Προς το περιεχόμενο

Αγορά 4G Router για εξοχικό


koskons

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

Είμαι στη διαδικασία ψαξίματος για αγορά ενός 4G Router για να το χρησιμοποιήσω στο εξοχικό σπίτι, θα βάλω μια κάρτα sim με απεριόριστα δεδομένα που έχω προμηθευτεί. Θέλω οπωσδήποτε να έχει θύρα ethernet και ισχυρό wifi. Το budget Μου είναι μέχρι 50-60 ευρώ. Βλέπω να είναι σε μειωμένη τιμή αυτό , αξίζει; Έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ για διακοπές που πάω χρησιμοποιώ αυτο. Είμαι ευχαριστημένος δεν έχω κανένα πρόβλημα. Σίγουρα μια καλύτερη λύση είναι τα fritz. Αλλα στην τιμή που λες δεν υπάρχει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας κι απο μένα.

Το ίδιο ζητάω και γω με τον koskons και ψάχνω για καινουργιο ή μεταχειρισμένο περίπου στα 50 - 70 €.

Αυτό όμως που βλέπω σε πολλές αγγελίες για μεταχειρισμένο ειναι οτι μερικά παίρνουν sim μόνο μιας συγκεκριμένης εταιρείας (παροχο) πχ cosmote ή nova. Αν επιλέξω ενα απ αυτά γιατί δεν μπορώ να βάλω sim από άλλη εταιρεία τη στιγμή που αν το πάρεις καινούργιο βάζεις οποίο πάροχο θέλεις;

 

19 ώρες πριν, iliasleon είπε

Εγώ για διακοπές που πάω χρησιμοποιώ αυτο. Είμαι ευχαριστημένος δεν έχω κανένα πρόβλημα. Σίγουρα μια καλύτερη λύση είναι τα fritz. Αλλα στην τιμή που λες δεν υπάρχει....

Με full σήμα 4G πόση ταχύτητα έχεις τελικά οταν το μοιράζεις με wifi;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, nhzt είπε

Γεια σας κι απο μένα.

Το ίδιο ζητάω και γω με τον koskons και ψάχνω για καινουργιο ή μεταχειρισμένο περίπου στα 50 - 70 €.

Αυτό όμως που βλέπω σε πολλές αγγελίες για μεταχειρισμένο ειναι οτι μερικά παίρνουν sim μόνο μιας συγκεκριμένης εταιρείας (παροχο) πχ cosmote ή nova. Αν επιλέξω ενα απ αυτά γιατί δεν μπορώ να βάλω sim από άλλη εταιρεία τη στιγμή που αν το πάρεις καινούργιο βάζεις οποίο πάροχο θέλεις;

 

Με full σήμα 4G πόση ταχύτητα έχεις τελικά οταν το μοιράζεις με wifi;

Αν θυμάμαι καλά, ένα Speed test που είχα κάνει 30-40...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/7/2023 στις 2:09 ΜΜ, nhzt είπε

Αυτό όμως που βλέπω σε πολλές αγγελίες για μεταχειρισμένο ειναι οτι μερικά παίρνουν sim μόνο μιας συγκεκριμένης εταιρείας (παροχο) πχ cosmote ή nova. Αν επιλέξω ενα απ αυτά γιατί δεν μπορώ να βάλω sim από άλλη εταιρεία τη στιγμή που αν το πάρεις καινούργιο βάζεις οποίο πάροχο θέλεις;

...αυτα που βλεπεις στα μεταχειρισμενα τον παρόχων ,με καθε επιφύλαξη ειναι παντρεμένα με την sim που σου δεινουν .Το λεω αυτο γιατι εχω στα χερια μου ενα τις wind και του εβαλα μια καρτα τις wind και δεν την αναγνωρισε.Του εμπορίου ειναι ξεκλείδωτα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 05/07/2023 at 06:59, koskons said:

Καλησπέρα!

Είμαι στη διαδικασία ψαξίματος για αγορά ενός 4G Router για να το χρησιμοποιήσω στο εξοχικό σπίτι, θα βάλω μια κάρτα sim με απεριόριστα δεδομένα που έχω προμηθευτεί. Θέλω οπωσδήποτε να έχει θύρα ethernet και ισχυρό wifi. Το budget Μου είναι μέχρι 50-60 ευρώ. Βλέπω να είναι σε μειωμένη τιμή αυτό , αξίζει; Έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο;

σε φτηνα θα πηγαινα σε tp link και κατα προτιμηση  dual band

On 06/07/2023 at 14:48, iliasleon said:

Αν θυμάμαι καλά, ένα Speed test που είχα κάνει 30-40...

μπορεις να πετυχεις και 100 plus.εχει να κανει με περιοχη και με τι cat lte ειναι το router? πχ με κινητο εχω πετυχει σε 4g+ 200+ mbit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...