Προς το περιεχόμενο

iPhone 11 dimming?


nickvas19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια

εχω ένα σοβαρό θέμα. Το κινητο μου στον ήλιο μου ρίχνει την φωτεινότητα. Δυστυχώς δουλευω καλοκαίρι και ειμαι στον ήλιο και μέσα ούτε 5λ επειδή ζεσταίνεται από ότι διάβασα μου ρίχνει φωτεινότητα.

δεν ειμαι τωρα να αλλάζω συσκευή και τέτοια….υπάρχει λύση σε αυτό?! Ακόμα και στην σκιά να ειμαι πάλι δυσκολεύομαι να δω.

ευχαριστω .

ΥΣ: το ιδιο διάβασα γινεται και με τα καινούργια iPhone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται ναι. Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις τα εξής και κάνε μία δοκιμή: 

Settings > Accessibility > Display & Text Size > Auto-Brightness > Off
Settings > Display & Brightness > True Tone > Off

Αν απενεργοποιήσεις τα παραπάνω, θα έχεις λιγότερη αυτονομία. Μπορείς να το δοκιμάσεις 1-2 ημέρες και αν διαπιστώσεις μεγάλη διαφορά, ενεργοποίησε τα ξανά και όποτε έχεις θέμα με την φωτεινότητα/ήλιο, ανοίγεις το Control Center και προσαρμόζεις την φωτεινότητα από εκεί. Λογικά αυτό θα την επαναφέρει αμέσως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, M A T R I X said:

Γίνεται ναι. Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις τα εξής και κάνε μία δοκιμή: 

Settings > Accessibility > Display & Text Size > Auto-Brightness > Off
Settings > Display & Brightness > True Tone > Off

Αν απενεργοποιήσεις τα παραπάνω, θα έχεις λιγότερη αυτονομία. Μπορείς να το δοκιμάσεις 1-2 ημέρες και αν διαπιστώσεις μεγάλη διαφορά, ενεργοποίησε τα ξανά και όποτε έχεις θέμα με την φωτεινότητα/ήλιο, ανοίγεις το Control Center και προσαρμόζεις την φωτεινότητα από εκεί. Λογικά αυτό θα την επαναφέρει αμέσως. 

Μάλλον πέφτει η φωτεινότητα λόγω υπερθέρμανσης. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό. Αν από το control center την έχεις τέρμα δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ούτε 5λ δεν αντέχει . Τι βλακεία είναι αυτό. 
δλδ σε πιο ζεστές χώρες δεν βλέπουν τίποτα;!

αυτα που είπες τα έχω ήδη κλειστά . Η φωτεινότητα την έχω τέρμα και δεν βλέπω.

μια πολύ μικρή διαφορά έχει έναν βγάλω την θήκη. Διότι πίσω ζεστενεται και έτσι  με το χέρι που ακουμπάω στην ουσία παίρνω την ζεστη.
 

εψαξα μήπως υπάρχει αντίuv μεμβράνη διότι από μπροστά την αρπάζει… αλλά δεν βρήκα κάτι αξιόλογο.

Επεξ/σία από nickvas19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, nickvas19 said:

Ούτε 5λ δεν αντέχει . Τι βλακεία είναι αυτό. 
δλδ σε πιο ζεστές χώρες δεν βλέπουν τίποτα;!

αυτα που είπες τα έχω ήδη κλειστά . Η φωτεινότητα την έχω τέρμα και δεν βλέπω.

μια πολύ μικρή διαφορά έχει έναν βγάλω την θήκη. Διότι πίσω ζεστενεται και έτσι  με το χέρι που ακουμπάω στην ουσία παίρνω την ζεστη.
 

εψαξα μήπως υπάρχει αντίuv μεμβράνη διότι από μπροστά την αρπάζει… αλλά δεν βρήκα κάτι αξιόλογο.

Αν το έχεις 5 λεπτά κάτω από τον ήλιο με καύσωνα λογικό είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηταν πολυ υψηλες οι θερμοκρασιες το τελευταιο 10ημερο. Πιο πριν ειχες το ιδιο θεμα; Αν ναι τοτε ισως πρεπει να το πας για επισκευη αν ειναι στην εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα το iphone έχει αρκετή προστασία σε θέμα θερμοκρασιών, για τον ίδιο λόγο όταν ανέβει η θερμοκρασία σταματάει να φορτίζει.
Το ίδιο γίνεται και με τη φωτεινότητα, για να ρίξει την θερμοκρασία της συσκευής σου μειώνει την φωτεινότητα της οθόνης.
Σε Xiaomi δεν υπάρχει κάτι παρόμοιο εκτός αν η συσκευή έχει τρελά ανεβασμένες θερμοκρασίες.
Το προτιμώ γενικά απο το να δημιουργηθεί πρόβλημα στη συσκευή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...