Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Switch και ηχομπαρα


gia87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, 

Έβαλα νέα ηχομπαρα(hw-b450 samsung) στην Tv (samsung) και έχω πρόβλημα με το Switch.Ο ήχος όταν είσαι στο μενού κόβετε μετά από μερικά δευτερόλεπτα (το κλικ κλικ όταν κουνιέσαι στο μενού).

Αν πατήσεις κάτι που κάνει δυνατό ήχο , επανέρχεται για λίγο μέχρι να ξαναφύγει.

Μέσα στα παιχνίδια επειδή έχει συνέχεια ήχους δεν επηρεάζει. Η παλιά μου μπάρα j355 samsung δεν είχε τέτοια ζητήματα.

Ψάχνοντας στο reddit είδα ότι πολύς κόσμος έχει αντίστοιχα θέματα και με πολύ ακριβές μπάρες. Λύση δεν βρήκα , αν έχει κανείς άποψη ή να μου πει τι μπάρα χρησιμοποιεί και δουλεύει σωστά 100% .

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι η ηχόμπαρα μπαίνει σε κάποιου είδους idle λόγω της πολύ χαμηλής έντασης στα μενού. Δηλαδή είναι σαν να μην αναγνωρίζει καθόλου την ένταση οπότε μπαίνει σε αδράνεια. Οι περισσότερες μπάρες το κάνουν αυτό όταν για κάποια ώρα δεν βγει ήχος από το ηχείο. Βέβαια αν στο κάνει μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα δεν είναι λογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Πρόβλημα με Switch και ηχομπαρα

Δεν έχει κάποια τέτοια επιλογη

5 ώρες πριν, -WISE- είπε

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι η ηχόμπαρα μπαίνει σε κάποιου είδους idle λόγω της πολύ χαμηλής έντασης στα μενού. Δηλαδή είναι σαν να μην αναγνωρίζει καθόλου την ένταση οπότε μπαίνει σε αδράνεια. Οι περισσότερες μπάρες το κάνουν αυτό όταν για κάποια ώρα δεν βγει ήχος από το ηχείο. Βέβαια αν στο κάνει μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα δεν είναι λογικό.

Κάτι τέτοιο γίνεται και βλέπω στα ξένα φόρουμ υπάρχει αυτό το πρόβλημα με κάποιες μορφές ψηφιακού ήχου και συγκεκριμένα γίνεται με το Switch που το έχουνε αρκετοί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...