Προς το περιεχόμενο

Arielli qled 55


VagTz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 hours ago, pao13 said:

Eshop όχι πολύ γρήγοροι (επαρχία είμαι) αλλά τίμιοι ότι δεν είναι σωστό το αλλάζουν το κοιτάνε !

οι τιμές είναι πάντα καλές και χωρίς μεταφορικά ότι βγαίνει την Κυριακή είναι πραγματικά οι φτηνότερες τιμές στην Ελλάδα 

Γενικά ναι ξέρω . Εννοούσα σε περίπτωση service . Τι σου είπαν επισκευή ή αντικατάσταση ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 13/6/2023 στις 9:41 ΜΜ, VagTz είπε

Παρελαβα σημερα και εννοειται οτι το κουτι το προσεξα ποιο πολυ απο οτι την τηλεοραση στο ανοιγμα για τη περιπτωση ακριβως που λες. :P

Και η αληθεια ειναι οτι σε μια φαση περασε απο το μυαλλο μου η επιστροφη αλλα τελικα θα την κρατησω.

Γραφω μια μικρη αξιολογηση αφου εκανα το πειραματοζωο σε περιπτωση που ενδιαφερθει καποιος στο μελλον .

Καταρχας να πω οτι δεν ειναι android tv. Ειναι ουσιαστικα μια dumb τηλεοραση στην οποια εχουν περασει μια ελαφρια εκδοση του android (λεει 11) το οποιο αναφερει στα χαρακτηριστικα . Απλα το λεω μη τη πατησει καποιος

Αυτο σημαινει οτι εχεις μια παραπανω ελευθερια να περασεις οτι θες αλλα απο την αλλη χανεις το plug and play των λογισμικων τηλεορασεων. Επισης δεν εχει τα δικαιωματα σε νετφλιξ disney κτλ για να βλεπεις 4κ μεσα απο την εφαρμογη. Θα χρειαστεις tv box η καποια αλλη πηγη για αυτο εκτος αν υπαρχει αλλος τροπος που δεν τον γνωριζω.

Στα χαρακτηριστικα αναφερει 8gb μνημη 1,5 gb ram 4πυρηνο επεξεργαστη και γραφικα MALI G-52. Επισης εχει ρυθμιση για HDR το οποιο δεν ξερω κατα ποσο κανει διαφορα. Για να παρει σημα 4k 60hz απο το hdmi πρεπει να τη βγαλεις απο τη λειτουργια εξοικονομησης ενεργειας και να ενεργοποιησεις τη βελτιστοποιηση hdmi. Μεχρι να το βρω αυτο μου εβγαζε 4Κ 30 και εκει ηταν που σκεφτηκα το πακεταρισμα οπως λεω ποιο πανω.

Αρκετα καλη ποιοτητα κατασκευης εχει στοιβαρα πλαστικα και μεταλικα ποδαρακια.

Το πανελ τωρα κατα περιεργο τροπο ειναι αρκετα φωτεινο δηλαδη εριξα τη φωτεινοτητα για να τη φερω στα μετρα μου. Τα χρωματα φαινονται ζωντανα και στα τεστ που εκανα σε γρηγορες εναλλαγες εικονας οπως πχ ποδοσφαιρο και σκηνες δρασης δεν ειδα ενοχλητικο ghosting . Εχει λιγο backligth bleeding το οποιο φαινεται ποιο πολυ στο γκρι αλλα μεσα σε αποδεκτα πλαισια.

Γενικα σε συγκριση με τη προηγουμενη philips που ειχα τη θεωρω αναθμιση και σε εικονα και σε ποιοτητα κατασκευης. Φαινεται τιμια για 320 ευρω. Ολα αυτα απο μια πρωτη εντυπωση και ο χρονος θα δειξει εννοειται

 

Αν καποιος θελει να ρωτησει η να κοιταξω κατι ας στειλει.

 

@VagTz

εχει βγάλει μια 50αρα αυτη τη βδομαδα και επειδη ψαχνω για τηλεόραση μιας και η προηγούμενη samsung παρεδωσε πνεύμα απελπιστικά σύντομα...

μιας και αναφερει και αυτη android 11, εφαρμογες οπως το stremio μπορεις να βαλεις?

αν ναι, παίζουν ΟΚ?

είδα που εγραψες οτι δεν υποστηρίζει 4K netflix μεσα απο την εφαρμογή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 hours ago, diplo said:

@VagTz

εχει βγάλει μια 50αρα αυτη τη βδομαδα και επειδη ψαχνω για τηλεόραση μιας και η προηγούμενη samsung παρεδωσε πνεύμα απελπιστικά σύντομα...

μιας και αναφερει και αυτη android 11, εφαρμογες οπως το stremio μπορεις να βαλεις?

αν ναι, παίζουν ΟΚ?

είδα που εγραψες οτι δεν υποστηρίζει 4K netflix μεσα απο την εφαρμογή

Καλησπερα φιλε γενικα αν δεν εχεις καποια πηγη πχ tv box, κονσολα κτλ καλυτερα να επιλεξεις καποια αλλη. Οι σμαρτ λειτουργιες της ειναι πολυ περιορισμενες. Στρεμιο συγκεκριμενα παιζει αν σε ενδιαφερει μονο αυτο

Επεξ/σία από VagTz
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 6/9/2023 στις 10:11 ΠΜ, akiskapas είπε

Καλημέρα σε όλους. Μόλις πήρα κι εγω την ARIELLI QLED55N23 55''. Η τιμή στα 319 από γνωστό shop. Αυτό που ήθελα ήταν tv χωρίς τρομερές smart δυνατότητες αλλά με ικανοποιητική εικόνα σε καλή τιμή καθώς κουμπώνω εξωτερικές πηγές όπως Apple TV, cosmote, PlayStation. Μόλις γίνει η εγκατάσταση θα σας πω καθότι υπάρχει έλλειψη κριτικών για Arielli

 

Στις 15/11/2023 στις 6:33 ΜΜ, VagTz είπε

Πες μας γενικά και εμπειρία από την εξυπηρέτηση του e shop . Δεν μου έχει τύχει ποτέ να τους χρειαστώ αν και έχω κάνει πολλές αγορές από εκεί 

Οντως για πέιτε ρε παιδιά, υπάρχουν ακομα οι arielliδούλες;🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, makaros1 said:

Πως πάνει οι τηλεοράσεις σας μετά απο καιρό?

 

30 minutes ago, ZELOMOTH said:

 

Οντως για πέιτε ρε παιδιά, υπάρχουν ακομα οι arielliδούλες;🤣

Υπάρχει ακόμα η δικιά μου 😛 . Πέρα από 2-3 φορές που έχει κολλήσει στο άνοιγμα και έχει χρειαστεί να τη βγάλω από τη μπριζα όλα καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, VagTz είπε

 

Υπάρχει ακόμα η δικιά μου 😛 . Πέρα από 2-3 φορές που έχει κολλήσει στο άνοιγμα και έχει χρειαστεί να τη βγάλω από τη μπριζα όλα καλα

Μια χαρά λοιπόν! Απο τις 6 που εχω πάρει τα τελευταία 7-8 χρόνια,(απο 22 εως 42 ιντσες) μόνο η μια 32αρα εκαψε λεντάκι στα 3 χρόνια περίπου.

Για απλή χρήση δεν εχει να ζηλέψει τίποτα απο τις ακριβότερες..

Τις είδα κι αυτες μετα απο 3-4 χρόναι βαριά πόσο καλές είναι που κλαίει ο κόσμος χιλιάρικα και βάλε..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...