Προς το περιεχόμενο

Remnant II [PC]


enable_your_mind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Remnant 2 είναι ένα επερχόμενο βιντεοπαιχνίδι ρόλων δράσης shooter τρίτου προσώπου που αναπτύχθηκε από την Gunfire Games και δημοσιεύθηκε από την Gearbox Publishing. Ως συνέχεια του Remnant: From the Ashes (2019), τον Δεκέμβριο του 2022, η Gearbox Publishing ανακοίνωσε το Remnant 2 και πρόκειται να κυκλοφορήσει για PlayStation 5Windows και Xbox Series X/S τον Ιούλιο του 2023. [1]

image.png.247052be7fffd0553379a4d23acccd6b.png

Εχει ξεκινήσει ήδη από χτες με early access 3 μερες νωρίτερα από την κυκλοφορία του 26/7 , Το έπαιξα κανα δίωρο . Ένα stutter  2 sec  σε ολο το παιχνίδι , δεν είδα κανενα bug και γενικά παίζει αρκετά καλα για νέο release

Gameplay:

Επίσημο site: https://www.remnantgame.com/en/

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Remnant II [PC][25 Ιουλ]
  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λίγο βαρύ σε gpu για τα visuals του (UE5 ftw). Και σε κάποια levels που γίνεται χαμός υπάρχουν σίγουρα frame drops. Οι devs γράφουν να ενεργοποιούσουν όλοι το (DLSS/FSR/Xess ?!) ανεξαρτήτου hardware και αν βρουν και πάλι τα σκούρα να βάλουν τουλάχιστον τα shadows στο medium. Το game δεν έχει καν RT και είναι semi=open world με biomes (αν και κάπως μεγαλύτεροι) όπως και το πρώτο. Θα έπρεπε να τρέχει πολύ καλύτερα.

Κατά τα άλλα είναι ακόμα περισσότερο απολαυστικό, έχουν κάνει τρελή δουλειά στους enemies και στα bosses και το build variety έχει ξεφύγει σε σχέση με το πρώτο. Θα έχει πολύ μεγαλύτερο replayability δηλαδή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σπαει...

Εχω φτιαξει gunslinger και εχω παρει και τον σκυλο παρεα και εχω γραψει 10 ωρες μονο στον πρωτο κοσμο που μου εκατσε στο campaign..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Remnant II [PC]
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

30 ωρες μου πηρε να το τελειωσω.

Και εννοειται οτι υπηρχαν μερη και bosses τα οποια στο δικο μου playthrough δεν τα πετυχα καν..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, GhostRiderLSOV said:

Tι να τελειώσεις...να το λιώσεις εννοείς. :P

Ε ναι με κερδισε απο την αρχη και εφαγα κολλημα.

Τωρα θελω να το παιξω ξανα αλλα co op,θα προσπαθησω να ψησω κανα φιλο να το παρει..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο παιχνιδι ειναι φοβερο , αλλα ξενερωσα με τη ζωη μου επειδη επεσα σε αυτο το bug

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο πρώτο game είχε θέμα το last boss... Bugαρέ και δε μπορούσες να βγάλεις την 2η phase και είχε άπειρα HP. Άσε που με μερικά όπλα/mods δεν έβγαινε με τίποτα, ενώ με άλλα το έλιωνες σε dt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ilos said:

Και στο πρώτο game είχε θέμα το last boss... Bugαρέ και δε μπορούσες να βγάλεις την 2η phase και είχε άπειρα HP. Άσε που με μερικά όπλα/mods δεν έβγαινε με τίποτα, ενώ με άλλα το έλιωνες σε dt.

Τι στο καλο , το περνανε σαν feature στα παιχνιδια τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...