Προς το περιεχόμενο

Laptop HP ProBook 455 G9 7J0N9AA AMD Ryzen 5 5625U 534 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, budu είπε

Θα ήθελα να αναφέρω ότι το λαπτοπ στο review δεν είναι το ίδιο ακριβώς με αυτό της "προσφοράς", καθώς στο review αναφέρεται μεγαλύτερη μπαταρία 51.3 νομίζω έλεγε έναντι 42 που έχει κ φωτιζόμενο πληκτρολόγιο. Στο review έχει το 6F1U7EA το οποίο είναι σύμφωνα με την hp με μεγαλύτερη μπαταρία, 8 γιγα ραμ κ φωτιζόμενο premium πληκτρολόγιο. Κ έχει κ windows μέσα. Με βάση τα στοιχεία που δίνει η hp, δε φαίνεται να έχουν καμία άλλη διαφορά. Το έψαξα γιατί θα το παραγγείλω από Δευτέρα μέσω τοπικού καταστήματος. 

https://www.hp.com/gr-el/products/laptops/product-details/product-specifications/2101614966 

https://www.hp.com/gr-el/products/laptops/product-details/product-specifications/2101323249 

 

https://basic-tutorials.com/reviews/pc-laptop-review/hp-probook-450-g9-and-455-g9/

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/7/2023 στις 10:49 ΜΜ, zacharis1955 είπε

Τα άτομα που απευθύνεται το συγκεκριμένο laptop ενδιαφέρονται από ελάχιστα έως καθόλου για...ενσωματωμένα!

Έτσι είναι αλλά παρόλα αυτά μπορείς να παίξεις σε low πολλά μοντέρνα παιχνιδια εάν θέλεις.

Στις 16/7/2023 στις 12:34 ΠΜ, kefalonitis2023 είπε

Δεν είναι η χαμηλότερη τιμή του, δεν ξέρω κατά πόσο είναι προσφορά.

Στα ίδια χρήματα και με καλύτερης γενιάς επεξεργαστή το παρακάτω 

Lenovo V15 G4 AMN 15.6" FHD (Ryzen 5-7520U/16GB/512GB SSD/No OS) 

 

Στις 12/8/2023 στις 11:44 ΠΜ, P0wn3d είπε

[Offtopic] Οι ανθρωποι που θα πάρουν αυτό το λάπτοπ δεν τους νοιάζει αν έχει γραφικά ή όχι , είναι καθαρά για το support business κτλ. ,το ότι κάποιοι κάνετε συγκρίσεις , μεταξύ probook / business laptops με απλά σαβουρό-laptop που στο χρόνο επάνω θα τα παίξει κανένας μεντεσές από το λύγισμα με ξεπερνάει ,και μετά φταίει κλασσικά ο πελάτης. [/Offtopic]

Μπράβο TS.

Θα συμφωνήσω. Επειδή έχουμε από την δουλειά τα HP Probooks κάθε τύπου είναι πολύ καλή κατασκευή και με αξιοπρεπείς οθόνες. Καμία απολύτως σχέση με τις χαμηλότερες κατηγορίες κάθε μάρκας. Έχω και δύο της HP για την οικογένεια αλλά ενώ τα specs είναι καλά το σασί είναι πλαστικούρα και η οθόνη κακή. Για την δουλειά δεν λέει. Για ελάχιστη χρήση της οικογένειας οριακά ΟΚ.

Στις 1/8/2023 στις 4:51 ΜΜ, insomn είπε

Το έχει αγοράσει κανείς; Η οθόνη πως είναι; Βλέπω η φωτεινότητα είναι μόλις 250 nits, όπως και στα περισσότερα laptops αυτής της κατηγορίας τιμής δηλαδή. Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά πάντως μια χαρά φαίνονται. Μνήμη και αποθηκευτικός χώρος αναβαθμίζονται, αλλά αν η οθόνη δεν είναι καλή, τότε είναι πεταμένα λεφτά.... Δε μπορώ να το βρω σε κάποιο μαγαζί να το δω κι από κοντά, γενικά θεωρώ πως η αγορά laptop στα τυφλά είναι ρίσκο.

Αν κρίνω από προηγούμενα μοντέλα HP Probook που έχω χρησιμοποιήσει η οθόνη είναι καλούτσικη για εργασία. Όχι κάτι ιδιαίτερο αλλά σίγουρα όχι κακή. Για την συγκεκριμένη δεν γνωρίζω.

Στις 11/8/2023 στις 5:18 ΜΜ, ynte1980 είπε

Εγώ το πήρα από Asis στο Μαρούσι και έχει κανονικά ελληνικά / αγγλικά.

Επίσης να αναφέρω ότι δεν είναι backlit το πληκτρολόγιο, πράγμα που προσωπικά θεωρούσα δεδομένο, αλλά οκ δεν μπορείς να τα έχεις όλα σε τόσο χαμηλή τιμή.

Δυστυχως κανένα HP Probook που έπεσε στα χέρια μου δεν ήταν backlit ένα future εξαιρετικά χρήσιμο σε εργασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

...backlit ένα future εξαιρετικά χρήσιμο σε εργασία.

Backlit keyboard εξαιρετικά χρήσιμο σε εργασία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Backlit keyboard εξαιρετικά χρήσιμο σε εργασία?

Σε εμένα είναι διότι με βολεύει πολύ να δουλεύω σε χαμηλο φωτισμό. Μου είναι πιο ξεκούραστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/1/2024 στις 1:48 ΠΜ, SeNNinhA είπε

Δυστυχως κανένα HP Probook που έπεσε στα χέρια μου δεν ήταν backlit ένα future εξαιρετικά χρήσιμο σε εργασία.

Έχω ένα 440 G3 στο οποίο για κάποιο λόγο έπρεπε να αλλάξω πληκτρολόγιο και αγόρασα απο το aliexpress με backlight.

To laptop είχε το βύσμα και το νέο πληκτρολόγιο το έξτρα καλώδιο για να τα συνδέσω.

Δούλεψε αμέσως και είχε τα FN κουμπιά για να ρυθμίζω τη φωτεινότητα.

Και εμένα με βολεύει πολύ το backlight κάποιες φορές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...