Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή θέσης router (FTTH)


akispap1987
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από poulinos,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρεται. Λόγω αλλαγής διαρρύθμισης του σπιτιού, θέλουμε να αλλάξουμε τη θέση του ρούτερ και να πάει στον επάνω όροφο (2όροφη μονοκατοικία). Η θέση που θέλουμε είναι ακριβώς στο ίδιο σημείο δηλαδή στην επάνω τηλεφωνική γραμμή και η απόσταση είναι πάνω κάτω στα 2 μέτρα. Τι μου προτείνετε να κάνω? Οι τεχνικοί της nova το αναλαμβάνουν προφανώς με κάποια χρέωση? Το ίντερνετ μου ειναι fiber.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, akispap1987 είπε

Χαίρεται. Λόγω αλλαγής διαρρύθμισης του σπιτιού, θέλουμε να αλλάξουμε τη θέση του ρούτερ και να πάει στον επάνω όροφο (2όροφη μονοκατοικία). Η θέση που θέλουμε είναι ακριβώς στο ίδιο σημείο δηλαδή στην επάνω τηλεφωνική γραμμή και η απόσταση είναι πάνω κάτω στα 2 μέτρα. Τι μου προτείνετε να κάνω? Οι τεχνικοί της nova το αναλαμβάνουν προφανώς με κάποια χρέωση? Το ίντερνετ μου ειναι fiber.

Σου εχουν περασει αναμονη για οπτικη στον αλλο οροφο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, akispap1987 είπε

Οχι δεν εχει γινει κατι τετοιο.

τοτε η τους καλεις να στο περασουν και το πας εκει

η περνας εσυ καλωδιο δικτυου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

Η παιρνεις μια Οπτικη ινα και ενα coupler και τελειωνεις. ινα θελεις sc-apc σε sc-apc και ενα coupler sc σε sc. Η απλα παιρνεις μεγαλυτερο patch cord απο το πριζακι μεχρι το ont/router. 

On 12/06/2023 at 13:37, akispap1987 said:

Χαίρεται. Λόγω αλλαγής διαρρύθμισης του σπιτιού, θέλουμε να αλλάξουμε τη θέση του ρούτερ και να πάει στον επάνω όροφο (2όροφη μονοκατοικία). Η θέση που θέλουμε είναι ακριβώς στο ίδιο σημείο δηλαδή στην επάνω τηλεφωνική γραμμή και η απόσταση είναι πάνω κάτω στα 2 μέτρα. Τι μου προτείνετε να κάνω? Οι τεχνικοί της nova το αναλαμβάνουν προφανώς με κάποια χρέωση? Το ίντερνετ μου ειναι fiber.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...