Προς το περιεχόμενο

Σε αυξήσεις τιμών προχωρά και το Spotify


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 123
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, gameleon είπε

Για να προλαβω κάποια κλασσικα posts... Η εφαρμογή που μας έχει λύσει τα χέρια (ΔΩΡΕΑΝ από github.....),
όταν ξεκινάει... πετάει πάντα το μηνυμα "don't make us famous". 

Ας το τηρήσουμε!!

Πες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, sdikr είπε

Πάει και το spotify,  μετά youtube, Netflix Και αυτο για κλείσιμο

Μεγάλος ο καημός σου να δικαιολογήσεις τις αυξήσεις στις τιμές των διαφόρων υπηρεσιών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά επειδή το έχω απορία, πως γίνεται να είναι δωρεάν σε έμενα το Spotify; το έχω πολλούς μήνες και δεν πλήρωσα τίποτα αυτο το premium ειναι κατι άλλο; Γατί μουσική βάζω κανονικά και ακούω   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και έχω πει ότι είναι η μοναδική υπηρεσία που πληρώνω και πραγματικά αξίζει για εμένα, αν το οικογενειακό το πήγαιναν π.χ 15€ θα το σταματούσα από αντίδραση και μόνο. Τώρα για 1€ παραπάνω ούτε που το σκέφτομαι. 

Έτσι σιγά σιγά να το βάζουν, όχι όλο μαζί :lol:

Επεξ/σία από argimeg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω ότι όποιος ακούει spotify θα συνεχίσει να ακούει spotify παρά την αύξηση.

Όποιος δεν ακούει spotify ή/ και έχει premium για να ακούνε δικοί του άνθρωποι όπως σύζυγος, παιδιά, γονείς και πεθερικά θα τον νοιάξει λίγο, αλλά θα εξακολουθήσει να πληρώνει για να τους έχει ικανοποιημένους και να μην τον ζαλίζουν.

Το ίδιο ισχύει και για τις υπηρεσίες streaming ταινιών.

__________________________________________________________________________________________

Και ναι υπάρχουν αυτές οι κατηγορίες ανθρώπων ακόμα και σήμερα.
Λάτρεις του βινυλίου, του CD και της HQ κασέτας.
Λάτρεις του Κινηματογράφου (φυσική παρουσία μπροστά στο λευκό πανί με ποπκορν και κολα λοκα), του BluRay, του DVD, του VHS και ακόμα και του LaserDisc.

__________________________________________________________________________________________

Στους φοιτητές νομίζω έπρεπε να δίνουν μπονους εξεταστικής με βάση τα περασμένα μαθήματα και τη βαθμολογία.

Επεξ/σία από svartevarg
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, poulinos είπε

και θα συνεχισουν και οι υπολοιποι οπως εγραψα και στο αλλο θεμα του netflix.και κανεις δεν θα διακοψει ή σχεδον κανεις.τα εσοδα θα ειναι πιο πολλα απο αυτους που θα διακοψουν.ποιος να ξεβολευτει τωρα 😛

Να σου πω   κάτι  για το Spotify 1 ευρώ αύξηση χαλάλι γιατί όντως το χρησιμοποιώ και όντως λύνει χέρια για πολλούς λόγους που μόνο όσοι το έχουν σε συνδρομή γνωρίζουν . Για άλλες συνδρομητικές ταινιών κλπ εξαρτάται απο την ηλικία . Ο πατέρας μου και ο μέσος πατέρας ατόμων στο Forum καλύτερα να έχει ένα νετφλιξακι . Γιατί εάν μπλέξουν με boxakia και πατέντες θα περνούν τηλέφωνα κάθε 1 ώρα . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα λεφτά σκέφτεστε η αυτό  που πέρνεται αν σας καλύπτει απο θέμα ηχητικής ποιότητας; ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. Για μουσική μόνο TIDAL, DEEZER, QOBUZ ( QOBUZ δεν εχει ερθει ακόμη ελλάδα). Απο το 2018 δίνω 13,99€ το μήνα και εχω μόνιμα TIDAL, αλλά τι? αυτό χρειάζεται HI-RES stereo HI-FI, δηλαδή χρειάζεσαι ηχεία, ενισχυτή, STREAMER (το βασικότερο)....η για το PC ενα DAC και τα συναφή. Η νύχτα με την μέρα και στο κινητό, ιδιο τραγούδι απο SPOTIFY και το ιδιο απο TIDAL πόσο μάλλον και αν υπάρχει σε MQA. Δοκιμάστε κανα μήνα δωρεάν TIDALνα μάθετε τι είναι MQA ( Master Quality Audio) η πάρτε την φθηνή με FLAC 7.99€. Αλλά τι να λέμε τώρα οι περισσότεροι εχουν SPOTIFY στο κινητό με ψείρες η ακουστικά των 10-20€ και λένε οτι ακούνε, καλά ασε που οι περισσότεροι ακούνε σκυλάδικα συν υπάρχει και μεγάλη κουφαμάρα αν ξεχωρίζουν διαφορά σε ενα MP3 64kbps με 128kbps. Τα λεφτά σας εχουν αξία και οχι τάχαμου-τάχαμου να λέμε έχουμε ενα streaming service. Αλλο F&U-TURBOX 4Κ TV και αλλο LG SONY-SAMSUNG 4K TV. Μάθετε να δίνεται αξία στα λεφτά σας, κανείς δεν χαρίζει τσάμπα που στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι η ποιότητα ήχου.

Επεξ/σία από billyc
  • Confused 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 24/07/2023 at 22:43, jerry banana said:

Να σου πω   κάτι  για το Spotify 1 ευρώ αύξηση χαλάλι γιατί όντως το χρησιμοποιώ και όντως λύνει χέρια για πολλούς λόγους που μόνο όσοι το έχουν σε συνδρομή γνωρίζουν . Για άλλες συνδρομητικές ταινιών κλπ εξαρτάται απο την ηλικία . Ο πατέρας μου και ο μέσος πατέρας ατόμων στο Forum καλύτερα να έχει ένα νετφλιξακι . Γιατί εάν μπλέξουν με boxakia και πατέντες θα περνούν τηλέφωνα κάθε 1 ώρα . 

αρκει να μεινει στο 1 ευρω. βεβαια για αυτους το ενα ευρω πανω απο τοσους συνδρομητες... ειναι λεφτα

 

On 24/07/2023 at 20:59, apos said:

Καλά στο Spotify οι απώλειες χρηστών θα είναι λογικά πολύ μικρές λόγω της αύξησης. Το Netflix οκ, με τη μία πάει x4, αλλά αν βρίσκεις value στο Spotify σαν υπηρεσία δεν θα αλλάξεις γνώμη για 1€.Valid point, αλλά ίσως όχι "επίκαιρο", με την έννοια ότι η άποψη που διατυπώνεις ισχύει είτε για 7€ είτε για 8€. Δεν αλλάζει κάτι με την αύξηση.

Πάντως ναι, το Spotify είναι πληρέστερο σαν υπηρεσία σε σχέση με το YouTube Music. Και οι προτάσεις του για νέα μουσική πραγματικά είναι εκπληκτικές κάποιες φορές.

Ισχυει οτι ενα ευρω δεν χτυπαει ασχημα.βεβαια σε ενα χρονο μπορει να ειναι αλλο ενα και αλλο ενα:P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πλήρωσα ποτέ για μουσική.  Δοκίμασα κάποια στιγμή ένα μήνα δωρεάν που είχε Spotify και οκ.  Καλύτερο δεν είναι επουδενί λόγο από το γνωστό που είναι δωρεάν και κατεβάζει κιόλας.  

Απλά δεν ξέρει ο κόσμος πιστεύω.  Και αν θέλει κάποιος να φύγει τις λίστες του μπορεί να τις περάσει στο δωρεάν κανονικά κανένα πρόβλημα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, spirit)earth)aflame είπε

Ελιτισμός και στα apps ΞΥΠΝΑΤΕ ΖΩΑ

Κλείνουν το κανάλι 69

 

Κλείνουν και τον τάφο τους 

.
.
.

Σοβαρά όμως, το θέμα δεν είναι το 1 ευρώ αύξηση, αλλά το ότι θα ακριβύνουν όλα. Που είναι και πολλά σε αριθμό έτσι κι αλλιώς. 

Επεξ/σία από martisaul
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...