Προς το περιεχόμενο

Η τιμή του YouTube Premium αυξάνει αθόρυβα στα $14 ανά μήνα


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανέβηκε 2 ευρώ το μήνα η συνδρομή...

"έλα μωρέ..." λέει ο Έλληνας που πληρώνει την ίδια συνδρομή με τον Αμερικανό που έχει 10 φορές τον μισθό μας.

έτσι γίνονται αυτά 1 ευρώ σήμερα 1 ευρώ αύριο. Για το πότε θα φτάσεις να πληρώνεις 30% παραπάνω δεν θα το καταλάβεις γιατί είπαμε... "ΕΛΑ ΜΩΡΕΕΕΕ" (ελα μωρε μην ειστε τσιπιδες/negatives φαση)

τόσο κακό περιεχόμενο στο yt πληρώνω μόνο για να μην το δω!

ΥΓ: Και για να μην λέτε ότι είμαι αρνητής συνδρομών, οκ δέχομαι την αύξηση υπό τον όρο από την επόμενη μέρα να απαγορευτούν τα in-video promotions και όσοι το κάνουν ban. Δεν υπάρχει λόγος εφόσον θα πληρώνονται από το YT.

Επεξ/σία από atypicalcoder
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα πού είναι οι "όχι να πλερώ αλλιώς να πας αλλού Ουγκ" αγαπούληδες να μας πρήξουν λίγο πάλι τα κεφάλια , δε σας βγαίνει πλέον φαίνεται κρίμα.

Εκεί που δε γράφει μελάνι σας γράφουμε, και πριν και τώρα και για πάντα.

Μουτς

Επεξ/σία από Angellorex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, stivaks72 είπε

Και εμείς αθόρυβα θα του ρίξουμε μαύρο. 

Εμεις αθόρυβα μπροκολοκο απο τουρκια με 1.44€ τον μηνα και λεμε και Ευχαριστω με ytbmusic που μας βγάζει και απο τα εξοδα του spotify. 

IMG_0501.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Diavolos666 είπε

Τα ίδια λέγαμε, τα ίδια θα λέμε, Adblock μέχρι να μην μπορώ να δω καν youtube δωρεάν.

Κάποιοι θα πούνε
"ΚαΙ πΩς Θα ΛεΙτΟυΡγΗσΕι τΟ yOuTuBe ΧωΡιΣ ΛεΦτΑ"...
--> απάντηση: ας μην λειτουργήσει
"ΚαΙ πΩς Θα ΒγΑλΕι ΛεΦτΑ ο ΕπΑγΓεΛμΑτΙαΣ UnBoXeR"
--> απάντηση: ας μην βγάλει
"ΚαΙ πΩς Θα ΒλΕπΕιΣ YoUtBe Αν ΚλΕιΣεΙ"
--> απάντηση: δεν θα βλέπω, αφού θα έχει κλείσει!

Μ-Α-Γ-Κ-Α-Σ

(αν περιμενεις καποιο τετοιο σχολιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 minutes ago, Angellorex said:

Μα πού είναι οι "όχι να πλερώ αλλιώς να πας αλλού Ουγκ" αγαπούληδες να μας πρήξουν λίγο πάλι τα κεφάλια , δε σας βγαίνει πλέον φαίνεται κρίμα.

Εκεί που δε γράφει μελάνι σας γράφουμε, και πριν και τώρα και για πάντα.

Μουτς

Γιατί είναι παρασκευή  και δεν αξίζει.

Το ότι κάτι δεν σου αρέσει και το βρίσκεις ακριβό δεν σημαίνει πως μπορείς να το κλέβεις νταρλινγκ

 

Επεξ/σία από sdikr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, sdikr είπε

Γιατί είναι παρασκευή  και δεν αξίζει.

Το ότι κάτι δεν σου αρέσει και το βρίσκεις ακριβό δεν σημαίνει πως μπορείς να το κλέβεις νταρλινγκ

 

Δεν χρειάζομαι να κλέψω κάτι που δε χρειάζομαι. Όσο προσφέρει δωρεάν περιεχόμενο καλώς, ειδάλλως thank you next. Και εσείς τραγουδήστε όσο θέλετε για το τι πρέπει να κάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι το ποσό αν σκεφτείς ότι παίρνεις YouTube + YouTube Music.

Η Google ούτως ή άλλως απο τις διαφημίσεις βγάζει λεφτά. Δεν θα κονομήσει λόγω του Premium. Απλά το προσφέρει ως μια εναλλακτική για όσους δεν θέλουν να βλέπουν διαφημίσεις. 
 

Καλα για όσους δουλεύουν με adblocks κτλ, απλά δεν έχουν δημιουργήσει ποτέ κάτι δικό τους να δουν τη γλυκά του να τους το κλέβει κάποιος άλλος.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, sdikr said:

Το ότι κάτι δεν σου αρέσει και το βρίσκεις ακριβό δεν σημαίνει πως μπορείς να το κλέβεις νταρλινγκ

image.png.51ee876934c0b216f5b34a38f21747c6.png

Εγώ στον υπολογιστή μου δεν έχω "κλέψει" κάτι από το youtube, μπαίνω με τον browser της επιλογής μου με τα addon της επιλογής μου, εφόσον φέρνει το stream μέχρι τα μάτια μου, εμένα μου κάνει.

Προφανώς άλλο να κατεβάζεις υλικό από τρίτο site στυλ πειρατικό.

Επεξ/σία από Diavolos666
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, MakeGreeceSexyAgain είπε

Μια χαρά είναι το ποσό αν σκεφτείς ότι παίρνεις YouTube + YouTube Music.

Η Google ούτως ή άλλως απο τις διαφημίσεις βγάζει λεφτά. Δεν θα κονομήσει λόγω του Premium. Απλά το προσφέρει ως μια εναλλακτική για όσους δεν θέλουν να βλέπουν διαφημίσεις. 
 

Καλα για όσους δουλεύουν με adblocks κτλ, απλά δεν έχουν δημιουργήσει ποτέ κάτι δικό τους να δουν τη γλυκά του να τους το κλέβει κάποιος άλλος.

Ε δεν θα μας πιασει και ο πονος για τους content creators εν ετη 2023, μηνας Ιουλιος. Επειδη εχουμε ολοι εναν υπολογιστη γιναμε να πουμε και ολοι επαγγελματιες content creators και θελουμε να μας πληρωνουν.

Εχω σιχαθει να βλεπω κλικμπειτ τιτλους αρθρων/βιντεο και ειμαι σε φαση "πως μπορω να απενεργοποιησω το news feed απο το mobile chrome"

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Diavolos666 said:

image.png.51ee876934c0b216f5b34a38f21747c6.png

Εγώ στον υπολογιστή μου δεν έχω κλέψει κάτι από το youtube, μπαίνω με τον browser της επιλογής μου με τα addon της επιλογής μου, εφόσον φέρνει το stream μέχρι τα μάτια μου, εμένα μου κάνει.

Άλλο να κατεβάζεις υλικό από τρίτο site στυλ πειρατικό.

Απο την στιγμή που βγάζεις την κάρτα trump  πάσα αρχή παυσάτω,  δεν θα βγει και τίποτα η αντιπαράθεση μαζί σου πάνω σε αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, sdikr said:

Απο την στιγμή που βγάζεις την κάρτα trump  πάσα αρχή παυσάτω,  δεν θα βγει και τίποτα η αντιπαράθεση μαζί σου πάνω σε αυτό

Ad Hominem attack για την φάτσα ενός τύπου που είναι meme-worthy? Απολαύστε την ζωή σας, μην ηττείστε τόσο εύκολα!

Και να φανταστείς είχα σκεφτεί να βάλω αυτό αρχικά:
image.png.f79aa2094aa399a05ecfd05c78d58443.png

Επεξ/σία από Diavolos666
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αρεσει που μας τρελαινει η αυξηση του Youtube (που δεν εχει ερθει ακομα Ελλαδα)
Για το οτι εχουν ακριβυνει τα παντα στη ζωη μας πλεον ξεκινωντας απο τις τροφες και αλλα βασικα αγαθα δεν βλεπω να κανουμε ετσι..

 

5 hours ago, Stelaras1993 said:

Εμεις αθόρυβα μπροκολοκο απο τουρκια με 1.44€ τον μηνα και λεμε και Ευχαριστω με ytbmusic που μας βγάζει και απο τα εξοδα του spotify. 

IMG_0501.png

που βρισκουμε πληροφοριες για αυτο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφώς τα έσοδα που έχει και το μεροκάματο που πληρώνει στις "φίρμες" και κατά προέκταση στους επίδοξους youtubers βγαίνουν κυρίως από τις διαφημίσεις και όχι τις συνδρομές. Τι μπορούμε να κάνουμε εμείς ως θεατές - καταναλωτές? Δεν αγοράζουμε τίποτα που διαφημίζεται σε αυτό. Αν μάλιστα υπάρχει ρεύμα και γνωστοποιήσεις θα το ξανασκεφτούν. Μια κάμψη στις διαφημίσεις - έσοδα αλλάζει πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...