Προς το περιεχόμενο

Είναι συμβατά τα κομμάτια ; Πρόβλημα με την εκκίνηση .


alex52
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από niko13,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια χαρά σε όλους ,, 

Αντιμετωπιζω ένα θέμα με την νέα αναβάθμιση σε ένα Desktop Pc που προορίζεται για δουλιες γραφείου !!

Αγορασα από το πλαίσιο τα έξεις  κομμάτια :

• MSI Motherboard A320M-A PRO

• 2x Crucial Desktop RAM Value 4GB 2400MH DDR4

• AMD CPU Ryzen 5 4500 (AM4/3.6 GHz/11 MB)

• Corsair PSU CV Series 550 W 80+ Bronze

Ενώ έχω κάνει την τοποθέτηση των κομματιών ,,, ό υπολογιστής ανάβει κανονικά αλλά δεν δείχνει τίποτα δεν περνάει καμία εικόνα στην οθόνη και μου εμφανίζει την ένδειξη καθόλου σήμα ,,, έχω αλλάξει διαφορά monitor και TV  και διάφορες θύρες HDMI k dvi αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί ,,, εγώ φαντάζομαι ότι λογικά δεν υποστηρίζει η μητρική  τον επεξεργαστή ,,, εχει κανείς καμία ιδέα ; Με το πλαίσιο που μίλησα μου είπαν να την στείλω πίσω για bios update !!

Επεξ/σία από alex52
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, alex52 είπε

Από ότι αναφέρει έχει 

IMG_5632.jpeg

Δυστυχώς έχουν δίκιο τα παιδια ένα απλό google search θα σε πείσει..κοίτα επεξεργαστή να τελειώνει σε g (4600g/5600g κτλ) αν θες ενσωματωμένα με ryzen.Απο που είναι αυτή η περιγραφή?πλαίσιο?

Επεξ/σία από niko13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από πλαίσιο μπορείς να δεις και τον 4600g (35 ευρο φθηνότερο από τον 5600g) αν σου ήρθε κεραμίδα από τα 70 ευρο του 4500 που κοιταγες.

Επεξ/σία από niko13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα με το πλαίσιο και αυτούς τους έκανε εντύπωση που δεν παίζει και κανονίσαμε να μου την κάνουν bios update όποτε εάν είναι συμβατή η μητρική να πάρω μια κάρτα γραφικών να τελειώνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, alex52 είπε

Μίλησα με το πλαίσιο και αυτούς τους έκανε εντύπωση που δεν παίζει και κανονίσαμε να μου την κάνουν bios update όποτε εάν είναι συμβατή η μητρική να πάρω μια κάρτα γραφικών να τελειώνω 

Δεν νομίζω πως σε συμφερει,τα ιδια ή παραπανω θα δώσεις για χειρότερα γραφικα..Τα ενσωματωμένα των ryzen είναι πιο καλά από μια τελείως basic κάρτα γραφικών(60 ευρο η φθηνότερη στο πλαίσιο).Αν δεν σε απασχολεί το παραπάνω κόστος δώσε καλύτερα τα 70 να πας σε 5600g ή 35 για 4600g..Οτι πληρώσεις παίρνεις,ο 5600g είναι πιο δυνατός ,προφανως για δουλειά γραφείου θα σε καλύψουν και οι δυο.Αλλα ότι νομίζεις στην τελικη

Επεξ/σία από niko13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην πάθω καμία ήττα και amd Radeon και nvidia κάρτες γραφικών δέχεται η μητρική ,,, γιατί μίλησα με το πλαίσιο και μου είπε να πάει πίσω το προϊόν και μπουρου μπουρου θα χάσω ποσέ ημέρες και το pc χρειάζεται άμεσα ,,, όποτε θα πάρω μια κάρτα γραφικών μπορεί και καμία μεταχειρισμένη να τελειώνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, alex52 είπε

Για να μην πάθω καμία ήττα και amd Radeon και nvidia κάρτες γραφικών δέχεται η μητρική ,,, γιατί μίλησα με το πλαίσιο και μου είπε να πάει πίσω το προϊόν και μπουρου μπουρου θα χάσω ποσέ ημέρες και το pc χρειάζεται άμεσα ,,, όποτε θα πάρω μια κάρτα γραφικών μπορεί και καμία μεταχειρισμένη να τελειώνω 

Εννοείται δεν έχεις θέμα,ότι θες βαζεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...