Προς το περιεχόμενο

Moto G82 ή Oppo find x5 lite / Oppo Reno7


Mifune

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι μεταξύ των παραπάνω. Στα λεφτά είναι πάνω κάτω τα ίδια και τα δύο Oppο είναι αρκετά παρόμοια εώς ακριβώς τα ίδια.
Το Moto έχει μεγαλύτερη μπαταρία αλλά τα Oppo έχουν περισσότερη RAM kai storage.

Είμαι λίγο biased towards Moto γιατί τα τελευταία 10 χρόνια είχα 2 Moto και τα καταχάρηκα.

Η χρήση τους θα είναι για calls και ταινίες... με την occasional φωτογραφία.

Καμία άποψη, ιδέα?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφου είσαι ευχαριστημένος ,το  motorola είναι η πρώτη σου επιλογη . Εχει πιο καθαρό λειτουργικό , ois στην καμερα και FM radio ,και η μικρότερη μνημη είναι θέμα στησίματος κινητού απο τον κάθε κατασκευαστη πως φαίνεται στην πράξη.

Από την άλλη  το oppo διαβάζω ότι έχει μικρότερο διαφραγμα στο φακό  ,πράγμα που σημαίνει θεωρητικα καλυτερες σε ευαισθησία φωτογραφίες,και καλυτερες νυκτερινες φωτό  αν ερχεται με καλο στοκ προγραμμα λήψης .Αν όχι ,λόγω επεξεργαστη δύσκολα να βρεις gcam που θα δουλεύει σωστα ,για καλύτερες λήψεις .

Περισσότερα σε καποιο κατάστημα που μπορείς να τα δεις ανοικτά .

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Mifune είπε

Είμαι μεταξύ των παραπάνω. Στα λεφτά είναι πάνω κάτω τα ίδια και τα δύο Oppο είναι αρκετά παρόμοια εώς ακριβώς τα ίδια.
Το Moto έχει μεγαλύτερη μπαταρία αλλά τα Oppo έχουν περισσότερη RAM kai storage.

Είμαι λίγο biased towards Moto γιατί τα τελευταία 10 χρόνια είχα 2 Moto και τα καταχάρηκα.

Η χρήση τους θα είναι για calls και ταινίες... με την occasional φωτογραφία.

Καμία άποψη, ιδέα?

 

 

εγω θα πηγαινα στο motorola λογου του καθαρου android ...απ εκει και περα ...ειναι και πως σου καθετε το κινητο στο χερι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mifune είπε

Μόλις πήρε το μάτι μου και το Samsung A34. Mεταξύ του Moto G82 και του Samsung A34 ?

ξεκαθαρα a34 λογο του οτι εχει 4 χρονια ενημερωσεις και 4 χρονια security updates ....και περα απο αυτο εχει καλη καμερα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νεώτερο μεν το Samsung , έχει περισσότερα service  αν χρειαστείς ,περισσότερες αναβαθμίσεις λογισμικου ....

....δεν έχει όμως ραδιο ,φορτιστή στο κουτί, κάποιες ρυθμίσεις που έχει το Μοtorola ,και το λογισμικό του θέλει συνήθεια .

Αν δεν αρέσουν επίσης οι φωτό του Samsung ,το Α34  έχει τους περιορισμους του oppo για gcam.

Επεξ/σία από Fotia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Fotia είπε

Νεώτερο μεν το Samsung , έχει περισσότερα service  αν χρειαστείς ,περισσότερες αναβαθμίσεις λογισμικου ....

....δεν έχει όμως ραδιο ,φορτιστή στο κουτί, κάποιες ρυθμίσεις που έχει το Μοtorola ,και το λογισμικό του θέλει συνήθεια .

Αν δεν αρέσουν επίσης οι φωτό του Samsung ,το Α34  έχει τους περιορισμους του oppo για gcam.

το ραδιο λύνεται με εφαρμογη απο το playstore και φορτιστη βρίσκεις ευκολα στο εμπόριο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο η δυνατότητα hardware καθε κινητού ,αλλο η κάθε εφαρμογή .

Το θέμα του original φορτιστή,σημαίνει επιπλέον κόστος ,και η samsung είναι ακριβότερη από άλλες εταιρίες στα αξεσουαρ ,ανταλλακτικά κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/5/2023 στις 5:16 ΜΜ, Fotia είπε

Αλλο η δυνατότητα hardware καθε κινητού ,αλλο η κάθε εφαρμογή .

Το θέμα του original φορτιστή,σημαίνει επιπλέον κόστος ,και η samsung είναι ακριβότερη από άλλες εταιρίες στα αξεσουαρ ,ανταλλακτικά κλπ

Τι να σου πω ...δεν ξέρω πόσα watt θέλει το σαμσουγκ για να φορτίσει ...αλλά πρόσφατα ένας φίλος πήρε έναν οικονομικό φορτιστή 33 watt της xiaomi και παίζει μια χαρά σε Samsung 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oποιοσδήποτε φορτιστής το πιο πιθανό να δουλευει λιγότερο ,περισσότερο καλά σε μια συσκευή .Δεν συνίσταται όμως απο το κάθε κατασκευαστή .

Είναι το θέμα εγγύησης της κάθε συσκευής ,μπορούν να επικαλεστούν κακή χρήση να μην σε καλύψουν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Fotia είπε

Oποιοσδήποτε φορτιστής το πιο πιθανό να δουλευει λιγότερο ,περισσότερο καλά σε μια συσκευή .Δεν συνίσταται όμως απο το κάθε κατασκευαστή .

Είναι το θέμα εγγύησης της κάθε συσκευής ,μπορούν να επικαλεστούν κακή χρήση να μην σε καλύψουν .

Και πες ότι στο εμπόριο ότι δεν υπάρχει του εν λόγο κατασκευαστήπου βγάζει το συγκεκριμένο κινητό ανταπτορας ....δεν θα πρέπει να υπάρχει συμβατός από άλλη εταιρεία που να κάνει 100%?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται να μην υπάρχει κάτι γνήσιο ,γιατί κάθε κατασκευαστής θέλει να σε έχει πελάτη .Απλά είναι εμπορική πολιτική των εταιριών να κερδίσουν περισσότερα .

Κάτι συμβατό επίσης πάντα θα υπάρχει ,αλλά δεν μπορείς να ξέρεις ,ότι είναι  απόλυτα σύμφωνο με τις προδιαγραφές του κατασκευαστή ,να ταιριάζει σε μια συσκευή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Motorola  έχει καθαρό λειτουργικό Android  και σταθεροποίηση οπτική στην κάμερα. Αν μπορείς να πας λίγο παραπάνω για το  Motorola edge 30  δεν θα το μετανιώσεις, ειδικά στο θέμα της φωτογραφίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...