώ να δηλώσω ένα DJI Mini 3, το απλό όχι το Pro. Στο μέγιστο βάρος απογείωσης που γράφει KG τι βάζουμε ; δεν περνάει το 0.249 θέλει μέχρι 2 ψηφία δεκαδικά, βάζουμε 0.25 ή 249 σκέτο; επίσης στο μήκος να φανταστώ θέλει με το Drone unfolded ή folded ; Τέλος μέγιστη εμβέλεια και ύψος γιατί το έχει σε ft το δεύτερο; στο επίσημο sit3 γράφει 4000m έχω βάλει 13123ft, αν μπορεί κάποιο παλικάρι που το έχει δηλώσει και ο ίδιος και ξέρει να δώσει μια βοήθεια, ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nikosaek2121 είπε

Καλησπέρα παιδιά προσπαθώ να δηλώσω ένα DJI Mini 3, το απλό όχι το Pro. Στο μέγιστο βάρος απογείωσης που γράφει KG τι βάζουμε ; δεν περνάει το 0.249 θέλει μέχρι 2 ψηφία δεκαδικά, βάζουμε 0.25 ή 249 σκέτο; επίσης στο μήκος να φανταστώ θέλει με το Drone unfolded ή folded ; Τέλος μέγιστη εμβέλεια και ύψος γιατί το έχει σε ft το δεύτερο; στο επίσημο sit3 γράφει 4000m έχω βάλει 13123ft, αν μπορεί κάποιο παλικάρι που το έχει δηλώσει και ο ίδιος και ξέρει να δώσει μια βοήθεια, ευχαριστώ πολύ.

Αεροπορικά το υψος το μετραμε σε ποδια και την αποσταση σε μετρα. 400 ποδια ειναι τα 120 μετρα που ειναι το ¨νομιμο¨ υψος. κιλα βαλε .25 δεν αλλαζει κατι και μηκος ανοικτο. δεν το πετας διπλωμένο. Εκτος και το πεταξεις στο κεφαλι καποιου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ, για το ύψος νόμιζα ότι ζητάει το μέγιστο που δίνει ο κατασκευαστής, μήκος ρωτάω γιατί είδα σε άλλο νήμα που ρωτάει ένα παλικάρι για το Pro και γράφει 14.5 που είναι το μήκος Folded, Να σε καλά αδερφέ για την απάντηση ευχαριστώ πολύ. 

2 λεπτά πριν, nikosaek2121 είπε

Ευχαριστώ, για το ύψος νόμιζα ότι ζητάει το μέγιστο που δίνει ο κατασκευαστής, μήκος ρωτάω γιατί είδα σε άλλο νήμα που ρωτάει ένα παλικάρι για το Pro και γράφει 14.5 που είναι το μήκος Folded, Να σε καλά αδερφέ για την απάντηση ευχαριστώ πολύ. 

Μέγιστη εμβέλεια τι να βάλω τα 10000 μέτρα που δίνει ο κατασκευαστής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα σε όλους θα ηθελα να κάνω και εγώ μια ερώτηση το mini 3 θέλει και δίπλωμα για το πετάς χωρίς πρόβλημα ; Η μόνο κα το δηλώσεις στην ΥΠΑ ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/8/2023 στις 9:03 ΜΜ, geopap13 είπε

Καλησπέρα σε όλους θα ηθελα να κάνω και εγώ μια ερώτηση το mini 3 θέλει και δίπλωμα για το πετάς χωρίς πρόβλημα ; Η μόνο κα το δηλώσεις στην ΥΠΑ ; 

θελει αδεια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
20 ώρες πριν, papasbio είπε

θελει αδεια Α1? και αν γνωριζεισ απο που βγαζουεμ κ τι κοστος εχει

 

Θελει Α1-Α3. Υπαρχουν διάφορες εταιρίες και το κόστος συνηθως το βρίσκεις απο τα 20€ 
Ονομα εταιρίας δε βάζω γιατι ο @duende θεωρεί οτι κάνω διαφήμιση στο μαγαζάκι μου και μου το απαγορεύει... 
κανε καμιά αναζητηση. Και εγω ετσι βρήκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Στις 15/9/2023 στις 1:16 ΜΜ, geopap13 είπε

Σας ευχαριστώ παιδιά πολύ😁

A1 - A3 βγάζεις και δωρεάν άδεια που ισχύει κανονικά σε ολόκληρη την ΕΕ. Απλά δεν θα έχεις τις ερωτήσεις του online test στα Ελληνικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 15/08/2023 at 22:26, gorge18 said:

θελει αδεια 

Είσαι σίγουρος ότι θέλει Α1-Α3?

Νόμιζα ότι από 250 γρ. και κάτω θέλει απλώς να δηλωθεί στην ΥΠΑ και να πάρεις Αριθμό Εκμεταλλευόμενου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, amorealex είπε

Είσαι σίγουρος ότι θέλει Α1-Α3?

Νόμιζα ότι από 250 γρ. και κάτω θέλει απλώς να δηλωθεί στην ΥΠΑ και να πάρεις Αριθμό Εκμεταλλευόμενου.

Ποιος τα λεει αυτα; 

Στην ιστοσελιδα της ΥΠΑ λεει αλλα
image.png.e8fe15a96db583b5de3642ddd010545f.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...