Προς το περιεχόμενο

Το Android είναι πλέον καλύτερο από το iOS, λέει ο επικεφαλής του Instagram


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 22/7/2023 στις 6:44 ΜΜ, great είπε

To split screen στο iPad τι ακριβως ειναι τότε, και το PiP που εχει με το youtube.

Επισης εδω και μερικους μηνες εχω παρει μια logitevch θυκη με πληκτρολογιο ΚΑΙ ποντικι που εχει cursora κανονικα στην οθονη και να δεις ποσο ανετα μπορεις να κανεις και δουλεια με RDP αντι να κουβαλας laptop.

Στο iPad το έχει στο iOS του iPhone δεν το έχει. Χωρίς λόγο , ετσι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, great said:

to ipad OS εγινε μετά, το split screen ηταν απο πριν.

Άρα θα μπορούσε να το έχει στο iPhone και το έχει κόψει επίτηδες. 

Δεν ξέρω αν είναι καλύτερο αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 hours ago, Volga said:

Στο iPad το έχει στο iOS του iPhone δεν το έχει. Χωρίς λόγο , ετσι!

 

19 hours ago, NickTG said:

Άρα θα μπορούσε να το έχει στο iPhone και το έχει κόψει επίτηδες. 

Δεν ξέρω αν είναι καλύτερο αυτό. 

sorry αλλα ποιο το νοημα σε μια οθονη 6"

Δηλαδη να κατηγορησουμε που δεν εχει split screen το appe watch? να ειμαστε λιγο λογικοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, great είπε

 

sorry αλλα ποιο το νοημα σε μια οθονη 6"

Δηλαδη να κατηγορησουμε που δεν εχει split screen το appe watch? να ειμαστε λιγο λογικοι.

Κοίτα, με όλα ζεις. Δεν ήρθε ο θάνατος. Αλλά να σου πω κάποια σενάρια.

1. Δεν έχω Youtube prime. Βάζω το youtube σε παραθυράκι και συνεχίζω να σερφάρω.

2. Είμαι στο αμάξι, με GPS, Και ξαφνικά σκάει ένα μήνυμα που θέλω να δω. Τα Map Apps σε Android θα ελαχιστοποιηθούν σε μια μίνι προβολή που θα μου επιτρέπει και να διαβάσω το μήνυμα στα πεταχτά αλλά και να βλέπω που πρέπει να πάω. (Όχι απαραίτητα εγώ ο οδηγός, άλλα ο συνοδηγός).

3. Απαντώ σε ένα Μήνυμα με στοιχεία από το Χ email που θέλω να αντιπαραθέσω οπότε ταυτόχρονα και βλέπω το mail αλλά και το μήνυμα που γράφω.

Και αυτά μιλάμε για το Split screen γιατί γενικά αυτό πλέον στο Android είναι ξεπερασμένο γιατί έχεις το Screen in Screen.

Εμένα μου έχει λείψει φοβερά πλέον. Όπως είπα όχι ότι δεν ζω αλλά αναρωτιέμαι γιατί να ΜΗΝ το βάλεις αφού πρακτικά το κάνεις στο iPAD και εφόσον το κάνουν και κινητά android των 200 ευρώ με απόλυτη ταχύτητα και ευκολία με χρέπι επεξεργαστές και ram προφανώς δεν υπάρχει η δικαιολογία του ότι θα έχει "κακή" απόδοση... το κινητό των 1000+ ευρώ!

Απλώς ξαναλέω είναι κομπλεξισμός. 

 

Για το Mouse δε, η κατάσταση είναι ακόμη πιο χωρις λογο. Έχω ένα logitech keyb and mouse που μου επιτρέπουν με το πάτημα ενος κουμπιού να εναλάσσω συσκευές. Οπότε εκεί που είμα στο pc, ξαφνικά θέλω να κάνω κάτι στο κινητό μου. Απλώς αλλάζω κουμπι και κουνάω το mouse στο κινητό και κάνω navigate. Ε στο iPhone δεν βλέπω τι να κάνω :D . Καιαντε δεν θες εσυ η Apple να το κάνεις. Σεβαστό (κομπλεξικό αλλά σεβαστό) γιατί με αφήνεις να συνδεθώ, και γιατί με αφήνεις να κάνω κλικ χωρίς κέρσορα; Τι σαδισμός είναι αυτός;

Επεξ/σία από Volga
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σιγουρα η ψαλιδα μεταξυ των δύο εχει μικρύνει. Πάνε η εποχες που το iOS ήταν μακρα καλυτερο του android. Επίσης η επιθετική πολιτική της apple να εμποδιζει το jailbrake ωθει πολλους προς android. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, bisbirikos said:

η επιθετική πολιτική της apple να εμποδιζει το jailbrake ωθει πολλους προς android.

ποια επιθετικη ? τι εινα ιαυτα που λες ? το jaibreak εχε πεθανει πολυ καιρο τωρα γιατι απλα βαρεθηκε ο κοσμος και δεν του εδεινε κατι παραπανω πλεον. Στην αρχη ναι που ειχε πολλα θεματα πλεον κανεις δεν ασχολειτε. Και σε καμια περιπτωση δεν ωθει κανεναν προς android αυτο το πραγμα!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, great είπε

ποια επιθετικη ? τι εινα ιαυτα που λες ? το jaibreak εχε πεθανει πολυ καιρο τωρα γιατι απλα βαρεθηκε ο κοσμος και δεν του εδεινε κατι παραπανω πλεον. Στην αρχη ναι που ειχε πολλα θεματα πλεον κανεις δεν ασχολειτε. Και σε καμια περιπτωση δεν ωθει κανεναν προς android αυτο το πραγμα!

Όπως και οι custom ROMs στο Android το root , το ξεκλείδωμα του bootloader κτλ. Για διαφορετικούς λόγους αλλά οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...