Προς το περιεχόμενο

Γραφείο για 1pc και 1 laptop οθόνη


katsakiorman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

θέλω να κάνω μια τροποποίηση στο δωμάτιο μου και να βάλω πλέον σε ένα ενιαίο γραφείο ένα pc με την οθόνη του (32'') και ένα laptop + μια οθόνη (32''), ο χώρος που έχω υπολογίσει να αρκεί ώστε παράλληλα 2 άτομα, να χρησιμοποιούν και τα 2 μηχανήματα , είναι  τα 2 μέτρα. Τώρα το μόνο γραφείο που έχω στα υπόψην μου είναι το έξής μαζί με άλλο ένα πόδι ενδιάμεσα για καλύτερη στήριξη (https://www.ikea.gr/proioda/grafeia/epifaneies-podia-grafeion/sunduasmoi-grafeion/lagkapten-adils-grafeio-200x60-cm/79417661/). Έχετε καθόλου fedd Back σχετικά με την ποιότητά του κατά πόσο δεν θα χρειαστεί σε 2-3 χρόνια να το αλλάξω λόγω φθοράς, αν θα λυγίσει από το βάρος, αν είναι στιβαρό? 

Επιπλέον έχετε κάποια άλλη πρόταση πιο στιβαρή ίσος για να την έχω στα υπόψην? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσες τέτοιες επιφάνεις έχω  πάρει από το ικέα είναι ουσιαστικά καπλαμάς πάνω-κάτω με κυψελοειδή πεπιεσμένο χαρτί ενδιάμεσα (σάντουιτς).

Ιδιαίτερα στιβαρό δε το λες αλλά δε νομίζω κιόλας οτι θα σου λυγίζει όπως λες.

Σε αυτά τα λεφτά προφανώς δεν περιμένεις κάτι τρομερά ποιοτικό.

Μπορείς με τα αντίστοιχα ποδαρικά, να δεις κάποια μασιφ επιφάνεια ξύλου για καλύτερη ποιότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω ένα γραφείο με μια τέτοια επιφάνεια κοντά 15 χρόνια. Την έχω αλλάξει στα 10.
Δεν έχω κανένα πρόβλημα.
Προσοχή. τα πόδια πρέπει να μπουν εκεί που ακριβώς λέει το manual γιατί λόγο του κυψελοτου χαρτονιού δεν κρατάνε οι βίδες αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως νομίζω ότι ένα μέτρο ανά άτομο είναι πολύ οριακό. Θα πρέπει να είναι κανείς σχεδόν πάντα μαζεμένος γιατί άμα απλώσεις ελάχιστα το χέρι θα ακουμπάς τον αγκώνα του άλλου

Επεξ/σία από cthulhucarbide
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τη συγκεκριμένη επιφάνεια (LAGKAPTEN) ισχύει ότι σου έγραψαν. Τίμια, την παλεύει κι ας δείχνει λίγο ψεύτικη, τα πόδια μόνο εκεί που έχει ήδη τρύπες, διότι μόνο εκεί έχει τη δυνατότητα να βιδωθεί (όλο το υπόλοιπο είναι κυψελωτό χαρτόνι).

Αν θες να πας σε κάτι καλύτερο (πάλι από ΙΚΕΑ) δες και τα KARLBY. Φυσικά, με πιο μεγάλο κόστος. Είναι πάγκος κουζίνας με γέμιση μοριοσανίδα, οπότε είναι και πιο ανθεκτικός, και πιο «κατεργάσιμος», αν θες είτε να βάλεις έξτρα πόδια, ή να κόψεις κομμάτι. Το δικό μου «γραφείο» είναι στην ουσία ένας τέτοιος πάγκος, μαζί με πόδια OLOV (ρυθμιζόμενα σε ύψος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ακριβως αυτο το γραφειο με εξτρα ποδι αναμεσα και πανω εχω 2 οθονες (27+32 ιντσων) τον πυργο μου και βαζω και τα ποδια οπως καθομαι. δεν θα εχεις θεμα με βαρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, katsakiorman είπε

Καλησπέρα σας,

θέλω να κάνω μια τροποποίηση στο δωμάτιο μου και να βάλω πλέον σε ένα ενιαίο γραφείο ένα pc με την οθόνη του (32'') και ένα laptop + μια οθόνη (32''), ο χώρος που έχω υπολογίσει να αρκεί ώστε παράλληλα 2 άτομα, να χρησιμοποιούν και τα 2 μηχανήματα , είναι  τα 2 μέτρα. Τώρα το μόνο γραφείο που έχω στα υπόψην μου είναι το έξής μαζί με άλλο ένα πόδι ενδιάμεσα για καλύτερη στήριξη (https://www.ikea.gr/proioda/grafeia/epifaneies-podia-grafeion/sunduasmoi-grafeion/lagkapten-adils-grafeio-200x60-cm/79417661/). Έχετε καθόλου fedd Back σχετικά με την ποιότητά του κατά πόσο δεν θα χρειαστεί σε 2-3 χρόνια να το αλλάξω λόγω φθοράς, αν θα λυγίσει από το βάρος, αν είναι στιβαρό? 

Επιπλέον έχετε κάποια άλλη πρόταση πιο στιβαρή ίσος για να την έχω στα υπόψην? 

Οι περισσότεροι είπαν ότι το 1 μέτρο διαθέσιμο ανά άτομο που σκέφτεσαι ίσως είναι μικρός χώρος.
Σίγουρα όμως τα 60 εκατοστά βάθος που αναφέρει είναι υπερβολικά στενός χώρος για 32άρα οθόνη / πληκτρολόγιο / ποντίκι.

 

Επεξ/σία από dpolal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω με τον dpolal. Το 60ε βαθος μ φαινεται εξαιρετικα λιγο. Παρε ενα μετρο για να το δεις... με οθονη kb κλπ ειναι στενο + θεωρω οτι δν θα εχεις αποσταση απο την οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...