Προς το περιεχόμενο

Αγορα monitor


lef79

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σε όλους.Χρειαζομαι ένα μόνιτορ για το γραφείο μου 27 ιντσών το οποίο θα συνεργαστεί με ένα mini pc  tbao mn35 που έχω ήδη.

Επεξεργαστή έχει AMD Ryzen 5 3550H 

και κάρτα γραφικών Radeon Vega 8.

θελω και gaming χαρακτηριστικα γιατι καμια φορα μπορει να κουμπωσω το ps 4 pro που εχω πανω.

μπάτζετ 350 ευρώ.

Τι μου προτείνετε??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς η αγορά είναι τρελή στο θέμα οθόνη (και όχι μόνο). Κανονικά μάξιμουμ ποσό για την οθόνη που θέλεις είναι 350€. Από την άλλη σε αυτήν την τιμή θα βρεις σήμερα οθόνες που πριν μερικούς μήνες είχαν 260€ - 290€.

Αν πας σε αυτά τα λεφτά είναι κρίμα να μην ανέβεις 50€ και να πας στην lg 27gp850 που είναι σαφέστατα καλύτερη οθόνη. 

Από την άλλη η LG είχε και 300€ πριν 8 - 10 μήνες. 

Αν δεν την θέλεις άμεσα καλύτερα να περιμένεις μήπως και οι γραμμές παραγωγής αλλάξουν τη κατάσταση. Δεν το βλέπω να γίνεται μέσα στο 23 όμως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς το ψιλοβιαζομαι γιατί η οθόνη που έχω έχει αρχίσει να τα παίζει και κάποια μέρα θα με αφήσει.Χωρις να είμαι γνωστης, έχω καταλήξει ότι το ips panel ταιριάζει στις απαιτήσεις μου, σωστά?με ενδιαφέρει και η εγγύηση σαφώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα πεις να "περιμένεις" θα περιμένεις για πάντα...

Στον κόσμο της τεχνολογίας κάθε λίγο βγαίνει και κάτι καινούριο και όλο και κάτι αλλάζει στο θέμα των τιμών. Πάρε εκεί μια οθονουλα να έχεις εφόσον φτάνουν τα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε LG καλύτερα να πας στην 27gp850-b με nano ips που σου πε και ο φίλος liakinen. Είναι λίγο πάνω από το budget σου αλλά είναι καλή δοκιμασμένη επιλογή.

https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/27gp850-b-27gp83b-b

Σε samsung δε μου έρχεται κάτι τώρα.

Επεξ/σία από Millennium
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από κάποια μαγαζιά στο σκρουτζ δεν τη βρίσκω πουθενά.

Άκυρο βασικά όχι σκρουτζ κάνα δυο σκόρπια.αλλα την είδα στο amazon με 53 ευρώ μεταφορικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει πολύ μεγάλο πρόβλημα με τις διαθεσιμότητες στις οθόνες παγκοσμίως.

Για την Lg που σου έγραψα κοίτα εδώ https://www.msystems.gr/?gclid=EAIaIQobChMIhOKw7-ClgAMVB4uDBx3Q_wbAEAAYASAAEgJ_1fD_BwE που είναι αξιόπιστο κατάστημα και επίσημος μεταπωλητής της Lg.

Στα θετικά της Lg βάλε ότι κάνει αντικατάσταση ακόμα και στο 1 προβληματικό Pixel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αν μπορεί κάποιος να μου πει τι παίζει με την 3ετη εγγύηση της LG.Την παρήγγειλα μέσω skroutz και μετά με ενημέρωσαν ότι έχει 2 χρόνια εγγύηση του καταστήματος, οπότε και ακύρωσα. Ο επίσημος μεταπωλητής δεν την έχει διαθέσιμη.Τι κάνω ρε παιδιά??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/7/2023 στις 6:29 ΜΜ, Millennium είπε

Την εχω. Οθοναρα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...