Προς το περιεχόμενο

Επαναφορά αρχείων μετά από διαγραφή από το bin


popopo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω pc με ssd από το οποίο έκανα διαγραφή φάκελο με φωτογραφίες και έπειτα έγινε διαγραφή και από τον κάδο. Ο υπολογιστής έχει κλείσει εκ τοτε και δεν τον ξαναλειτούργησα. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να επαναφέρω τις φωτογραφίες που διέγραψα από τον κάδο;

 

Επίσης, όμοια κατάσταση με το κινητό μου (android 11). Σβήστηκαν οι φωτογραφίες και άδειασε και ο κάδος ο οποίος τις διατηρούσε για 30 ημέρες. Κινητό unrooted. Υπάρχει ελπίδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

------------------------

5 hours ago, HamerZ said:

Τον συνδέεις σε άλλο υπολογιστή και αρχίζεις εφαρμογές Ανάκτησης Δεδομένων όπως το "GetDataBack", "Active File Recover" δες και
https://7datarecovery.com/best-recovery-apps/ ή Recuva

It's not possible to recover deleted data from TRIM enabled SSDs. This is because when an SSD erases data with the TRIM feature enabled the data being deleted is immediately overwritten permanently. This makes it impossible to recover the data, as it no longer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ. Μάλλον με το pc δεν υπάρχει σωτηρία. Για το δεύτερο ερώτημά μου για το κινητό υπάρχει καμιά ελπίδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 02/06/2023 at 10:50, popopo said:

Σας ευχαριστώ. Μάλλον με το pc δεν υπάρχει σωτηρία. Για το δεύτερο ερώτημά μου για το κινητό υπάρχει καμιά ελπίδα;

πρεπει να βαλεις προγραμμα στο κινητο.αν τα αρχεια ειναι σε sd και δεν ειναι κλειδωμενη τοτε μπορεις να την βαλεις και σε Pc. αλλιως προγραμμα στο κινητο.σε samsUng επειδη η καρτα sd ψιλοκλειδωνει λογω του Know αν εχω καταλαβει καλα ,αν την βαλεις σε Pc για να κανεις Recover δεν βρισκει τιποτα.το ιδιο και αν βαλεις και το κινητο σαν Usb mass storage.Οποτε το πιο πιθανο ειναι να βαλεις προγραμμα στο κινητο και το Recovery θα το κανεις πχ σε Usb stick ή σε sd (αν τα χαμενα αρχεια δεν ειναι στην sd).

για το Pc δεν χανεις κατι να το δοκιμασεις να δεις μηπως δεν επαιζε το trim σου ή μηπως για καποιο λογο δει κατι.σε καθε περιπτωση backup σε 2 τουλαχιστον μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...