Προς το περιεχόμενο

Νikon z5 αγορά :Μονόποδο και Camera Light


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νέος κάτοχος της Nikon Z5 και είμαι στο ψάξιμο για μονόποδο και camera light.

Μπορείτε να μου προτείνετε ένα καλό μονόποδο με καλή σταθερή κάτω βάση με κύριο σκοπό την σταθερότητα για εγγραφή video.
(Απορρίπτω το τρίποδο λόγω όγκου.)

Για camera light  έχω χρησιμοποιήσει απο φίλο το Nitecore SCL10 PowerBank και ήμουν πλήρως ικανοποιημένος υπάρχει κατι καλύτερο μέχρι 100€ ;
Απο Ελλάδα ή εξωτερικό...

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδόν τα περισσότερα τρίποδα άνω των 60-80 ευρώ, γίνονται και μονοπόδια. Προτείνω κάποιο απο αυτά, μιας και δεν θα πάρεις σκέτο μονοπόδι αισθητά φτηνότερα. Σταθερή βάση σε μονοπόδι,  δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.
 

Για camera light αφού σε βόλεψε το nightcore, μην ψαχνεις κάτι άλλο. Οι διάφορες σε αυτές τις τιμές είναι πολύ μικρές έως ανύπαρκτες.

Προσωπικα όμως για φως προτιμώ camera lamps ρεύματος, με πολλά περισσότερα watt, εκτός και αν κάνεις μονο εξωτερικές λήψεις, οπου εκει αναγκαστικά αν θες δύναμη, θα φύγεις πολύ πάνω απο τα 100 €

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχεις να προτείνεις κάποιο καλό τρίποδο που να γίνεται μονοποδο γιατί περισσότερο σαν μονοποδο θα το χρησιμοποιώ και σαν βάση εννοώ αυτό

Spoiler

manfrotto-mvmelmiia4-01.jpg

Όχι εσωτερικές λήψεις θα κάνω οπότε θα πάω σε αυτό μάλλον.

 

 

Επεξ/σία από dreaming123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τρίποδα που εννοώ όταν γίνονται μονοπόδια δεν έχουν σταθερή βάση για βίντεοληψια  σαν αυτό που έβαλες, οπότε δεν σου κάνουν. Είναι απλά για στήριξη φωτογραφικής για περισσότερη σταθερότητα. 
 

Για σταθερό μονοποδι, δυστυχώς δεν γνωρίζω καθόλου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...