Προς το περιεχόμενο

Η Ρωσία απαγορεύει σε κρατικούς αξιωματούχους να χρησιμοποιούν iPhone λόγω ανησυχιών για κατασκοπεία από τις ΗΠΑ


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Waiss είπε

Πρόσφατα νομίζω που παρακολουθούσε την εκτόξευση νέου βαλλιστικού πυραύλου τους, χρησιμοποιούσε κάποιο Fold smartphone κι έπινε το ποτάκι του 😆Δεν ξέρω ποιας εταιρείας όμως.

Εγώ έκανα μια μικρή αναζητηση στο google και βρίσκεις ειδήσεις από το 2013 ακόμα με το τι κινητό έχει η μπορεί να έχει, reality show το εχουν κανει. Πάντως με τόσα κινητά και πιθανές ονομασίες που είπαν από τότε, είμαι σίγουρος ότι είχε και μηλοφωνο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 minutes ago, LLLEFTERIS said:

 

Μπεεεεε

Το αποτέλεσμα και οι επιπτώσεις χρήσης κινεζικών προϊόντων 😆

10 minutes ago, Basilhs23___ said:

Εγώ έκανα μια μικρή αναζητηση στο google και βρίσκεις ειδήσεις από το 2013 ακόμα με το τι κινητό έχει η μπορεί να έχει, reality show το εχουν κανει. Πάντως με τόσα κινητά και πιθανές ονομασίες που είπαν από τότε, είμαι σίγουρος ότι είχε και μηλοφωνο. 

Εδώ οι CEO των κινεζικών brands smartphones έχουν iPhone, αυτός δε θα έχει;

Επεξ/σία από Waiss
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Waiss είπε

Το αποτέλεσμα και οι επιπτώσεις χρήσης κινεζικών προϊόντων 😆

Εδώ οι CEO των κινεζικών brands smartphones έχουν iPhone, αυτός δε θα έχει;

Και ο CEO της VW μπορει να εχει McLaren.

So what?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αμήχανη στιγμή που η Ευρώπη καταλαβαίνει πως η διάλυση του τμημάτων κινητών στη Nokia απλώς άνοιξε ένα παραθυρο σε Αμερικανούς και κινέζους να ξέρουν μέχρι και τι σώβρακο φοράμε 

Επεξ/σία από Volga
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, CyanBlue είπε

Όπως (μου έχουν πει φίλοι που δουλεύουν σε πολυεθνικές ΙΤ) απαγορεύουν τις "κινεζιές". Γιατί άραγε?! 🤔

Γιατί οι πολυεθνικές αποδέχονται παρακολούθηση μόνο από δημοκρατικούς θεσμούς τύπου NSA 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, stivaks72 said:

Δε πειράζει. 

Ούτως ή άλλως failed state είναι η Μοσχοβία. 

Πίσω ολοταχώς. 

Failed state η μεγαλύτερη σε έκταση χώρα στον κοσμο με 150 εκ κατοίκους, τις περισσότερες πλουτοπαραγωγικες πηγες, τεράστιες δυνατότητες που θα ήταν υπερδύναμη αν δεν την πολεμούσαν μανιωδώς συντονισμένα ολη η Δύση. Η Ελλάδα δηλαδή που ειχε αυτοκρατορία και απέμειναν 10 εκ, να μας απειλούν οι Τούρκοι που μας κλέψανε ολα τα εδάφη και τον πληθυσμό (το 80% των Τούρκων Έλληνες κυρίως ηταν κάποτε) τι είναι? Να μιλάει κανας αλλος για failed state. Να μιλάμε εμείς που ολος ο υπόλοιπος κόσμος μας θεωρεί (και είμαστε) failed state, καταντά ειρωνικό. 

1 hour ago, stivaks72 said:

 

 

Επεξ/σία από oldnew
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Apple έπαθε Huawei..; :lol: (οκ, σε πολύ μικρότερη κλίμακα..)

- Ο τεχνολογικός γίγαντας αρνήθηκε αυτούς τους ισχυρισμούς, δηλώνοντας ότι "ποτέ δεν συνεργάστηκε με καμία κυβέρνηση για την κατασκευή κερκόπορτας σε οποιοδήποτε προϊόν και ποτέ δεν θα συνεργαστεί"

Ναι μωρέ.. Από την καλή της την καρδιά τής προσφέρει τόση υποστήριξη η Αμερικανική Κυβέρνηση, κυνηγώντας - χωρίς επίσημες αποδείξεις - την Huawei.. Κι αυτοί ούτε ένα ταπεινό backdoor δεν έχουν δώσει για αντάλλαγμα..

Happy Jimmy Fallon GIF by The Tonight Show Starring Jimmy Fallon

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλαίνε και σκούζουν οι νεοέλληνες στην ποδιά των Ρώσων γιατί απαγόρευσαν στους αξιωματούχους τους οι ίδιοι οι Ρώσοι να χρησιμοποιούν Apple iPhones. Ρε ρωσο-κινεζολάγνοι πάτε καλά???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, oldnew είπε

Failed state η μεγαλύτερη σε έκταση χώρα στον κοσμο με 150 εκ κατοίκους, τις περισσότερες πλουτοπαραγωγικες πηγες, τεράστιες δυνατότητες που θα ήταν υπερδύναμη αν δεν την πολεμούσαν μανιωδώς συντονισμένα ολη η Δύση. Η Ελλάδα δηλαδή που ειχε αυτοκρατορία και απέμειναν 10 εκ, να μας απειλούν οι Τούρκοι που μας κλέψανε ολα τα εδάφη και τον πληθυσμό (το 80% των Τούρκων Έλληνες κυρίως ηταν κάποτε) τι είναι? Να μιλάει κανας αλλος για failed state. Να μιλάμε εμείς που ολος ο υπόλοιπος κόσμος μας θεωρεί (και είμαστε) failed state, καταντά ειρωνικό. 

 

Μεγαλύτερη σε έκταση χώρα με ΜΟΝΟ 140εκ. κατοίκους με ΑΕΠ της πλάκας 1,4τρις (14 Κίνα, 23 ΗΠΑ, 1 Ολλανδία) με τα μόνα επιτεύγματα του 20ου αιώνα τη Βότκα και το Καλάζνικοφ. 

Δε χρειάζεται να τη πολεμήσει κανείς. 

Η μπέκρα η αμορφωσιά και η δουλοπρέπεια προς τον (εκάστοτε) 1 και μοναδικό ηγέτη (τσάρος, κομμούνια, Πούτιν) είναι γνωστά. 

Ένας κράτος μαφιόζων με έναν λαό που ζει 1,5 αιώνα πίσω. 

  • Like 6
  • Confused 2
  • Sad 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...