Προς το περιεχόμενο

Microsoft και Ηνωμένο Βασίλειο συμφωνούν να διακόψουν τη μάχη τους για την Activision για να διαπραγματευτούν


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, aleka13 είπε

Όχι ότι θα γίνει, αλλά αυτό που αξίζει στους Άγγλους είναι να μείνουν οι μοναδικοί στο πλανήτη που θα πληρώνουν για gamepass με geolock και χωρίς CoD. 👅

Δεν ειναι τόσο απλό. Αν δεν συμφωνήσουν... την επόμενη μέρα τα παρακάτω παιχνίδια θα πρέπει να αφαιρεθούν για την Αγγλική επικράτεια από Blizzard Battle Net, Steam, PS4 Store, PS5 Store, XBOX Store, Microsoft Store, Nintendo Eshop

Word of Warcraft Online
Call of Duty Franchise 
Crash Bandicoot Franchise
Diablo Franchise
Shekiro

Και πόσα άλλα...

Θα πάρουν καραμπίνες οι Άγγλοι gamers και θα κυνηγάνε την CMA να την πετάξουν στον Τάμεση.

4 ώρες πριν, CarbonFibre είπε

Αυτό που στηρίζει ο κόσμος την πιο μονοπωλιακή εταιρεία ίσως όλων των εποχών ειλικρινά δεν πίστευα ότι θα το δω ποτέ.

Βλέπετε μόνο το τυράκι αλλά όταν κάνει κλάκ η φάκα να δούμε τί θα λέτε!😛

Με λίγα λόγια να κλαίμε που δίνει με 10 ευρώ το μήνα 300+ παιχνίδια; 

Το οτι με 99 ευρώ το χρόνο η συγκεκριμένη εταιρεία δίνει Office 365, 1TB Cloud Storage, και 60 λεπτά land calls σε Skype  σε 5 χρήστες για 5 ταυτόχρονες συσκευές ανα χρήστη; και εκει να κλαιμε γιατι καααποια στιγμή θα αλλάξει;

Δεν ξέρω ποια ειναι η φάκα αλλά οταν και αν έρθει... μηνιαία ειναι η συνδρομή, δεν υπόγράφεις υποθήκη κάτι. Οσο με συμφέρει φυσικά και θα το στηρίζω.

Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το κόμπλεξ  πολλών στο να μην στηρίζεις κάτι που είναι άπαιχτο για την τσέπη σου επειδή ΙΣΩΣ ή αν θες ΣΙΓΟΥΡΑ. ΚΑΑΑΑΑΠΟΙΑ στιγμή θα αλλάξει.

Επεξ/σία από Volga
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

ειμαι περιεργος να δω τι ειναι αυτο το small divestiture. Μαλλον οι αγγλοι gamers θα βγουν χαμενοι απλα για να λεει η CMA πως κατι κερδισε απο ολο αυτο το τσιρκο και τα ανυπαρκτα επιχειρηματα τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ICE-T είπε

 PS5 χρηστης εισαι?

Ναι, αλλά δεν έχω κανένα παιχνίδι της activision στην κονσόλα. (pcmr) 

Ωστόσο, πρεπει να ξέρεις από ποια πλατφόρμα προέρχονται κυρίως τα κέρδη, πριν γράψεις κάτι τέτοιο :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ναι, αλλά δεν έχω κανένα παιχνίδι της activision στην κονσόλα. (pcmr) 

Ωστόσο, πρεπει να ξέρεις από ποια πλατφόρμα προέρχονται κυρίως τα κέρδη, πριν γράψεις κάτι τέτοιο :)

 

μονο PS5 users αγοραζουν COD ?Εγω οσους ξενους που ξερω που εχουν την κονσολα στο τσαμπα την βγαζουν με το warzone,δεν θα διαφωνησω με τα λεγομενα σου,ουτως η αλλως το τσαμπα πρεπει να κοπει για ολους για το καλο το παιχνιδιου,πληρωνεις κανεις cheat ban μονιμο και κλαις και τα λεφτα σου .

Επεξ/σία από ICE-T
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ICE-T είπε

μονο PS5 users αγοραζουν COD ?

Οχι, αλλά είναι η πλειοψηφία. 

https://www.gamesindustry.biz/call-of-duty-modern-warfare-2-uk-launch-sales-are-up-92-over-vanguard-uk-monthly-charts

Δεν περιμένεις άτομα που γράφουν συνέχεια ότι περιμένουν πως και πως το COD στο gamepass, να σκάνε 20αρια για coins για skins 😉

10 λεπτά πριν, ICE-T είπε

πληρωνεις κανεις cheat ban μονιμο και κλαις και τα λεφτα σου .

Το firestorm (bfv) απέδειξε ότι ούτε αυτό δουλεύει (το επί πληρωμή δλδ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Οχι, αλλά είναι η πλειοψηφία. 

https://www.gamesindustry.biz/call-of-duty-modern-warfare-2-uk-launch-sales-are-up-92-over-vanguard-uk-monthly-charts

Δεν περιμένεις άτομα που γράφουν συνέχεια ότι περιμένουν πως και πως το COD στο gamepass, να σκάνε 20αρια για coins για skins 😉

Το firestorm (bfv) απέδειξε ότι ούτε αυτό δουλεύει (το επί πληρωμή δλδ) 

αυτο ηταν μουφα ,γενικως το BFV πηγε χαλια και το hacking πηγαινε τραινο αφου απο μεσα πουλαγαν κωδικους του παιχνιδιου με 5 ευρω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αστείο στην όλη υπόθεση ειναξ πως μια εξαγορά την οποία υποστηρίζουν Όλοι οι publishers, οι ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ της MS, οι ρυθμιστικές αρχές σε δεκάδες χώρες, τα ομοσπονδιακό δικαστήρια των ΗΠΑ και γενικά όλοι εκτός από την sony και τα τσιράκια της στην ftc και την CMA, κάποιοι φωστήρες στο insomnia προσπαθούσαν να μας πείσουν ότι δεν περνάει με τίποτα και αν γίνει κάνα θαύμα θα είναι κακό για το Gaming

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, TutaKachun είπε

κάποιοι φωστήρες στο insomnia προσπαθούσαν να μας πείσουν ότι δεν περνάει με τίποτα

Δεν νομίζω να το είπε κανείς αυτό, αλλά οκ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...