Προς το περιεχόμενο

Αγορα Wi-Fi router


essopapas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα,

Θελω να αγορασω και να  συνδεσω ενα ασυρματο ρουτερ πανω στο DSL.

Εχω ενα παλιουτσικο archer c20 και μετα απο καμποσα χρονια εχει αποκτησει θεμα range, σtο υπνοδωματιο δεν φτανει πλεον αν και αρχικα ήταν ΟΚ. Εχω δοκιμασει διαφορες συνταγες, ρυθμισεις του λειτουργικου του οσο και των κεραιων, αλλα καμια βελτιωση, στο δωματιο, σε 1 λεπτο θα ξεκινησουν οι αποσυνδεσεις. Τοπ  δωμάτιο δεν εχει καμία ηλεκτρονικη συσκευή και στα δωμάτια ενδιαμεσα απο το ρουτερ με το υπνοδωματιο μονο ενα ψυγειο. Το λεω για να αποκλεισω οσο γινεται τις εντυπωσεις παρεμβολων. Και ετσι ηταν παντα αλλωστε και το c20 δουλευε μια χαρα μεχρι πριν κανα 2-3 μηνες

Ετσι θελω να βρω ενα καινουργιο που συνιστάται, μου ειπαν Tenda αλλα δεν βλεπω ποιο, tp-link εχει απειρα που ειναι σε end of life και εχω δυο ηδη ακυρωσεις παραγγελιων απο τα καταστηματα σε αγορα του TP-LINK TL-WR940N  . OK μπορω να παω σε ετοιμοπαραδοτο , αν επικοινωνησω και το επιβεβαιωσω , αλλα το end of life που ειδα στο επισημο σάιτ με εβαλε σε αλλες σκεψεις, ετσι περιμενω προτάσεις .
Το Budget ειναι στα ~30-50 ευρω, λιγο πανω λιγο κατω δε θα τα χαλασουμε.
σημ. Το σπιτι ειναι 90 τμ , δεν ειναι μεζονετα , αλλα παρ ολα αυτα δυο δωματια περα μου βγαζουν προβλημα στο μαμα ρουτερ του παροχου -το οποιο δε δουλευει σε κανεναν αλωστε- αλλα και ο δεινοσαυρος το C20

 

*Aν ειναι ευκολο, καποιο που να υπαρχει και στο skroutz, μια που εχω κουπονι εκπτωσης

Επεξ/σία από essopapas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Οι παρεμβολές μπορεί να προέρχονται από τους γείτονες.

Μια αρκετά φτηνή και απλή λύση είναι να πάρεις έναν αναμεταδότη Wi-Fi και να το συνδέσεις στο c20 σε κάποια θέση που θα βολέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω, εχουμε γεμισει πλεον με τα wi-fi σαπακια των παρόχων αλλα και μη και χωρις καμία ιδεα της επιπτωσης στις κοινες συχνοτητες . Αλλα εχει "πεσει" και το c20 , το εχω πολλα χρόνια, εχει φάει διακοπες ΔΕΗ να φανε και τα leds 😀 Ειναι μια λυση το extender φτανει να βρω πριζα στο ενδιαμεσο με το δωματιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...