Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft ανακοινώνει το μαύρο Xbox Series S με αποθηκευτικό χώρο 1TB και τιμή 349 δολάρια


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με διαφορά η πιο value for money κονσολα που ειχα ποτε. Του πετας και ενα gamepass και εισαι αρχοντας. Πολυ καλυτερο το μαυρο χρωμα απο το λευκο και φυσικα το 1TB λυνει το μοναδικο μου παραπονο που εχω για το s.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το spiderman ,οι σονάκιδες, να μην το ξαναβαλουν στο στόμα τους , το spiderman!! 😆😆 

Το studio (insomniac games) που έβγαζε για Xbox το sunset overdrive,πήρε η Σόνυ και πάνω σε αυτό το παιχνίδι, βγήκε το spiderman. Άντε μπράβο!

Στα της ms τώρα... Ρε! Ρε ,λέω...Τόσα στούντιο αγοράσατε! Άντε βγάλτε και τα παιχνίδια επιτέλους! 

Έχω αφήσει PS κι Xbox το τελευταίo 6μηνο για έναν περίεργο λόγο και όλο με το switch ασχολούμαι...βλεπω λοιπόν είδηση για Xbox και τελικά είναι Series S 1tb, μετά κιόλας από την φόλα με τις τιμές της Western Digital για τις μνήμες της. Όχι παιδιά.... απλά οχι.... Κρατήστε τα λεφτά σας (εκτός αν δεν έχετε current gen κονσόλα &καιγεστε για αγορά). Άσε που πιστεύω ότι σε κανένα χρόνο θα έχουμε ανακοίνωση για next gen console ή current gen facelift!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kgkaudi είπε

Ο ορισμός του rinse, repeat.

Ολα τα open world κανουν κοιλια σε καποια φαση, ειδικα αν κανεις και ολα τα side quests με αποτελεσμα να μενει λιγο πισω το main story. Ωστόσο αν ο μηχανισμος μαχης δε σου αρεσει προσωπικα, καταλαβαινω οτι μπορει να κουρασει.

Εμενα προσωπικα μου αρεσε πολυ η ολη φαση να πηγαινω να τους τσιγκλαω το πληθος και μετα να καβαλαω τη μηχανη και να τους ξεφευγω και επισης το σεναριο παιρνει αρκετη φωτια στο δευτερο μισο του παιχνιδιου.

Δεν ειπα οτι ειναι Witcher αλλα σιγουρα πολυ καλο ( τωρα θα μου πεις εδω εχω δει εδω μεσα ατομα να μου λενε οτι το Witcher 3 ηταν βαρετο αλλα whatever)

 

1 ώρα πριν, kgkaudi είπε

GT7 ήταν τέρμα μάπα

Εδω θα συμφωνησω.

 

40 λεπτά πριν, TutaKachun είπε

Το παιχνιδι ειναι βαρετο, το story του ειναι στην καλυτερη περιπτωση γελοιο B movie

Λυπαμαι φιλε μου που εχεις αυτη την αποψη αλλα εγω διαφωνω τελείως. Ειδικα για το σεναριο πιστευω οτι ειναι απο τα καλυτερα που εχω δει ποτε και μαλιστα ειχα πει μακαρι να εβγαινε και σε ταινια θα ηταν κορυφη.

Μου δινεις την εντυπωση οτι δεν το εχεις παιξει προσωπικα. Βαρετο? Ε τα εχω ακουσει ολα... ουτε ενα λεπτο δεν βαρεθηκα ειλικρινα κοντεψα τις 100 ωρες εκει μεσα, εψαξα καθε πετρα.

 

45 λεπτά πριν, TutaKachun είπε

Κανείς δεν προσπαθει να καταστρέψει τον καημενο τον λευκο straight άνδρα.

Ειναι οντως μεγαλη συζήτηση, αλλα για να μην με μπλεκεις με αποψεις αλλων θα σου πω οτι εγω κανενα θεμα δεν εχω με καμια "κατηγορια" ανθρωπων, αυτο που εμενα δε μου αρεσει ειναι να καπιλευονται τα υπαρχοντα δημιουργηματα και να τα μετατρεπουν σε κατι αλλο... Ας βγαλουν μια καινουργια ιστορια και ας εχει οτι θελει μεσα αρκει να μη βαζουν χερι στα υπαρχοντα.

 

50 λεπτά πριν, TutaKachun είπε

Θα κρατησει ενα διαστημα μεχριν τα εσοδα να ερθουν στο κανονικο και μετα θα επανελθουμε σε ισορροπια. Οικονομικο ειναι το θεμα.

Παντως αυτη την αποψη δεν την ειχα ξανα ακουσει και σε ευχαριστω που την μοιραστηκες μαζι μου. 

Μακαρι να ειναι ετσι που το λες και να ισορροπησει  το πραγμα γιατι τα ακρα δεν ειναι ποτε καλα και τωρα εχουμε ηδη πεσει στο αλλο ακρο...

26 λεπτά πριν, NickTG είπε

Σε άλλα παιχνίδια δεν ισχύει αυτό? 

Ισχυει αλλα στο συγκεκριμενο τους ξεφυγε και το ανεφεραν και χυμα οτι χαλαστηκανε που ο Deacon εκανε κοπλιμεντα στην γυναικα του που ητανε και παντρεμενοι στο μεταξυ (δευτερο φαουλ στα κιταπια τους για να ριξουν και αλλο το score).

Επισης ειχε θεωρηθει και bugfest γιατι οι καημενοι δε ξεραμε τι ερχεται απο το 22 και μετα lol.

 

31 λεπτά πριν, NickTG είπε

Ενώ αν ήταν ένας αρσενικός 18χρονος Han Solo? 

Παλι κραξιμο θα αξιζε, οπως και εκεινη η ταινια μιασμα που βγαλανε που ειχε οντως μεσα πιτσιρικα Han Solo και τον ισοπεδωσε τον χαρακτηρα... ΡΕΕΕ 5000 χρονια Lore ιστορια εχει!! Βγαλτε καινουργιους χαρακτηρες και ξεκολλήστε απο τη δουλεια που αλλοι κοπιασαν για να την μπογιατισετε εσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει πολύ καλή κίνηση και σε πολύ λογική τιμή για την επέκταση χώρου. Όλοι ξέρουμε πως θα πάει αυτό. Από black Friday και έπειτα θα είναι στα 299 ως 'προσφορά' που θα μείνει, και το λευκό θα γίνει phase out. Άρα εν τέλει θα είναι το entry level μηχάνημα με τίμιο χώρο. Αναρωτιέμαι εάν θα αποκαλυφθεί όταν βγει ότι μπορεί να έχει 'τσιμπηθεί' και κάνα clock speed σε καμία ram κυρίως, αν και χλωμό το κόβω. Όσο για κάτι γραφικούς τύπους που και στα 349 δήθεν το βρίσκουν ακριβό, ας αναλογιστούν ότι ουσιαστικά το 349 είναι απλά το ψευδεπίγραφο launch point, που σύντομα θα γίνει 299, και ότι ακόμη και έτσι και σε συνδυασμό με το gamepass ούτε στα όνειρα δεν βρίσκεις τέτοιο deal στο gaming. Με 349 (ή 299), δεν μπορείς καν να βρείς κάρτα που να τρέχει το starfield, πόσο μάλλον μηχάνημα που να το τρέχει στα 1440p, που επιβεβαιώθηκε ότι θα είναι η ανάλυση στο εν λόγω μηχάνημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2 hours ago, xaralas said:

Με διαφορά η πιο value for money κονσολα που ειχα ποτε. Του πετας και ενα gamepass και εισαι αρχοντας. Πολυ καλυτερο το μαυρο χρωμα απο το λευκο και φυσικα το 1TB λυνει το μοναδικο μου παραπονο που εχω για το s.

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Για το σκοπό που το βγάλανε, δεν υπάρχει οτιδήποτε ούτε να πλησιάζει στο VFM. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MikeGR7 είπε

Ολα τα open world κανουν κοιλια σε καποια φαση, ειδικα αν κανεις και ολα τα side quests με αποτελεσμα να μενει λιγο πισω το main story. Ωστόσο αν ο μηχανισμος μαχης δε σου αρεσει προσωπικα, καταλαβαινω οτι μπορει να κουρασει.

Εμενα προσωπικα μου αρεσε πολυ η ολη φαση να πηγαινω να τους τσιγκλαω το πληθος και μετα να καβαλαω τη μηχανη και να τους ξεφευγω και επισης το σεναριο παιρνει αρκετη φωτια στο δευτερο μισο του παιχνιδιου.

Δεν ειπα οτι ειναι Witcher αλλα σιγουρα πολυ καλο ( τωρα θα μου πεις εδω εχω δει εδω μεσα ατομα να μου λενε οτι το Witcher 3 ηταν βαρετο αλλα whatever)

 

Δεν θα έλεγα όλα. Πχ. της CDPR μου άρεσαν. Ακόμα και το Cyberpunk 2077, κάτω από τον κυκαιώνα προβλημάτων που το ταλάνιζαν, έκρυβε ένα καλό open world, down with the system story. Όπως και της Rockstar, GTA 5 & RDR1 & 2. Το θέμα είναι να μην μένεις στάσιμος. Η πράσινη πλευρά, έφαγε σφαλιάρες και έχει μάθει όπως φαίνεται. Να δούμε η μπλε πότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, feelihipo είπε

Ότι πιο πεταμένα λεφτά όταν στα $400 υπάρχει PS5 

Για αρχή 450 παίζει το φτηνότερο! 
Δεύτερον άμα θες να είσαι μια ζωη αιμοδότης παίρνεις ps5 να πληρώνεις και να μην έχεις κι ολας!

απο τις καλύτερες επιλογές 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, alexkord1 είπε

Για αρχή 450 παίζει το φτηνότερο! 
Δεύτερον άμα θες να είσαι μια ζωη αιμοδότης παίρνεις ps5 να πληρώνεις και να μην έχεις κι ολας!

απο τις καλύτερες επιλογές 

Συμφωνώ! Χώρια που οτι αγοράζεις digital προστίθεται και στο PC και ταυτόχρονα το παίζεις και Cloud. Σε τεχνικο-υλικό επίπεδο τους κάνει πλάκα η Microsoft. Μακάρι και τα παιχνίδια να αξίζουν. Περιμένω πολλά από Fable και Starfield. Τα πάει πολύ καλά πάντως. 

Επεξ/σία από Volga
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, MikeGR7 said:

Ισχυει αλλα στο συγκεκριμενο τους ξεφυγε και το ανεφεραν και χυμα οτι χαλαστηκανε που ο Deacon εκανε κοπλιμεντα στην γυναικα του που ητανε και παντρεμενοι στο μεταξυ (δευτερο φαουλ στα κιταπια τους για να ριξουν και αλλο το score).

Επισης ειχε θεωρηθει και bugfest γιατι οι καημενοι δε ξεραμε τι ερχεται απο το 22 και μετα lol.

Αφού ισχύει και σε άλλα παιχνίδια μόνο ως κακή δικαιολογία μπορεί να το δει κάποιος. 

9 hours ago, MikeGR7 said:

Βγαλτε καινουργιους χαρακτηρες και ξεκολλήστε απο τη δουλεια που αλλοι κοπιασαν για να την μπογιατισετε εσεις!

Μα είναι καινούρια χαρακτήρας η συγκεκριμένη. 

Ναι, σε ένα παιχνίδι που έχει μέσα στον τίτλο το Outlaws έχει ξεκάθαρες επιρροές από τον πιο γνωστό outlaw της σειράς. Δεν βλέπω που είναι κακό αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, TutaKachun είπε

Απο την αλλη, οταν βγηκε το Horizon τι εκαναν; Επαιξαν το καταπληκτικο οπως ειπαν παιχνιδι; Οχι βεβαια. Περασαν ολοκληρες μερες στο Insomnia, το Twitter και αλλου να κραζουν το xbox. Γιατι δεν τους ενδιαφερει να παιξουν καλά παιχνιδια. Τους ενδιαφέρει να νιώθουν γαματοι επειδη δεν παιζεις εσυ. 

wow. Τσιλ γιορ τιτς θα πω εγω. Πιο πολλα memes για το Ps5 κυκλοφορουν στο twitter αυτην την στιγμη απο x-bots accounts που δηλωνουν φανς, παρα πραγματικα νεα για το xbox showcase. Ακομα και στο thread του xbox, υπαρχουν μπηχτες για τα προηγουμενα φετινα showcase, και για ατομα που ειναι haters. Τοσο πολυ σας αρεσει το φλειμ και το console warring που δεν το κρατατε εκτος ουτε απο το δικο σας thread. Και μια χαρα παιξαμε το HFW, -απο τους λιγους που ηθελαν να το παιξουνσ το performance και περιμεναν το fix για τα visual bugs. 

Enjoy το starfield μετα απο υποσχεση 4κ@60fps στην πιο δυνατη κονσολα εβερ.

15 ώρες πριν, b-boy_steve είπε

Ξεκαθαρα!!! Ειναι σαν να παιρνεις rtx 3070 με 350€... Βασικα αν πρεπει να φτιαξεις απο την αρχη pc εκει και αν δεν αξιζει με τιποτα...

Οτι ειναι vfm, ειναι. Αλλα μην λεμε οτι θελουμε. Η rtx 3070 σηκωνει ακρετα παιχνιδια 4κ@60 fps με καποιες υποχωρησεις στα γραφικα. To XSS ουτε καν. 

12 ώρες πριν, TutaKachun είπε

το story του ειναι στην καλυτερη περιπτωση γελοιο B movie.

Nikos Xardalias Xardalias GIF - Nikos Xardalias Xardalias Χαρδαλιας -  Discover & Share GIFs

8 ώρες πριν, alexkord1 είπε

Δεύτερον άμα θες να είσαι μια ζωη αιμοδότης παίρνεις ps5 να πληρώνεις και να μην έχεις κι ολας!

Ουτε στο xbox οτι εχετε μεσω gp σας ανηκουν κιολας. ;) 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, SabotazNic είπε

μια χαρα παιξαμε το HFW

Μην τους το χαλας ρε συ ειναι απασχολημενοι αν θα βγουνε καινουργια skins για το Fortnite, που να ασχοληθουν με σοβαρα σεναρια, μπηκαν μεσα στο παιχνιδι και δεν ειδαν lobby και σκυλοβαρεθηκαν οι ανθρωποι

6 ώρες πριν, NickTG είπε

Μα είναι καινούρια χαρακτήρας η συγκεκριμένη. 

Ολοκαίνουργια!!

Screenshot 2023-06-13 024809.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, SabotazNic είπε

wow. Τσιλ γιορ τιτς θα πω εγω. Πιο πολλα memes για το Ps5 κυκλοφορουν στο twitter αυτην την στιγμη απο x-bots accounts που δηλωνουν φανς, παρα πραγματικα νεα για το xbox showcase. Ακομα και στο thread του xbox, υπαρχουν μπηχτες για τα προηγουμενα φετινα showcase, και για ατομα που ειναι haters. Τοσο πολυ σας αρεσει το φλειμ και το console warring που δεν το κρατατε εκτος ουτε απο το δικο σας thread. Και μια χαρα παιξαμε το HFW, -απο τους λιγους που ηθελαν να το παιξουνσ το performance και περιμεναν το fix για τα visual bugs. 

Enjoy το starfield μετα απο υποσχεση 4κ@60fps στην πιο δυνατη κονσολα εβερ.

Οτι ειναι vfm, ειναι. Αλλα μην λεμε οτι θελουμε. Η rtx 3070 σηκωνει ακρετα παιχνιδια 4κ@60 fps με καποιες υποχωρησεις στα γραφικα. To XSS ουτε καν. 

Nikos Xardalias Xardalias GIF - Nikos Xardalias Xardalias Χαρδαλιας -  Discover & Share GIFs

Ουτε στο xbox οτι εχετε μεσω gp σας ανηκουν κιολας. ;) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, b-boy_steve είπε

 

Δεν νομίζω το series x να κάνει 350, άρα μάλλον δεν μιλάμε για αυτό. 

Επίσης, αν βάλεις και dlss μιας και το xbox δεν παίζει native 4k, = gg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, MikeGR7 said:

Ολοκαίνουργια!!

 

16 hours ago, NickTG said:

Ναι, σε ένα παιχνίδι που έχει μέσα στον τίτλο το Outlaws έχει ξεκάθαρες επιρροές από τον πιο γνωστό outlaw της σειράς. Δεν βλέπω που είναι κακό αυτό. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/6/2023 στις 7:12 ΠΜ, feelihipo είπε

Ότι πιο πεταμένα λεφτά όταν στα $400 υπάρχει PS5 

Χωρίς game pass όμως. Για υπολόγισε ποσο θα κοστίσει το PS5 μαζί με τα παιχνίδια

Επεξ/σία από Radiatedsoul
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...