Προς το περιεχόμενο

Αυτόματη ενημέρωση exchel η power point


atvelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουν ανέβει στο teams κάποια αρχεία  excel  ή power point και θέλω να τα βάλω να ενημερώνονται αυτόματα από αντίστοιχα αρχεία που θα είναι αποθηκευμένα στον τοπικό δίσκο. Δοκιμάζοντας το μου λέει ότι δεν βρίσκει το τοπικό αρχείο και όταν πάω να του πω από που να διαβάζει μου λέει ότι δεν μπορεί να βρει το τοπικό αρχείο και  μου δίνει επιλογή μόνο από το cloud. Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/5/2023 στις 8:33 ΜΜ, atvelos είπε

Έχουν ανέβει στο teams κάποια αρχεία  excel  ή power point και θέλω να τα βάλω να ενημερώνονται αυτόματα από αντίστοιχα αρχεία που θα είναι αποθηκευμένα στον τοπικό δίσκο. Δοκιμάζοντας το μου λέει ότι δεν βρίσκει το τοπικό αρχείο και όταν πάω να του πω από που να διαβάζει μου λέει ότι δεν μπορεί να βρει το τοπικό αρχείο και  μου δίνει επιλογή μόνο από το cloud. Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό;

...να συγχρονιστούν στο cloud

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, kormos είπε

Δεν μπορείς να κάνεις αυτό που θες τότε...

Τελικά αυτό που κάνω είναι να ανοίγω το αρχείο που είναι στο cloud μέσω του excel και όχι απευθείας μέσα από το teams κάνει ενημέρωση από το τοπικό αρχείο και μόλις κάνω save  το αρχείο που άνοιξα με το excel εμφανίζεται η πληροφορία και στο teams.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, atvelos είπε

Τελικά αυτό που κάνω είναι να ανοίγω το αρχείο που είναι στο cloud μέσω του excel και όχι απευθείας μέσα από το teams κάνει ενημέρωση από το τοπικό αρχείο και μόλις κάνω save  το αρχείο που άνοιξα με το excel εμφανίζεται η πληροφορία και στο teams.

Ωραία, με αυτή τη μέθοδο εφόσον  παραμένει στο cloud ναι ενημερώνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...