Προς το περιεχόμενο

Ποινή φυλάκισης για τον hacker του Twitter που μετέτρεψε λογαριασμούς διασημοτήτων σε διαφημιστές κρυπτονομισμάτων


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

8 ώρες πριν, polaki είπε

Προσωπικά προτιμάω να μη δω ποτέ το μισθό που λες, παρα να μου τον κάνουν διευρω στη φυλακή. 

Οποτε ναι, μάλλον ρούφηξε.

Τι διεύρεις;; 😳🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Mhdenistis said:

Από όταν ανέλαβε ο Έλον Μάσκ το twitter πάει κατά διαβόλου.

Γνωρίζεις ελπίζω ότι η υπόθεση αφορά παραβίαση το 2020, έτσι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, paulchro είπε

Ναι λογικα ρουφηξε. Θα κατσει κανενα χρονο μεσα και οταν βγει θα τον παρει καμια εταιρεια με μισθο που δεν εχουμε δει ποτε.

Κούρασε αυτή η απάντηση για το κάθε ρεμάλι ….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήμουν ποτέ τουιτεράκιας αν και έχω λογαριασμό πάνω από 12 χρόνια. 

Από τότε που μπήκε ο Ελον έχει άλλον αέρα, πλέον το αγαπημένο μου social media μακράν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 minutes ago, toxoths73 said:

Χτύπησε λογαριασμούς διασημοτήτων γιαυτό τον μάντρωσαν αν χτύπαγε τον δικό μου και τον δικό σου όξω θα ταν. 

Βασικά απλούς χρήστες χτύπησε και τους επείσε να καταθέσουν crypto

21 minutes ago, polaki said:

2€... αυτοί που κατάλαβαν, κατάλαβαν! :D

Να είναι 2€ καλά θα είναι

https://www.bbc.com/news/world-europe-46821706

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 hours ago, Gk2016 said:

Μόνο και μόνο που φορούσε μάσκα ενώ τον συνέλαβαν, να τον πάνε για εκτελεστικό απόσπασμα. 

Κατά τ'  άλλα, ευκαιρία ήταν να αλλάξουν ... λίγο οι όροι ασφάλειας της πλατφόρμας καθόσον -προφανώς- έμπαζε από παντού.

Απορία! Είδες πουθενά να τον συλλαμβάνουν όταν τραβήχτηκε η φωτό; Μεταφορά σε δικαστήριο γίνεται! Έλεος! Άσε που η φωτογραφία μπορεί να είναι και τυχαία!

Επεξ/σία από absoluteblade
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 hours ago, paulchro said:

Ναι λογικα ρουφηξε. Θα κατσει κανενα χρονο μεσα και οταν βγει θα τον παρει καμια εταιρεια με μισθο που δεν εχουμε δει ποτε.

Αυτό που θα ρουφήξει στη φυλακή της Αμερικής ένα χρόνο όσα λεφτά και να βγάλει μετά δεν φτιάχνει. Δεν είναι αστείο δυστυχώς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, kostasfalcon είπε

Κούρασε αυτή η απάντηση για το κάθε ρεμάλι ….

Καποιοι απ αυτους εχουν απορροφηθει. Εγκλημα η οχι στην εποχη που ζουμε ενα τετοιο "skill" το ψαχνουν. Να το αλλαξουμε επειδη κουραστηκες? Ειναι δεδομενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Chef_Alexander said:

Το έχω σαν απορία.....Για ποιο λόγο όλοι αυτοί (hacker, κυβερνοαπατεώνες, κλπ.) έχουν εμφάνιση που παραπέμπει σε βρωμιά, απλυσιά κλπ???

Χωρίς πλάκα τώρα, εσύ θα περίμενες δηλαδή να είναι φρεσκοκουρεμένοι, με την τελευταία λέξη της μόδας και σενιαρισμένοι από πάνω ως κάτω? 

Γενικότερα είναι οι λεγόμενοι MISFITS της κοινωνίας, οπότε ίσως το τελευταίο πράγμα που τους νοιάζει είναι η εξωτερική εμφάνισή τους. Δεν αναφέρομαι στο χαρακτήρα, που οι πιθανότητες είναι ότι είναι και γαμώ τα παιδιά, και άνετα πίνεις και 2 και 3 μπύρες μαζί τους. Αναφέρομαι στο κατά πόσο θεωρούν ότι χρειάζεται/θέλουν να δουλέψουν πάνω στην εξωτερική τους εμφάνιση. 

Όποιος θέλει, ας μου αλλάξει τη γνώμη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...