Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με iphone 13 pro


nikopoup
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από aces,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην παρέα, 

Μετά από 13 χρόνια φανατισμου με το Android αποφάσισα να αγοράσω το πρώτο μου iphone.

Το κινητό με 86% υγεία μπαταρίας και πριν την έκδοση 16.5 ήταν άριστο στην διαχείριση μπαταρίας. Ξεκινούσα το πρωί με 100 και γυρνουσα το απόγευμα με 40. Επί εβδομάδες το ίδιο.

Κάνω την αναβάθμιση σε 16.5 και από τότε το φορτιζω 3 φορές την μέρα.

Κατέβασα και το ios17 beta μήπως δω κάποια διαφορά αλλά τίποτα.

Η υγεία παραμένει 86.

Εχει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, nikopoup said:

Καλησπέρα στην παρέα, 

Μετά από 13 χρόνια φανατισμου με το Android αποφάσισα να αγοράσω το πρώτο μου iphone.

Το κινητό με 86% υγεία μπαταρίας και πριν την έκδοση 16.5 ήταν άριστο στην διαχείριση μπαταρίας. Ξεκινούσα το πρωί με 100 και γυρνουσα το απόγευμα με 40. Επί εβδομάδες το ίδιο.

Κάνω την αναβάθμιση σε 16.5 και από τότε το φορτιζω 3 φορές την μέρα.

Κατέβασα και το ios17 beta μήπως δω κάποια διαφορά αλλά τίποτα.

Η υγεία παραμένει 86.

Εχει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα?

Έχει βγει το 16.6, κατέβασε το και άστο μερικές μέρες να δεις πως θα πάει. Συνήθως μετά από update τρώει πιο πολύ μπαταρία αν και να το φορτίζεις 3 φορές τη μέρα είναι υπερβολικό. Εσύ δεν έχεις αλλάξει τίποτε σε σχέση με πριν;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, koutsis είπε

Έχει βγει το 16.6, κατέβασε το και άστο μερικές μέρες να δεις πως θα πάει. Συνήθως μετά από update τρώει πιο πολύ μπαταρία αν και να το φορτίζεις 3 φορές τη μέρα είναι υπερβολικό. Εσύ δεν έχεις αλλάξει τίποτε σε σχέση με πριν;; 

 

Τίποτα απολύτως ούτε στη χρήση ούτε πουθενά.

Το έβγαλα από την πρίζα 6:00 και στις 6:30 που γράφω το μήνυμα έχω 85. 

Λίγο Twitter και λίγο fb. Παλια θα έβλεπα youtube και καμιά ώρα και θα είχα παραπάνω. Θα δοκιμάσω και το 16.6 κσι θα δω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, nikopoup said:

 

Τίποτα απολύτως ούτε στη χρήση ούτε πουθενά.

Το έβγαλα από την πρίζα 6:00 και στις 6:30 που γράφω το μήνυμα έχω 85. 

Λίγο Twitter και λίγο fb. Παλια θα έβλεπα youtube και καμιά ώρα και θα είχα παραπάνω. Θα δοκιμάσω και το 16.6 κσι θα δω

Βάλε 16.6 και περίμενε λίγες μέρες. Εφόσον δεν άλλαξες τίποτα θα στρώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikopoup είπε

8:00 έχω 67% χωρίς να το έχω χρησιμοποιήσει καθόλου. Μόνο για να τσεκάρω ειδοποιήσεις 

Πήγαινε ρυθμίσεις - μπαταρία

δες μήπως καμία εφαρμογή κάνει παραπάνω από το κανονικό κατανάλωση στη συσκευή ή κάποια που τη δείχνει με υψηλό ποσοστό κατανάλωσης όταν η συσκευή είναι σε αδράνεια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, aces είπε

Πήγαινε ρυθμίσεις - μπαταρία

δες μήπως καμία εφαρμογή κάνει παραπάνω από το κανονικό κατανάλωση στη συσκευή ή κάποια που τη δείχνει με υψηλό ποσοστό κατανάλωσης όταν η συσκευή είναι σε αδράνεια 

Μπορείς να βγάλεις κάποιο συμπέρασμα από το screenshot 

IMG_3725.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, nikopoup είπε

Μπορείς να βγάλεις κάποιο συμπέρασμα από το screenshot 

IMG_3725.png

οι 2 πρωτες εφαρμογες εχουν αυξημενη καταναλωση. 1 Δοκιμη ειναι η πληρης απενεργοποιηση τους για 1-2 μερες (εστω 48 ωρες) μονο να δεις αν οντως βελτιωνεται η κατασταση κ αν η αυτονομια βελτιωθηκε συνολικα ή παραμενει στα ιδια επιπεδα.

2η επιλογη ειναι το clean install (επαναφορα) https://support.apple.com/el-gr/HT201252 παλι για 1-2 μερες αλλά να μην βαλεις σχεδόν καμία εφαρμογη (για εγκατασταση τις πρωτες ωρες) κ να δεις (αυτες τις 1-2 μερες) αν πεφτει η αυτονομια με clean install διαφορετικα καποια εφαρμογη δημιουργει το προβλημα κ μειωνει την αυτονομία στη συσκευη ή η υγεια δεν ειναι 86% αλλα χαμηλοτερη η πρα;γματική. (το 86% ειναι δηλαδη εικονικο και οχι πραγματικό νουμερο) κ θελει αλλαγη η μπαταρία με νεα.

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...