Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Threads του Instagram που θα ανταγωνιστεί το Twitter, όχι όμως στην Ευρώπη


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, PadPoet είπε

Έκανα sign-up με το Αγγλικό μου κινητό. Μπορώ με Αγγλικό κινητό μέσω iPhone να κατεβάσω από το App Store το "Threads" Με το Ισπανικό μου κινητό/iCloud account δεν γίνεται.

Κάνεις sign up/login μόνο μέσω Instagram προς το παρόν και ούτε το URL σου μπορείς να αλλάξεις, παίρνει αυτόματα ότι έχεις από Insta.

Μου κάνει για προϊόν σε πολύ beta φάση. 

το κατέβασα σαν apk και το εγκατέστησα στο κινητό μου. Δουλεύει μια χαρά... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, billdanos είπε

Ελευθερία μ#%?#%?# και έκφρασης είναι το σωστό και αυτό «πληρώνει» πλέον η πλατφόρμα. Υπάρχει κοινο προφανώς και για αυτά, απλά ευτυχώς είναι ακόμη μειοψηφία. :) 
 

Ελπίζω όμως οι υποστηρικτές της νέας πολιτικής του Twitter να το βοηθήσουν να αντέξει, πληρώνοντας οποία συνδρομή τους ζητηθεί! 😛 

<Ελευθερία μ#%?#%?# και έκφρασης> μπορεί να θεωρηθεί η εποχή προ Musk που αν δεν συμφωνούσες με συγκεκριμένη κοινότητα έτρωγες αναφορές απο τα 98394439 που είχε ο καθένας για να φας μπαν,κάτι που ΕΥΤΥΧΩΣ δεν υφίσταται πλέον.Επίσης πρέπει κάποια στιγμή να μάθουμε και να χωνέψουμε οτι η γνώμη και η άποψη μας δεν αποτελεί θέσφατο για να λοιδορούμε και να υποβιβάζουμε τις γνώμες και τις απόψεις των άλλων.Αν η μειοψηφία που αναφέρεσαι είναι η "αφυπνισμένη" τότε ναι θα συμφωνήσω,5% παγκοσμίως και ίσως 5.5% με τους γλοιώδεις υποστηρικτές της.

Τώρα όπως προείπα πολύς κόσμος μεταφέρεται εκεί γιατί στα υπόλοιπα μέσα (facebook,instagram,youtube) λογοκρίνεται ακραία.Ειδικά οι youtubers έχουν αγανακτήσει επειδή τους κόβει τα έσοδα με το παραμικρό και συνήθως για ανύπαρκτους λόγους.Για να μην αναφερθώ και στους λεγόμενους "fact checkers" που οργιάζουν σε συγκεκριμένες πλατφόρμες "μαυρίζοντας" ακόμα και εξακριβωμένες ειδήσεις.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 hour ago, Saggitaro said:

Τώρα όπως προείπα πολύς κόσμος μεταφέρεται εκεί γιατί στα υπόλοιπα μέσα (facebook,instagram,youtube) λογοκρίνεται ακραία.Ειδικά οι youtubers έχουν αγανακτήσει επειδή τους κόβει τα έσοδα με το παραμικρό και συνήθως για ανύπαρκτους λόγους.Για να μην αναφερθώ και στους λεγόμενους "fact checkers" που οργιάζουν σε συγκεκριμένες πλατφόρμες "μαυρίζοντας" ακόμα και εξακριβωμένες ειδήσεις.

Ειδικά για τους fact checkers έχεις απόλυτο δίκιο. Κάθονται οι άνθρωποι και ψάχνουν να αποδείξουν τα αυτονόητα αντί να αποδεχτούν αυτά που λένε τα μπλε τικ ανθρωπάκια, όπως ότι το τρεχούμενο νερό περιέχει ουσίες που μας κάνουν γκέι ή τα παιδικά εμβόλια προκαλούν αυτισμό...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Saggitaro είπε

<Ελευθερία μ#%?#%?# και έκφρασης> μπορεί να θεωρηθεί η εποχή προ Musk που αν δεν συμφωνούσες με συγκεκριμένη κοινότητα έτρωγες αναφορές απο τα 98394439 που είχε ο καθένας για να φας μπαν,κάτι που ΕΥΤΥΧΩΣ δεν υφίσταται πλέον.Επίσης πρέπει κάποια στιγμή να μάθουμε και να χωνέψουμε οτι η γνώμη και η άποψη μας δεν αποτελεί θέσφατο για να λοιδορούμε και να υποβιβάζουμε τις γνώμες και τις απόψεις των άλλων.Αν η μειοψηφία που αναφέρεσαι είναι η "αφυπνισμένη" τότε ναι θα συμφωνήσω,5% παγκοσμίως και ίσως 5.5% με τους γλοιώδεις υποστηρικτές της.

Τώρα όπως προείπα πολύς κόσμος μεταφέρεται εκεί γιατί στα υπόλοιπα μέσα (facebook,instagram,youtube) λογοκρίνεται ακραία.Ειδικά οι youtubers έχουν αγανακτήσει επειδή τους κόβει τα έσοδα με το παραμικρό και συνήθως για ανύπαρκτους λόγους.Για να μην αναφερθώ και στους λεγόμενους "fact checkers" που οργιάζουν σε συγκεκριμένες πλατφόρμες "μαυρίζοντας" ακόμα και εξακριβωμένες ειδήσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, darkmatinee είπε

 

Ειδικά για τους fact checkers έχεις απόλυτο δίκιο. Κάθονται οι άνθρωποι και ψάχνουν να αποδείξουν τα αυτονόητα αντί να αποδεχτούν αυτά που λένε τα μπλε τικ ανθρωπάκια, όπως ότι το τρεχούμενο νερό περιέχει ουσίες που μας κάνουν γκέι ή τα παιδικά εμβόλια προκαλούν αυτισμό...

Το γνωρίζω οτι έχω απόλυτο δίκιο.Δεν ξέρω που ψάχνουν πάντως σίγουρα οχι σε επιστημονικά δεδομένα και αποδείξεις,επιπλέον δεν καταλαβαίνω την αναφορά σου σε παμπάλαιες θεωρίες πιστεύεις πως αυτό είναι επιχείρημα που τεκμηριώνει αυτό που λές;Ούτε καν.Πολλοί fact checkers παγκοσμίως διώκονται ποινικά για διασπορά ψευδών ειδήσεων και τα στοιχεία είναι αναρτημένα στο διαδίκτυο με πρόσβαση στον καθένα για μελέτη.Και για όποιον γουστάρει το ντόπιο προιόν ας δεί και τα δικά μας hellenikahoaxes κι ύστερα συζητάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Συμπαθητικο το βρισκω, αν και δεν μπορω να καταλαβω τον αλγοριθμο του, μου πεταει ποστ ασχετων και δεν εχει hashtags, φανταζομαι θα μπουν σταδιακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...