Προς το περιεχόμενο

Antivirus ESET 32


John_24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζετε από που θα μπορούσα να αγοράσω ESET KEYS, για 2 PCs, χωρίς να πληρώσω πολλά (μέχρι 50-60€). 

Ιδανικά θα ήθελα να είναι για 2 -3 έτη.

π.χ η τιμή για 2 έτη είναι στα 109.99 € από την επίσημη σελίδα της ESET.

Σας ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, John_24 είπε

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζετε από που θα μπορούσα να αγοράσω ESET KEYS, για 2 PCs, χωρίς να πληρώσω πολλά (μέχρι 50-60€). 

Ιδανικά θα ήθελα να είναι για 2 -3 έτη.

π.χ η τιμή για 2 έτη είναι στα 109.99 € από την επίσημη σελίδα της ESET.

Σας ευχαριστώ

 

Δεν ξέρω αν έχεις βρει κάτι μα μια ενδιαφέρουσα ιστοσελίδα είναι techbox.com.gr/software/antivirus/eset/?features_hash=69-513_235-7332 για 3 χρήστες 2 χρόνια 60€ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την πρόταση.... Βρήκα κάποιες προσφορές αλλά επειδή δεν γνωρίζω τις σελίδες αυτές, δεν ξέρω εάν πρέπει να τις εμπιστευτώ.

Πχ https://www.mmorc.com/product/cart.html 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστοσελίδα που αναφέρεσαι δεν ξέρω κάτι. Αλλά βλέπω ότι έχει μόνο παλιές εκδόσεις. Στην σελίδα που ανάφερα είναι ελληνική. Πέρσι είχα αγοράσει nod security και δεν είχα κανένα πρόβλημα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/7/2023 στις 8:59 ΜΜ, John_24 είπε

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζετε από που θα μπορούσα να αγοράσω ESET KEYS, για 2 PCs, χωρίς να πληρώσω πολλά (μέχρι 50-60€). 

Ιδανικά θα ήθελα να είναι για 2 -3 έτη.

π.χ η τιμή για 2 έτη είναι στα 109.99 € από την επίσημη σελίδα της ESET.

Σας ευχαριστώ

 

Έχω αγοράσει από eBay 3 χρόνια άδεια και δουλεύει κανονικά γύρω στα 15-20€ είχα δώσει. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να δώσεις τόσα λεφτά για ένα τόσο κακό a/v;
μπορείς στα ίδια λεφτά να πάρεις κάποιο πραγματικό a/v ή να μείνεις με το windows defender που είναι δωρεάν και αρκετά καλύτερο από οτιδήποτε έχει βγάλει η (χ)eset

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, comfuzio said:

Γιατί να δώσεις τόσα λεφτά για ένα τόσο κακό a/v;
μπορείς στα ίδια λεφτά να πάρεις κάποιο πραγματικό a/v ή να μείνεις με το windows defender που είναι δωρεάν και αρκετά καλύτερο από οτιδήποτε έχει βγάλει η (χ)eset

Αστειεύεσαι, έτσι ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, alxnt said:

Αστειεύεσαι, έτσι ;

Καθόλου. Το nod32 είναι το ίδιο σκουπίδι με τα Norton και McAfee.
Χρυσός κανόνας για PC που έρχεται για έλεγχο μετά από ιό ΑΝ έχει κάποιο από αυτά ή κάτι 360 total security είναι να γίνει έλεγχος του δίσκου σαν εξωτερικός σε κάποιο άλλο PC.
Αν και οι εμπειρίες μας μπορεί να διαφέρουν, οι δικές μου, μου έχουν δείξει κατ' επανάληψη ότι είναι ένα πολύ κακό A/V.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, chios είπε

Έχω αγοράσει από eBay 3 χρόνια άδεια και δουλεύει κανονικά γύρω στα 15-20€ είχα δώσει. 

Ευχαριστώ!!!! Θα κοιτάξω και eBay!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, comfuzio said:

Καθόλου. Το nod32 είναι το ίδιο σκουπίδι με τα Norton και McAfee.
Χρυσός κανόνας για PC που έρχεται για έλεγχο μετά από ιό ΑΝ έχει κάποιο από αυτά ή κάτι 360 total security είναι να γίνει έλεγχος του δίσκου σαν εξωτερικός σε κάποιο άλλο PC.
Αν και οι εμπειρίες μας μπορεί να διαφέρουν, οι δικές μου, μου έχουν δείξει κατ' επανάληψη ότι είναι ένα πολύ κακό A/V.

Αυτά που αναφέρεις όντως είναι στην κατηγορία σκουπίδι αλλά το eset δεν είναι σε αυτή την κατηγορία ούτε κατά διάνοια. Το χρησιμοποιώ από την έκδοση 3 ή 4, δε θυμάμαι ακριβώς τόσα χρόνια πριν και ποτέ δεν είχα το παραμικρό θέμα ούτε στο detection ούτε στο performance(παίζει να έχει το μικρότερο cpu usage από οποιοδήποτε άλλο). Έχω και την endpoint essentials στην εταιρεία και δεν το αλλάζω κι εκεί με κανένα άλλο. Δεν ξέρω τι εμπειρίες είχες με το συγκεκριμένο αλλά μου κάνει εντύπωση να σου έχει κάτσει τόσο στραβά.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 minutes ago, alxnt said:

Αυτά που αναφέρεις όντως είναι στην κατηγορία σκουπίδι αλλά το eset δεν είναι σε αυτή την κατηγορία ούτε κατά διάνοια. Το χρησιμοποιώ από την έκδοση 3 ή 4, δε θυμάμαι ακριβώς τόσα χρόνια πριν και ποτέ δεν είχα το παραμικρό θέμα ούτε στο detection ούτε στο performance(παίζει να έχει το μικρότερο cpu usage από οποιοδήποτε άλλο). Έχω και την endpoint essentials στην εταιρεία και δεν το αλλάζω κι εκεί με κανένα άλλο. Δεν ξέρω τι εμπειρίες είχες με το συγκεκριμένο αλλά μου κάνει εντύπωση να σου έχει κάτσει τόσο στραβά.

Sorry αλλά αυτό δεν μου λέει τίποτα. Αυτό που λες είναι κάτι που εγώ δεν έχω δει πρακτικά. Ναι έκανε scan γρήγορα(με πολλά skip files που άλλα A/V κοιτάνε κανονικά και αργούν ένα κλικ παραπάνω ενώ κοιτάνε διπλάσια αρχεία) και έβγαινε καθαρό αλλά έβλεπα τα (πληθυντικός) pc να έχουν πολλά προβλήματα που είχαν άμεση συσχέτιση με ιούς ή malware. Όταν έβγαζα τους δίσκους και τους έβαζα στο bench pc που είχε kasperksy βάραγαν κόρνες πολέμου. Κατά τ'άλλα όλα καλά για το nod32.
Αν και το endpoint είναι άλλη κατηγορία σε σχέση με τα οικιακά a/v, και σε αυτό θα κοιτούσα κάποια άλλη λύση μιας που στα εταιρικά οι τιμές είναι φουσκωμένες οπότε γιατί να πληρώνω τόσα λεφτά για να έχω ένα μέτριο στην καλύτερη a/v;
Πρώτη γραμμή άμυνας είναι ο χρήστης του PC, εγώ τρέχω από τα windows 10 μόνο windows defender και αραιά και που το κοιτάω με malwarebytes αλλά και αυτό πιο πολύ από συνήθεια.
Δυστυχώς έχω πολλές εμπειρίες, 5ψήφιο και όχι 1 και 2, σε βαθμό που δεν αναλαμβάνω πλέον να κάνω service σε pc που έχει nod32. Δεν θα σπάω το κεφάλι μου να βρω λύσεις για να κρατάει ο καθένας το σύνδρομο στοκχόλμης με το a/v του ενώ η απλή λύση είναι "uninstall και scan με κάτι άλλο" 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Sorry αλλά αυτό δεν μου λέει τίποτα. Αυτό που λες είναι κάτι που εγώ δεν έχω δει πρακτικά. Ναι έκανε scan γρήγορα(με πολλά skip files που άλλα A/V κοιτάνε κανονικά και αργούν ένα κλικ παραπάνω ενώ κοιτάνε διπλάσια αρχεία) και έβγαινε καθαρό αλλά έβλεπα τα (πληθυντικός) pc να έχουν πολλά προβλήματα που είχαν άμεση συσχέτιση με ιούς ή malware. Όταν έβγαζα τους δίσκους και τους έβαζα στο bench pc που είχε kasperksy βάραγαν κόρνες πολέμου. Κατά τ'άλλα όλα καλά για το nod32.
Αν και το endpoint είναι άλλη κατηγορία σε σχέση με τα οικιακά a/v, και σε αυτό θα κοιτούσα κάποια άλλη λύση μιας που στα εταιρικά οι τιμές είναι φουσκωμένες οπότε γιατί να πληρώνω τόσα λεφτά για να έχω ένα μέτριο στην καλύτερη a/v;
Πρώτη γραμμή άμυνας είναι ο χρήστης του PC, εγώ τρέχω από τα windows 10 μόνο windows defender και αραιά και που το κοιτάω με malwarebytes αλλά και αυτό πιο πολύ από συνήθεια.
Δυστυχώς έχω πολλές εμπειρίες, 5ψήφιο και όχι 1 και 2, σε βαθμό που δεν αναλαμβάνω πλέον να κάνω service σε pc που έχει nod32. Δεν θα σπάω το κεφάλι μου να βρω λύσεις για να κρατάει ο καθένας το σύνδρομο στοκχόλμης με το a/v του ενώ η απλή λύση είναι "uninstall και scan με κάτι άλλο" 

 

Γνώμη για Bitdefender; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, _Theo_ said:

 

Γνώμη για Bitdefender; 

Αρκετά καλό. Κάνεις full scan και κοιτάζει όλο το δίσκο, θα πάρει λίγο πιο πολύ ώρα από nod32 και τα άλλα θεατρίνικα a/v όπως είναι λογικό. Σε χρήση που του έχω κάνει ακόμα και σε full scan δεν έκανε το pc unresponsive. Μιλάω πάντα για pc με ssd, με hdd ότι a/v και να έχω δει πάντα κόλλαγαν αν έκανα scan + κάτι άλλο. Στο PC της υπογραφής το είχα για 1 χρόνο και έπαιζα άνετα Online games και έκανε full scan χωρίς να καταλάβω κάποια πτώση.
Σε οικιακό περιβάλλον νομίζω bitdefender+kaspersky παίζουν μπάλα μόνα τους -αν και ξαναλέω, το windows defender είναι αρκετά δυνατό-. Κάνει και κάτι καλά πακέτα για πολλές συσκευές για την πλήρη σουϊτα αλλά και πάλι, σε δικό μου VM που το έχω για να κάνω διαχείριση servers, το firewall του ήταν πολύ intrusive και προσπαθούσε να κάνει insert cert-ssl στα πάντα, ακόμα και σε υπηρεσίες που είναι local χωρίς FQDN και ανάγκη για cert.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, comfuzio said:

Sorry αλλά αυτό δεν μου λέει τίποτα. Αυτό που λες είναι κάτι που εγώ δεν έχω δει πρακτικά. Ναι έκανε scan γρήγορα(με πολλά skip files που άλλα A/V κοιτάνε κανονικά και αργούν ένα κλικ παραπάνω ενώ κοιτάνε διπλάσια αρχεία) και έβγαινε καθαρό αλλά έβλεπα τα (πληθυντικός) pc να έχουν πολλά προβλήματα που είχαν άμεση συσχέτιση με ιούς ή malware. Όταν έβγαζα τους δίσκους και τους έβαζα στο bench pc που είχε kasperksy βάραγαν κόρνες πολέμου. Κατά τ'άλλα όλα καλά για το nod32.
Αν και το endpoint είναι άλλη κατηγορία σε σχέση με τα οικιακά a/v, και σε αυτό θα κοιτούσα κάποια άλλη λύση μιας που στα εταιρικά οι τιμές είναι φουσκωμένες οπότε γιατί να πληρώνω τόσα λεφτά για να έχω ένα μέτριο στην καλύτερη a/v;
Πρώτη γραμμή άμυνας είναι ο χρήστης του PC, εγώ τρέχω από τα windows 10 μόνο windows defender και αραιά και που το κοιτάω με malwarebytes αλλά και αυτό πιο πολύ από συνήθεια.
Δυστυχώς έχω πολλές εμπειρίες, 5ψήφιο και όχι 1 και 2, σε βαθμό που δεν αναλαμβάνω πλέον να κάνω service σε pc που έχει nod32. Δεν θα σπάω το κεφάλι μου να βρω λύσεις για να κρατάει ο καθένας το σύνδρομο στοκχόλμης με το a/v του ενώ η απλή λύση είναι "uninstall και scan με κάτι άλλο" 

Είχα το και Kaspersky και Bitdefender πριν βάλω τότε το eset και τα ξήλωσα γιατί το μηχανάκι τότε σερνότανε. Επίσης πολύ false alert το Kaspersky κάτι το οποίο είχε καταντήσει κουραστικό. Το defender πλέον τίμιο για free αλλά δε θα πλήρωνα κάτι παραπάνω για αυτό σε καμία περίπτωση. Επίσης μου κάνει εντύπωση που αναφέρεις για δεκάδες χιλιάδες περιπτώσεις που το eset σου δημιούργησε πρόβλημα. Ξαναλέω οτι το έχω τώρα στην εταιρεία (100 τερματικά) και πιο πριν που δούλευα σε εργοστάσιο με  μονάδες σε όλη την Ελλάδα (σύνολο πάνω από 1100 τερματικά) και δεν μου έτυχε ούτε μια περίπτωση που δημιούργησε πρόβλημα το eset. Το detection engine του endpoint δε διαφέρει με το οικιακό. Οπότε θα διαφωνήσω με τα λεγόμενα σου αλλά περι ορέξεως ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην τιμή που το θες μια καλή πρόταση είναι αυτή:

https://www.priveshop.gr/product/15001295/LOGISMIKO/ASFALEIAS/ESET-INTERNET-SECURITY-3-USER-2-YEAR-ESD-DOWNLOAD

Τώρα αν θες και τη δική μου γνώμη συμφωνώ με τις πιο πάνω απόψεις των υπολοίπων. Το eset μπορεί να είναι σχετικά ελαφρύ, απαλλαγμένο από ''πρόσθετα ασφαλείας'' που έχουν συνήθως τα υπόλοιπα αντιβιοτικά αλλά είναι ''πίσω'' σε πρόληψη και εντοπισμό. Κατά τη γνώμη μου κορυφαίο αυτή τη στιγμή είναι το kaspersky. Αυτό που λες για ''λάθος συναγερμούς'' δεν ισχύει...Είναι αντιβιοτικό που συνήθως ''αγγίζει'' το 100% στον εντοπισμό μολυσμένων αρχείων με μηδενικούς ''λάθος συναγερμούς''...Νομίζω πως οι τύποι είναι πολύ μπροστά. Για το bit defender επίσης έχω πολύ καλή γνώμη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...