Προς το περιεχόμενο

Flash Bios


Teo1303

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους 

Έχω την μητρική της Gigabyte την B550 Aorus Elite Ax V2 rev 1.3 και είμαι στο FB στο Bios

Αξίζει να δοκιμάσω να το πάω στο FC ή στο FD ??? είναι 2 Bios πιο πάνω από αυτό που έχω αυτή την στιγμή

Έχω ως υλικά Ryzen 5 5600x για CPU , μνήμη στα 32 GB  GSkill Trident Z RGB στα 3200Mhz,   Crucial M.2  1TB για τα Win10 , GPU Sapphire Radeon RX 6600 

έχει κάποιος αυτήν την μητρική που να έκανε flash και να πήγαν όλα οκ???

Δεν με ενδιαφέρει τι revision είναι η μητρική αρκεί να πει την γνώμη του 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να δεις στην σελιδα του προιοντος της αλλαγες σε καθε εκδοση. Συνηθως διορθωνουν bugs ή προσθετουν νεες εκδοσεις cpu. Προσωπικα ολα τα βλεπω να ειναι για καλο. Αν το συνδυασεις με μια καθυστερηση 30ημερων ωστε να γλυτωσεις να γινεις beta tester, τοτε ολα θα πανε καλα

υπαρχει παντα και η δυνατοτητα να κατεβασεις το αρχειο της εκδοσεις που εχεις τωρα και αν θελεις ξαναγυρνας στην παλια εκδοση bios

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλα οκ ... πήγα από FB σε FC στο Bios ...

καλά που υπάρχει το App Center της Gigabyte και δεν χρειάστηκε ούτε στικάκι 

μέσω του SSD έγινε το flash , έγινε επανεκκίνηση , ειδα την διαδικασία Flash του Bios έκανα load default των ρυθμίσεων Bios , έβαλα το δικό μου boot priority των δίσκων και όλα μια χαρά 

Ανέβηκα 1 σκαλοπάτι ... 

το FD θα το βάλω μετά το καλοκαίρι γιατί είναι πολύ προσφατο

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Teo1303 είπε

όλα οκ ... πήγα από FB σε FC στο Bios ...

οπως εγραψα, κανε ενα backup/restore point απο το αρχικο bios εως το πιο προσφατο νεο αρχειο πχ σε ενα usb stick. Αν, κατι παει στραβα επαναφερεις το συστημα σε προηγουμενη εκδοση. Οχι σε δισκο σε usb stick. Τα αρχεια τα καταβαζεις απο την σελιδα της gigabyte

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το έχω και σε στικάκι εννοείται 

Μια χαρά πάει το συστημα

Είμαι στο μεσαίο ... υπάρχει και το FD αλλά δεν θα το κάνω ακόμα γιατί βγήκε το update πριν 15 μερες

Το αρχικό FB που αυτό είχα είναι περσινό και το FC που είμαι τώρα είναι φετινό του Μαρτιου 

Επεξ/σία από Teo1303
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...