Προς το περιεχόμενο

Παρατεταμένος χρόνος συγχρονισμού - Από τί επηρεάζεται;


JSD
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από JSD,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 05/07/2023 at 02:19, bicasa6184 said:

b/g/n/ac dual band 2,4&5 GHz είναι και το H300s και το H268Q

και το PowerStation που δίνουν είναι επίσης dual band με τη διαφορά ότι είναι επιπλέον ax και υποστηρίζει και wpa3

παρ'ολα αυτά το H268Q είναι το καλύτερο από τα 3 που δίνει η VF

πραγματι 

https://www.vodafone.gr/ypostirixi/syndesi-rythmiseis-router/router-guide-sercomm-h300s/

το zte το 268 το ειχα σε nova. πολυ καλα επαιζε και ποτε δεν μου παρουσιασε κατι. και ειχα ξεκινησει και απο παλιο firmware και ολα οκ.για zte μου ειχε κανει εντυπωση οτι επαιζε τοσο καλα.

δινουν και wifi 6 :P με το Powerstation. ΟΛΕΕΕΕ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μόνο είναι το καλύτερο το zte, άλλα ερχόμενος και γω από το h300, το zte έχει εμβέλεια που τα σπάει... Βέβαια χρόνο επανασυχρονισμού έχω στο 1,5 με 2 λεπτά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, athmich1 said:

Όχι μόνο είναι το καλύτερο το zte, άλλα ερχόμενος και γω από το h300, το zte έχει εμβέλεια που τα σπάει... Βέβαια χρόνο επανασυχρονισμού έχω στο 1,5 με 2 λεπτά 

δεν ειναι παραξενος ο χρονος.καπου εκει μου εκανε και εμενα.κοντα στο 3 λεπτο απο την στιγμη που θα εκανε boot ισως και λιγο παραπανω.vdsl 100Mbit απο kv cosmote.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το H268Q είναι καλύτερο σε εμβέλεια, σταθερότητα, ποιότητα τηλεφωνίας κλπ.

Η Vodafone πρέπει να καταλάβει κάποια στιγμή ότι παράγει δυσαρεστημένους πελάτες
με τα 2 άλλα ρούτερ που μοιράζει.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, bicasa6184 said:

Το H268Q είναι καλύτερο σε εμβέλεια, σταθερότητα, ποιότητα τηλεφωνίας κλπ.

Η Vodafone πρέπει να καταλάβει κάποια στιγμή ότι παράγει δυσαρεστημένους πελάτες
με τα 2 άλλα ρούτερ που μοιράζει.

δυστυχως ολοι οι παροχοι εχουν δωσει εξοπλισμους της πλακας. ολοι μα ολοι. απο crypto routers, gennet, καποια zte κτλ κτλ.ατελειωτη η λιστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/7/2023 στις 2:19 ΠΜ, bicasa6184 είπε

b/g/n/ac dual band 2,4&5 GHz είναι και το H300s και το H268Q

και το PowerStation που δίνουν είναι επίσης dual band με τη διαφορά ότι είναι επιπλέον ax και υποστηρίζει και wpa3

παρ'ολα αυτά το H268Q είναι το καλύτερο από τα 3 που δίνει η VF

Καλημέρα σας,

πολύ σωστά dual band είναι και τα δύο router. Είναι ωστόσο η μέρα με τη νύχτα όσον αφορά τη λειτουργικότητα τους, την ασύρματη κάλυψή τους, το αναγκαίο διάστημα για συγχρονισμό κλπ... Πλέον μιλάω εκ πείρας.

Στις 5/7/2023 στις 1:04 ΜΜ, bicasa6184 είπε

Το H268Q είναι καλύτερο σε εμβέλεια, σταθερότητα, ποιότητα τηλεφωνίας κλπ.

Η Vodafone πρέπει να καταλάβει κάποια στιγμή ότι παράγει δυσαρεστημένους πελάτες
με τα 2 άλλα ρούτερ που μοιράζει.

Μεγάλη αλήθεια και είναι κρίμα μια κακή συσκευή να καταστρέφει ένα σημαντικό τμήμα της εμπειρίας.

Έχει και το ZTE ZXHN H268Q τα ελαττώματά του, όπως ότι η λίστα των συνδεδεμένων στο δίκτυο συσκευών δεν ανανεώνεται με αμεσότητα και ακρίβεια ή ότι αφήνει μέχρι 10 καταχωρήσεις συσκευών με στατικές IP στο LAN, αλλά σίγουρα στο κομμάτι να φοβάμαι μη γίνει αποσυγχρονισμός και δεν έχω ούτε καν τηλέφωνο για μισάωρο, κερδίζει και στην τελική αυτό έχει μεγαλύτερη σημασία για εμένα.

Σημειώνω ότι τα CRC σφάλματα πλέον είναι μηδέν. Η όλη ιστορία ένα παράδειγμα του πως μια συσκευή router μπορεί να σε κάνει να χάνεις χρόνο για έλεγχο πριζών, εσωτερικών καλωδιώσεων κλπ...

Τέλος καλό, όλα καλά και σας ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 07/07/2023 at 09:56, JSD said:

Καλημέρα σας,

πολύ σωστά dual band είναι και τα δύο router. Είναι ωστόσο η μέρα με τη νύχτα όσον αφορά τη λειτουργικότητα τους, την ασύρματη κάλυψή τους, το αναγκαίο διάστημα για συγχρονισμό κλπ... Πλέον μιλάω εκ πείρας.

Μεγάλη αλήθεια και είναι κρίμα μια κακή συσκευή να καταστρέφει ένα σημαντικό τμήμα της εμπειρίας.

Έχει και το ZTE ZXHN H268Q τα ελαττώματά του, όπως ότι η λίστα των συνδεδεμένων στο δίκτυο συσκευών δεν ανανεώνεται με αμεσότητα και ακρίβεια ή ότι αφήνει μέχρι 10 καταχωρήσεις συσκευών με στατικές IP στο LAN, αλλά σίγουρα στο κομμάτι να φοβάμαι μη γίνει αποσυγχρονισμός και δεν έχω ούτε καν τηλέφωνο για μισάωρο, κερδίζει και στην τελική αυτό έχει μεγαλύτερη σημασία για εμένα.

Σημειώνω ότι τα CRC σφάλματα πλέον είναι μηδέν. Η όλη ιστορία ένα παράδειγμα του πως μια συσκευή router μπορεί να σε κάνει να χάνεις χρόνο για έλεγχο πριζών, εσωτερικών καλωδιώσεων κλπ...

Τέλος καλό, όλα καλά και σας ευχαριστώ πολύ!

Παραξενιες,ασυμβατοτητες και router του κιλου παντα υπηρχαν και παντα θα υπαρχουν.για αυτο λεμε οτι πολλες φορες αξιζει (αν μπορει αν γινει λογω voip) να βαλει καποιος ενα modem/router απο καποιον καλο κατασκευαστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...