Προς το περιεχόμενο

Σε αυξήσεις τιμών προχωρά και το Spotify


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 123
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το app Spotify στο PC χωρίς PREMIUM, δεν εχει καθόλου διαφημίσεις,  προσπερνάς όσα τραγούδια θέλεις και η ποιότητα ήχου είναι μια χαρά. Μάλλον θα συζητάτε για Android, ios...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως εφαρμογή είναι η καλύτερα δομημένη με εξαιρετικούς αλγόριθμους όσον αφορά στις μουσικές που προτείνει, ακόμα κι αν δεχθούμε ότι δεν έχει την πληρέστερη μουσικοθήκη.  Εντούτοις, οκτώ ευρώ για να ακούς μουσική με συνδρομή, δηλαδή να δανείζεσαι επί της ουσίας την μουσική χωρίς τίποτε να σου ανήκει, είναι τουλάχιστον τραγικό. Προτιμώ να αγοράζω την αγαπημένη μου μουσική έστω κι αν χρειαστεί χρόνος να αποκτήσω μια ικανή σε πληρότητα μουσικοθήκη.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, filip123go είπε

Και ότι σκεφτόμουν να διακόψουν το Spotify και να πάρω YouTube premium που έχει και το music μαζί...

Δεν έχει πολλα το music. Ότι δε βρίσκει θα σου βγάζει audio απ' τα video του YouTube με κατεβασμένη ποιότητα. Μη ξεχνάς ότι ο άσσος του Spotify είναι οι playlists και τα podcasts. Είχα ένα χρόνο παράλληλα YouTube premium και το σταμάτησα γιατί κατάλαβα ότι έδινα 10+ ευρώ μόνο για να μην έχω διαφημίσεις στο YouTube πουσπανια χρησιμοποιώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, poulinos είπε

και θα συνεχισουν και οι υπολοιποι οπως εγραψα και στο αλλο θεμα του netflix.και κανεις δεν θα διακοψει ή σχεδον κανεις.τα εσοδα θα ειναι πιο πολλα απο αυτους που θα διακοψουν.ποιος να ξεβολευτει τωρα 😛

Καλά στο Spotify οι απώλειες χρηστών θα είναι λογικά πολύ μικρές λόγω της αύξησης. Το Netflix οκ, με τη μία πάει x4, αλλά αν βρίσκεις value στο Spotify σαν υπηρεσία δεν θα αλλάξεις γνώμη για 1€.

 

14 λεπτά πριν, Fotoalexandros είπε

Ως εφαρμογή είναι η καλύτερα δομημένη με εξαιρετικούς αλγόριθμους όσον αφορά στις μουσικές που προτείνει, ακόμα κι αν δεχθούμε ότι δεν έχει την πληρέστερη μουσικοθήκη.  Εντούτοις, οκτώ ευρώ για να ακούς μουσική με συνδρομή, δηλαδή να δανείζεσαι επί της ουσίας την μουσική χωρίς τίποτε να σου ανήκει, είναι τουλάχιστον τραγικό. Προτιμώ να αγοράζω την αγαπημένη μου μουσική έστω κι αν χρειαστεί χρόνος να αποκτήσω μια ικανή σε πληρότητα μουσικοθήκη.

Valid point, αλλά ίσως όχι "επίκαιρο", με την έννοια ότι η άποψη που διατυπώνεις ισχύει είτε για 7€ είτε για 8€. Δεν αλλάζει κάτι με την αύξηση.

Πάντως ναι, το Spotify είναι πληρέστερο σαν υπηρεσία σε σχέση με το YouTube Music. Και οι προτάσεις του για νέα μουσική πραγματικά είναι εκπληκτικές κάποιες φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάλι ούτε spotify χρησιμοποιώ.

Μα να μη με αγγίζει τίποτα ρε παιδί μου, τι στ' @@δισμός είναι αυτός που με δέρνει!

Επεξ/σία από Diavolos666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος διακόψει για 1€ διαφορα δεν θα έπρεπε να είχε εξαρχής Spotify. 

Είτε επειδή δεν το χρησιμοποεί, είτε επειδή αν του λείπει το 1€, σίγουρα θα του λείπουν πολύ περισσότερα τα υπόλοιπα που πλήρωνε ήδη.

Προσωπικά το έχω από όταν το έδινε η Cosmote δωρεάν το 2012 ή 2013 ούτε καν θυμάμαι. Ακόμα και όταν πεθάνω, θα δώσω εντολή να παίζει με battery  bank στον τάφο μου. 

Και 50€ το μήνα να το πήγαιναν, με χαρά θα τα έδινα. But that’s just me.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zombeezoo είπε

Το app Spotify στο PC χωρίς PREMIUM, δεν εχει καθόλου διαφημίσεις,  προσπερνάς όσα τραγούδια θέλεις και η ποιότητα ήχου είναι μια χαρά. Μάλλον θα συζητάτε για Android, ios...

οχι για το desktop μιλανε. το desktop app τρεχω και ναι εχει κανονικοτατα εχει διαφημισεις ανα 4-5 τραγουδια. οποτε οχι δεν μπορεις να προσπερασεις οσα θες χωρις ads. h ποιοτητα δεν αλαζει με premium. το mobile app ειναι αθλιο σε free. δεν μπορεις να παιξεις playlist. ανα 3 τραγουδια εχεις ads. και οτι παιζει το παιζει σε shufle απο default χωρις να  μπορεις να το βγαλεις. οποιος εχει το desktop και δεν εχει ads με το free τοτε εχει σπασμενο το app και οχι το official spotify

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...