Προς το περιεχόμενο

ΣΥΝΔΕΣΗ LAPTOP ΜΕ ΔΥΟ ΟΘΟΝΕΣ


CptFourtounas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας,

Διαθέτω ένα Dell Latitude 7280, το οποίο επιθυμώ να συνδέσω με δύο εξωτερικές οθόνες, ενώ ταυτόχρονα είναι ενεργή και η δική του.

Ψάχνω εδώ και ώρα τι παίζει με τα HDMI Splitter, διότι, από ό,τι είδα, μάλλον αυτό χρειάζομαι για να επιτευχθεί η σύνδεση των οθονών, αλλά δε μπορώ να καταλάβω αν ο υπολογιστής θα ανιχνεύει τις έξτρα δύο HDMI συνδέσεις ως διαφορετικές οθόνες.

Η δουλειά που θέλω να κάνω είναι: η οθόνη του laptop σα βασική, μία δεύτερη οθόνη από δίπλα μου για επιπλέον διεργασίες και παράθυρα και ένας προτζέκτορας όπου θα προβάλλεται ένα PowerPoint.

Θα λειτουργήσουν όντως τα splitter ή χρειάζομαι κάτι επιπλέον ή ακόμα και κάτι διαφορετικό για να γίνει η δουλειά μου;

Τα μηχανήματα που κοιτάω είναι αυτά τα δύο: https://www.skroutz.gr/s/28578902/1x2-1080P-3D-HDMI-Splitter.html / https://www.skroutz.gr/s/27995047/Powertech-4x-4K-3D-HDMI-Splitter-PTH-048.html

Είμαι ανοιχτός σε όποια πρόταση, διευκρίνηση και διόρθωση.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Υ.Γ. Το laptop διαθέτει μόνο μια θύρα HDMI και καμία άλλη θύρα εξόδου.

Επεξ/σία από CptFourtounas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν γίνεται με το splitter να βλέπεις διαφορετικά πράγματα, οι 2 οθόνες που θα συνδέσεις επάνω στο λάπτοπ θα δείχνουν το ίδιο

To splitter απλά θα μοιράσει το σήμα σε παραπάνω από μια οθόνες

Επεξ/σία από nickol-us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, CptFourtounas είπε

Είμαι ανοιχτός σε όποια πρόταση, διευκρίνηση και διόρθωση.

όπως είπε ο @nickol-us το splitter θα μοιράζει ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΗΜΑ που θα έχεις στην HDMI έξοδό σου, σε 2 οθόνες => άρα οι 2 εξωτερικές θα είναι κλώνοι μεταξύ τους

η λύση που θες είναι κάποιο dock της dell (?) που θα μπορεί να σου δώσει τις 2 έξτρα οθόνες

έχεις Intel HD graphics 620, που υποστηρίζει ως 3 οθόνες.

Καλύτερα να πάρεις την υποστήριξη της dell ΠΡΙΝ ξοδέψεις για docking station κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...