Προς το περιεχόμενο

ZTE MU5001 COSMOTE 5G


APPLEGEEK
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από SOCRATIS1000,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω το μοδεμ αυτο ZTE MU5001 με καρτα 5 τζι και πιανει αυτες της ταχυτητες ΑΛΛΑ πιο κατω δεν βλεπω να λεει στοιχεια του 5G 

any ideaS?

image.png.663de603f29b502549ed8ce40b54ef76.png

image.png.b1b7f513450d9dd9aec06f3343e2e8ec.png

Επεξ/σία από APPLEGEEK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε ZTE MU5001 COSMOTE 5G
  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 hours ago, APPLEGEEK said:

εχω το μοδεμ αυτο ZTE MU5001 με καρτα 5 τζι και πιανει αυτες της ταχυτητες ΑΛΛΑ πιο κατω δεν βλεπω να λεει στοιχεια του 5G 

any ideaS?

σε κινητο πιανεις 5g αν την βαλεις?firmware update στο router?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, poulinos είπε

σε κινητο πιανεις 5g αν την βαλεις?firmware update στο router?

Στο κινητο ναι θα το ξανά δοκιμάσω. Στην οθόνη του nodem λέει 5G όμως 

Έκανα update το πατησα από το μενού. Έχει άλλο τρόπο !;;

 

Λέει cosmote 5g

FB_IMG_1686932639247.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε speedtest απο το κινητο τι εχεις?εκτος αν ειναι καποια ασυμβατοτητα και δεν παιζει 5g. η ταχυτητα που πιανεις κανει και για 5g και γιa 4g.

 

On 16/06/2023 at 19:15, APPLEGEEK said:

Στο κινητο ναι θα το ξανά δοκιμάσω. Στην οθόνη του nodem λέει 5G όμως 

Έκανα update το πατησα από το μενού. Έχει άλλο τρόπο !;;

 

Λέει cosmote 5g

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, poulinos είπε

σε speedtest απο το κινητο τι εχεις?εκτος αν ειναι καποια ασυμβατοτητα και δεν παιζει 5g. η ταχυτητα που πιανεις κανε και για 5g και γιa 4g.

 

 

ιδιες ταχυτητες κινητο και μοδεμ τελικα

επισης ειναι ΠΑΡΑ πολυ ζεστο το μοδεμ σε σημειο που με λεει ( stop charging due to heat)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SOCRATIS1000 είπε

Νομιζω το zte το συγκεκριμενο εχει μπαταρια ,δεν πρεπει να το εχεις στο ρευμα συνεχεια δηλαδη

το εβγαλα εδω και ωρα ειναι ζεστο αλλα παιζει 

 

κατι καναμε- 

 

 

image.png.30aabb749a06eac9ca616e92ac3f771e.png

image.png.a2666e233c1dc480ced65a77d38e751e.png

1 ώρα πριν, poulinos είπε

σε speedtest απο το κινητο τι εχεις?εκτος αν ειναι καποια ασυμβατοτητα και δεν παιζει 5g. η ταχυτητα που πιανεις κανε και για 5g και γιa 4g.

 

 

Ίσως είναι εικονικό το 5g και στης 2 συσκευές. Έστειλα 1333 5G ξανά αλλά δεν αναφέρει εάν πήγε σε 5τζι. Καλεσα τους τεχνικούςπεριμένουμε τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν πιάνεις 400 Mbps, 5 g είσαι φίλε μου ,δεν πιάνει το 4 g αυτές τις ταχύτητες 

Εφόσον σρονκινητο λέει πάνω 5 g ,τομεχεις ενεργοποιεί 

400 Mbit πιάνεις ,μια χαρά είναι ,40 Mbit down ,πόσα θέλεις ; Εγώ πιάνω 700 σπίτι μου αλλά πρακτικά είναι άχρηστο ,με τα αρχεία που καταβάλουμε ( 10-70 GB ) σε θα κατέβουν μπαμ μπαμ τι 400 τι 700 

Καλό είναι να ψάξεις σε άλλο φόρουμ έχουν ειδικό πρόγραμμα να κλειδώνεις κεραίες για να σου ανεβάσει την ταχύτητα

Επεξ/σία από SOCRATIS1000
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, SOCRATIS1000 είπε

Αν πιάνεις 400 Mbps, 5 g είσαι φίλε μου ,δεν πιάνει το 4 g αυτές τις ταχύτητες 

Εφόσον σρονκινητο λέει πάνω 5 g ,τομεχεις ενεργοποιεί 

400 Mbit πιάνεις ,μια χαρά είναι ,40 Mbit down ,πόσα θέλεις ; Εγώ πιάνω 700 σπίτι μου αλλά πρακτικά είναι άχρηστο ,με τα αρχεία που καταβάλουμε ( 10-70 GB ) σε θα κατέβουν μπαμ μπαμ τι 400 τι 700 

Καλό είναι να ψάξεις σε άλλο φόρουμ έχουν ειδικό πρόγραμμα να κλειδώνεις κεραίες για να σου ανεβάσει την ταχύτητα

Ευχαριστώ! Ναι πρεπει να  γίνεται αλλά φοβάμαι μην κάνω ζημιά θέλει γνώσεις. Πιο πολύ για το ps5 το θέλω που έχουν τεράστια αρχεια. Το ping είναι ψηλά 15+ αυτό θέλω να φτιάξω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάνουν κακο στο ρούτερ 

Και μέσα από το ιντερface τουβεουτερ ,πρέπει να κουμπώσει κεραίες ,μπορεί να πιάνεις καλά με μεγαλύτερο σήμα μια άλλη πχ και να μην την έχει κλειδώσει και να κλειδώνει αυτόματα άλλη πχ

Το ping για να στο φτιάξει γίνεται ,αν έχεις κόσμοτε πχ σίγουρα ,κάνεις VPN profile cosmote ,μέσα στο ρούτερ ,αλλά θα κλειδώνεις Μαξ ταχύτητα 150 Mbit ,αλλά είσαι πλέον σε public IP ,και πολύ καλύτερο ping 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, SOCRATIS1000 είπε

Δεν κάνουν κακο στο ρούτερ 

Και μέσα από το ιντερface τουβεουτερ ,πρέπει να κουμπώσει κεραίες ,μπορεί να πιάνεις καλά με μεγαλύτερο σήμα μια άλλη πχ και να μην την έχει κλειδώσει και να κλειδώνει αυτόματα άλλη πχ

Το ping για να στο φτιάξει γίνεται ,αν έχεις κόσμοτε πχ σίγουρα ,κάνεις VPN profile cosmote ,μέσα στο ρούτερ ,αλλά θα κλειδώνεις Μαξ ταχύτητα 150 Mbit ,αλλά είσαι πλέον σε public IP ,και πολύ καλύτερο ping 

to ρουτερ το δικο μου δεν εχει υποδοχη για κεραια, επισης η μπαταρια δεν κραταει πολυ. 4500 mha

οσο για το πινγ θα δω στο reddit ti lene

thank you !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, APPLEGEEK είπε

το εβγαλα εδω και ωρα ειναι ζεστο αλλα παιζει 

 

κατι καναμε- 

 

 

image.png.30aabb749a06eac9ca616e92ac3f771e.png

image.png.a2666e233c1dc480ced65a77d38e751e.png

Ίσως είναι εικονικό το 5g και στης 2 συσκευές. Έστειλα 1333 5G ξανά αλλά δεν αναφέρει εάν πήγε σε 5τζι. Καλεσα τους τεχνικούςπεριμένουμε τωρα

Στο αρχικο ποστ οντως δεν ησουν σε 5G. Τωρα εισαι. Ολα καλα αρα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 16/06/2023 at 20:00, APPLEGEEK said:

ιδιες ταχυτητες κινητο και μοδεμ τελικα

επισης ειναι ΠΑΡΑ πολυ ζεστο το μοδεμ σε σημειο που με λεει ( stop charging due to heat)

αν ειναι να το εχεις μονιμα στο ρευμα τοτε δες να βγαλεις την μπαταρια αν βγαινει βεβαια. εκτος αν απλα την γεμισει τερμα και μετα πεσει η θερμοκρασια. αλλιως σε βλεπω με κανα Usb fan να του ριχνεις αερα τωρα το καλοκαιρι.

On 16/06/2023 at 20:31, APPLEGEEK said:

το εβγαλα εδω και ωρα ειναι ζεστο αλλα παιζει 

 

κατι καναμε- 

 

 

Ίσως είναι εικονικό το 5g και στης 2 συσκευές. Έστειλα 1333 5G ξανά αλλά δεν αναφέρει εάν πήγε σε 5τζι. Καλεσα τους τεχνικούςπεριμένουμε τωρα

400 mbit και 4g δεν ταιριαζει.αρα εισαι 5g.το μεγιστο σε 4g Που εχω δει αν θυμαμαι καλα ηταν κοντα στα 200 +

17 hours ago, APPLEGEEK said:

Ευχαριστώ! Ναι πρεπει να  γίνεται αλλά φοβάμαι μην κάνω ζημιά θέλει γνώσεις. Πιο πολύ για το ps5 το θέλω που έχουν τεράστια αρχεια. Το ping είναι ψηλά 15+ αυτό θέλω να φτιάξω 

αν το θες για μεταφορες αρχειων δεν σε νοιαζει το Ping

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, poulinos είπε

αν ειναι να το εχεις μονιμα στο ρευμα τοτε δες να βγαλεις την μπαταρια αν βγαινει βεβαια. εκτος αν απλα την γεμισει τερμα και μετα πεσει η θερμοκρασια. αλλιως σε βλεπω με κανα Usb fan να του ριχνεις αερα τωρα το καλοκαιρι.

400 mbit και 4g δεν ταιριαζει.αρα εισαι 5g.το μεγιστο σε 4g Που εχω δει αν θυμαμαι καλα ηταν κοντα στα 200 +

αν το θες για μεταφορες αρχειων δεν σε νοιαζει το Ping

αναλογα την χρηση που κανεις ανεβαζει θερμοκρασιες.

στο μελλον εαν μετακομισω θα ειναι το κεντρικο μου ρουτερ αρα σιγουρα θα παιζω και απο εδω παιχνιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...