Προς το περιεχόμενο

ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ ΑΠΟ COSMOTE ΣΕ VODAFONE


Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από bill2015,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα σε όλους,

όπως καταλαβαίνετε και απο το τίτλο, "μετακομίζω" από Cosmote σε Vodafone ύστερα από τις απαράδεκτες προσφορές της πρώτης για ανανέωση συμβολαίου.

Για να μη μακρυγορώ, με έναν γρήγορο έλεγχο διαπίστωσα πως η Vodafone χρεώνει το ίδιο πακέτο 10€ φθηνότερα ( 33€ ) από τη προσφορά που μου έδινε η Cosmote ( 43€ ), η οποία στο site της το ιδιο πρόγραμμα το πουλάει και 4€ φθηνότερα από τη "προσφορα" που μου έκανε, ( δλδ 39€ )....

Προχώρησα λοιπόν σε τηλεφωνικά σε φορητότητα. Στις 14/7 λήγει το συμβόλαιο, στις  4-5/7  θα έχω τη νέα κάρτα της Vodafone.

Σε όσους φιλους είπα οτι παω Vodafone ξεκίνησαν το " δεν εχει σήμα η Vodafone ". Παίζει να φάω τέτοια ήττα;;;;

Γενικά δεν είμαι κανένας Μαρκο Πολο, δε παίρνω τα όρη τα βουνά.. 

Τέλος, είναι κάτι που πρέπει να προσέξω στη διαδικασία της φορητότητας;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Mousteris.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, mousteris είπε

καλησπέρα σε όλους,

όπως καταλαβαίνετε και απο το τίτλο, "μετακομίζω" από Cosmote σε Vodafone ύστερα από τις απαράδεκτες προσφορές της πρώτης για ανανέωση συμβολαίου.

Για να μη μακρυγορώ, με έναν γρήγορο έλεγχο διαπίστωσα πως η Vodafone χρεώνει το ίδιο πακέτο 10€ φθηνότερα ( 33€ ) από τη προσφορά που μου έδινε η Cosmote ( 43€ ), η οποία στο site της το ιδιο πρόγραμμα το πουλάει και 4€ φθηνότερα από τη "προσφορα" που μου έκανε, ( δλδ 39€ )....

Προχώρησα λοιπόν σε τηλεφωνικά σε φορητότητα. Στις 14/7 λήγει το συμβόλαιο, στις  4-5/7  θα έχω τη νέα κάρτα της Vodafone.

Σε όσους φιλους είπα οτι παω Vodafone ξεκίνησαν το " δεν εχει σήμα η Vodafone ". Παίζει να φάω τέτοια ήττα;;;;

Γενικά δεν είμαι κανένας Μαρκο Πολο, δε παίρνω τα όρη τα βουνά.. 

Τέλος, είναι κάτι που πρέπει να προσέξω στη διαδικασία της φορητότητας;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Mousteris.

 

γενικα η καλυτερη εταιρια οσον αφορα το σημα στην ελλαδα ειναι κατα κυριο λογο η cosmote, αυτο που θα μπορουσες να εκανες πριν φυγεις ητανε να επαιρνες το 13888 και τους ελεγες οτι θελω να αλλαξω σε καρτοκινητο, θα σου λεγανε καταχωρθηκε το αιτημα σας και θα σε καλουσε συναδελφος του σε λιγες ωρες, αυτος θα σε ρωτουσε γιατι θελετε να κανετε αυτη την αλλαγη(δεν τους συμφερει οπως καταλαβαινεις να κανεις την αλλαγη γιατι στην καρτοκινητη εισπραττουν πολυ λιγοτερα) και τοτε θα σου εκανε καλυτερες προσφορες, ειδικα απο αυτες που προτεινει για ανενεωσεις συμβολαιου το site της cosmote

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αλήθεια τους πήρα τηλέφωνο και τους είπα ότι θα κάνω τερματισμό του συμβολαίου μου, κατοχυρώθηκε το αίτημα μου και με κάλεσαν απ' το13888, τους εξήγησα ότι το βρίσκω φθηνότερα σε άλλη εταιρεία μα προς έκπληξη μου με ενημέρωσαν ότι κάτω από 39€, δε μπορούν να κάνουν κάτι....

Μιλάμε για μεγάλη διαφορά, μα το κυριότερο είναι πως με ένιωσα Μ..ας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν θες να δεις από σήμα τι παίζει μια πρόταση είναι να πάρεις ένα καρτοκινητό vodafone και θα εις τι σήμα θα έχεις 

Επεξ/σία από bill2015
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχω δύο σιμ στο κινητό, μια cosmote και μια vodafone και συχνά παρατηρώ ότι όπου δεν έχει καλό σήμα η μία, έχει η άλλη. Γενικά πάντως η cosmote έχει καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να ρωτήσεις άτομα του περιβάλλοντός σου, που κινείστε σε ίδιες περιοχές (όσο γίνεται αυτό, φυσικά), για να δεις κατά πόσο είναι ευχαριστημένοι από το σήμα τής Vodafone. Ή να δοκιμάσεις με καρτοκινητό, όπως είπε ο φίλος παραπάνω. Κανείς δεν μπορεί να σου πει με σιγουριά, καθώς έχει να κάνει ανάλογα την περιοχή.

Πάντως, σε κάλυψη εντός χώρων υπάρχει και το WiFi Calling, που μπορεί να σώσει κάπως την κατάσταση. Η δική μου εμπειρία ήταν epic fail, πάντως - ακόμη και με WiFi Calling. Γύρισα τον αριθμό σε Cosmote και ησύχασε το κεφάλι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...