Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με iphone 11


d4mage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω ένα iphone 11 και σήμερα ενταλώς ξαφνικά κόλλησε η οθόνη (not responting). Δοκίμασα με volume up, volume down και power button έγινε restart και τίποτα. Κάνω τη διαδικασία μέσω iTunes και όχι απλά δεν έγινε τίποτα άλλα κλείδωσε η συσκευή  εντελώς ξαφνικά με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω τίποτα. Είναι Παρασκευή βράδυ τέλος του μήνα, έχω μείνει χωρίς τηλέφωνο, δεν μπορώ να κάνω τίποτα.

E-banking, icloud όλα με ασφάλεια δύο παραγώντων. Δεν έχω ιδέα εάν είναι hardware ή ευθύνεται η έκδοση του iOS πάντως η apple με πρόδωσε πολύ άσχημα. Έχω αγχωθεί για κωδικούς, τράπεζες κλπ πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό.

Βρήκα δεύτερο κινητό , έβαλα sim ώστε να δω to sms και να αφαιρέσω τουλάχιστον τις κάρτες.

Κάποια γνώμη ρε παιδιά;

Επεξ/σία από d4mage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Έχω και εγώ ένα iPhone 11 64gb που του πέρασα το update την στιγμή που βγήκε αλλά δεν βλέπω να πήγε κάτι στραβά ως τώρα τουλάχιστον.
Φίλος μου με το iPhone 14 είχε ένα παρόμοιο θέμα, πάγωνε το τηλ και δεν έπιανε κανένα κουμπί ούτε μπορούσε να το κλείσει. Μετά από 15-20' έκανε κάποιο crash-boot και έστρωνε μέχρι να το κάνει πάλι μετά από λίγες μέρες και δεν κατάφερε να βγάλει άκρη και με την αντιπροσωπεία.

Τώρα για δοκιμή θα το άφηνα να μείνει από μπαταρία όσο αυτό βέβαια είναι εφικτό και μετά θα το έβαζα να κάνει μια πλήρη φόρτιση από τον δικό του φορτιστή και μετά ξανά δοκιμή αν παίρνει μπροστά.
Πιο παλιά σε μια άλλη δουλειά που ήμουν, τα πηγαίναμε στην Procare στο Χαλάνδρι -αν και δεν εξυπηρετούσε η απόσταση-, κάνε τους ένα τηλέφωνο μην και έχουν κάτι αντίστοιχο και σε βοηθήσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/7/2023 στις 9:18 ΠΜ, ksessalonikios είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

από πότε τα iPhone 11 τρέχουν macOS; Δυο θέματα εδώ για προβλήματα με iPhone 11

 

Από πότε είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα ένα ποστ σε λανθασμένη κατηγορία όπου μπορεί να μεταφερθεί από τους διαχειριστές εκεί που πρέπει; Παρόλα αυτά ακόμα στο macOS τα βλέπω.

Στις 29/7/2023 στις 11:06 ΠΜ, comfuzio είπε

 Έχω και εγώ ένα iPhone 11 64gb που του πέρασα το update την στιγμή που βγήκε αλλά δεν βλέπω να πήγε κάτι στραβά ως τώρα τουλάχιστον.
Φίλος μου με το iPhone 14 είχε ένα παρόμοιο θέμα, πάγωνε το τηλ και δεν έπιανε κανένα κουμπί ούτε μπορούσε να το κλείσει. Μετά από 15-20' έκανε κάποιο crash-boot και έστρωνε μέχρι να το κάνει πάλι μετά από λίγες μέρες και δεν κατάφερε να βγάλει άκρη και με την αντιπροσωπεία.

Τώρα για δοκιμή θα το άφηνα να μείνει από μπαταρία όσο αυτό βέβαια είναι εφικτό και μετά θα το έβαζα να κάνει μια πλήρη φόρτιση από τον δικό του φορτιστή και μετά ξανά δοκιμή αν παίρνει μπροστά.
Πιο παλιά σε μια άλλη δουλειά που ήμουν, τα πηγαίναμε στην Procare στο Χαλάνδρι -αν και δεν εξυπηρετούσε η απόσταση-, κάνε τους ένα τηλέφωνο μην και έχουν κάτι αντίστοιχο και σε βοηθήσουν

Αρχικά κατάφερα λίγες ώρες μετά να βρω μια συσκευή για να έχω αρχικά τηλέφωνο  να μπορώ να κάνω τη δουλειά μου, έπειτα να συνδεθώ στο findmy και στο icloud για να περάσω την επαλήθευση δύο παραγόντων.

Για κάποιο λόγο το iPhone κλείδωσε από κάτοχο χωρίς να κάνω κάτι τέτοιο, αφού δεν έβγαζα άκρη το αφαίρεσα από το icloud για να μπορέσω να πάρω τουλάχιστον να πάρω δεδομένα μήπως και καταφέρω κάτι έτσι επειδή μέχρι να το αφαιρέσεις από τις συσκευές δεν σου δίνει καθόλου σήμα. 

Το τηλέφωνο το έκανα επαναφορά μέσω itunes τουλάχιστον 3 φορές και ενώ γινόταν η επαναφορά δεν ξεκλείδωνε, σε κάποια φάση αφού κατάφερα να το ξεκλειδώσω μου πέταξε ξανά μήνυμα πως η εύρεση είναι ορατή από τον κάτοχο του icloud, ότι να ναι το τηλέφωνο δεν ήταν καν στις συσκευές, έφαγε reset και πετούσε το συγκεκριμένο μήνυμα. Υποθέτω πως κλείδωσε από μόνο του από τις πολλές επανεκκινήσεις.

 

Θα κάνω άλλη μια δοκιμή με το 3utools που μου έστειλε ένα παιδί του insomnia. Αποκλείω το ενδεχόμενο να είναι hardware πάντως αν όλο αυτό είναι μπαγκ κάποιας ενημέρωσης η apple είναι για τσιρίδες.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...