Προς το περιεχόμενο

Το Android είναι πλέον καλύτερο από το iOS, λέει ο επικεφαλής του Instagram


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, manolis940 είπε

android γίναμε. 😂

Αυτό ονομάζετε ασφάλεια να μπορείς να τροποποιείς αυτά που θες εσύ και όχι να κάνουν ότι θέλουν οι εφαρμογές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 hours ago, MikeGR7 said:

Ωραιο ανέκδοτο, το android ακομα δεν ειναι αξιοπιστο ουτε για τηλεφωνικες κλήσεις... κυριολεκτικά, μπορει να περασει ολοκληρη μερα να λειτουργει κανονικα κατα τα αλλα η συσκευή και μετα απο ενα restart να σου ερθουν 50 SMS και να διαπιστώσεις οτι εβγαζε στο κοσμο οτι δεν εισαι διαθεσιμος....

Εγινε μαν μου και εγω στα iphone που ειχα στην ζωη μου ειχα infinite boot loops,να μην καταφερνει να κανει update,να εχω προβλημα με το itunes.Αυτο ειναι το iphone η αποτελει μια παρελθοντικη προσωπικη εμπειρια που μπορει να εχει λυθει?Μηπως συγκρινεις το 200 ευρω android με το iphone η με καποιο παλιο?Εγω στην προσωπικη εμπειρια με το pixel 1μιση χρονο τωρα ηταν η πρωτη φορα στην ζωη μου που δεν ειχα ουτε ενα προβλημα

Επεξ/σία από chrisxkar
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα συμφωνησω με τον τιτλο του αρθρου, ολα τα προιοντα εχουν θετικα και αρνητικα. Απλα θα πρεπει καθε καταναλωτης να διαλεξει σωστα αυτο που του ταιριαζει.

το μοναδικο πλεονεκτημα - οχι στην χρηση - που εχει το android ειναι το μεγαλο ευρως τιμων αγορας προιοντων. Ισως, λεω ισως, αν υπηρχαν και συσκευες iOS απο 99$ (πλαστικες, ναι γιατι οχι), να ειχαμε καθολικη επικρατηση του iOS. Καλος ή κακος η πραγματικοτητα ειναι διαφορετικη.

Υ.Γ.

κατοχος android

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, hellghan said:

Δώσε λίγο γνώση στον λαό να μαθαίνουμε και κάτι!

Ένα από τα καλύτερα άρθρα πάνω στο θέμα είναι αυτό. Αν έχω χρόνο αργότερα θα επανέλθω και με δικό μου κείμενο, υπάρχουν και άλλα άξια αναφοράς που δυστυχώς δεν αναφέρονται στο άρθρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, GamingMaster424 είπε

Όσοι Apple users νομίζετε πως πατώντας ένα "Do not track" σταματάνε τα apps και οι ιστοσελίδες να συλλέγουν προσωπικά δεδομένα, είστε δυστυχώς γελασμένοι. Mobile app developer είμαι και ξέρω καλά τι λέω, ούτε το διάβασα κάπου, ούτε μου το είπε ο ξάδερφος από το χωριό, για να προλάβω μερικούς.

Με ενα κλικ η ΕΥΠ παρακολουθει μεχρι και τι σωβρακο φορας χωρις να το παρεις χαμπαρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια θα λέμε????

Τα android έπασχαν στην ram.

Θυμάμαι σαν μέλος των xda από το 2007,σκαλιζαμε να απελευθερώσουμε ram,άντε και λίγη παραπάνω ισχυή.

Σήμερα που η βασική ισχυή ram στα android είναι τα 4gb και η συνηθέστερη τα 6-8gb,δεν έχουν αντιπαλο ούτε από το διάστημα .....

2 ώρες πριν, Choronzoon είπε

Ως χρήστης android που έχω περάσει και από iOS :ούτε στα όνειρα τους. Έχει βέβαια και το iOS τα θεματακια του ...

Και σε ξύπνησε η ενημέρωση τι χρωστάς στις επί πληρωμή εφαρμογές iOS,που το android έχει τσάμπα ...

😂😅🤣😂😅😅🤣

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, alexioannou said:

Τα ίδια θα λέμε????

Τα android έπασχαν στην ram.

Θυμάμαι σαν μέλος των xda από το 2007,σκαλιζαμε να απελευθερώσουμε ram,άντε και λίγη παραπάνω ισχυή.

Σήμερα που η βασική ισχυή ram στα android είναι τα 4gb και η συνηθέστερη τα 6-8gb,δεν έχουν αντιπαλο ούτε από το διάστημα .....

Και σε ξύπνησε η ενημέρωση τι χρωστάς στις επί πληρωμή εφαρμογές iOS,που το android έχει τσάμπα ...

😂😅🤣😂😅😅🤣

Πραγματικά οτι να ναι το σχόλιό σου. Είχες ποτέ iphone ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, klaftop said:

Το ios θα ηταν το καλυτερο αν δεν εχει τοσο θρασυτατους τεχνητους περιορισμους που υπαρχουν μονο για να ξεζουμιζει η apple τους πελατες της. Ειναι τοσο ξενδιαντροπο που ειναι διασημο στο εξωτερικο σαν apple tax. Στο android πχ απο την πρωτη μερα μπορεις να στειλεις οτι θες με bluetooth, να βαλεις ενα usb και να πεταξεις μεσα οτι θες σαν να ειναι φλασακι, να κανεις το ιδιο ασυρματα μεσω εγγενες ftp και smb (windows share) να βαλεις καρτα μνημης, δευτερη καρτα κινητου, ρε δε τελειωνει το τι κανεις στο android ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ στο ios μεχρι και torrents και virtual machines σηκωνεις. 

Το ειχα ερωτηση σε tech support σε interview android ή ios και γιατι και στις 10 απαντησεις πηρα μονο μια για ios που ηταν και απο τον πιο ασχετο απο τεχνολογια .

Συμφωνώ αλλά στο 90% των χρηστών δεν τους ενδιαφέρουν καν αυτά που λες...

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, seithan είπε

Μπλαμπλαμπλα, Stremio τρέχει στο iOS; 

Αν δεν τρέχει stremio είναι για πέταμα... Πάει, τέλος.

΄Έτσι κρίνεται ένα λειτουργικό: τρέχει πειρατικό software; Όχι; Δεν είναι καλό.

:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, alexioannou είπε

Τα ίδια θα λέμε????

Τα android έπασχαν στην ram.

Θυμάμαι σαν μέλος των xda από το 2007,σκαλιζαμε να απελευθερώσουμε ram,άντε και λίγη παραπάνω ισχυή.

Σήμερα που η βασική ισχυή ram στα android είναι τα 4gb και η συνηθέστερη τα 6-8gb,δεν έχουν αντιπαλο ούτε από το διάστημα .....

Και σε ξύπνησε η ενημέρωση τι χρωστάς στις επί πληρωμή εφαρμογές iOS,που το android έχει τσάμπα ...

😂😅🤣😂😅😅🤣

Γενικά ελάχιστες εφαρμογές έχω και στα δύο και όσες έχω είναι τσάμπα οποτε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, kinitos είπε

Ενώ η απλ θέλει να τα έχει αυτή ώστε να τα πουλάει απευθείας με καπέλο.

Αυτό που το στηρίζεις;

Απ΄όσο θυμάμαι η Google έχει καταδικαστεί για κατάχρηση της δεσπόζουσας θέσης στους βασικούς της τομείς, όχι η Apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tlykog είπε

Αυτό που το στηρίζεις;

Απ΄όσο θυμάμαι η Google έχει καταδικαστεί για κατάχρηση της δεσπόζουσας θέσης στους βασικούς της τομείς, όχι η Apple.

Στο συγκεκριμένο έχουν και οι δυο εταιρείες το ίδιο πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, koutsis είπε

Πραγματικά οτι να ναι το σχόλιό σου. Είχες ποτέ iphone ?

Όχι,δεν είχα λεφτά για πεταμα.

Αλλα εξηγώ εγώ που αφορούν το android και γιατί βελτιωθικε πολύ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...