Προς το περιεχόμενο

Μνήμη για φορητό


summerhot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να προτείνω επέκταση μνήμης 4gb ram σε φορητό δεκαετίας και 64 bit λογικά Win 10 home αλλά από αυτά που διαβάζω μικρό το κέρδος και αυξημένη χρήση ram κάπου στο μισό gb σε σχέση με 32 bit.

Θα ήθελα βοήθεια σχετικά με τη μνήμη για να καταλήξω αν είναι η τιμή προσιτή γιατί όχι, αν και η χρήση δεν το δικαιολογεί έτσι από περιέργεια.

 

φορητός_RAM.jpg

φορητός_θέση_μνήμης.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα

βασικά, αν έχεις μηχανικό δίσκο, άλλαξέ τον κ βάλε ssd ώστε να δεις διαφορά

και αν βρεις συμβατή ddr3 με τη δική σου, σε λογική τιμή, πάρε την, καλό θα κάνει.

https://www.e-shop.gr/ram-patriot-psd34g13332s-4gb-so-dimm-signature-ddr3-pc3-10600-1333mhz-p-PER.549075

 

Επεξ/σία από Kthulhou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα κάνει αλλαγή του σκληρού σε ssd 2tb ή ίσως και 4tb για να τον χρησιμοποιεί μετά από τρίμηνο σαν εξωτερικό δίσκο μιας και θα αγοράσει από Αμερική φορητό. Να πάει σε Samsung Evo ή QVO αλλά και πάλι δεν θα δουλέψει σαν κανονικός δίσκος υπολογιστή σε καθημερινή βάση μετά αλλά θέλει τη μεγάλη χωρητικότητα για να έχει νόημα. Εγώ δοκίμασα το φορητό αυτό με ένα δικό μου ξεχασμένο ssd intel series 330 180gb  για να δω αν δουλεύει και είναι ok.

Πάντως θα βόλευε (σαν εξωτερικός αργότερα) ένας από τους νέους και ταχύτερους δίσκους αλλά ο φορητός έχει sata 2 και δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάτι για να έπαιζε με adaptor.

Για ssd γνώμη έχεις;

Εγώ με τον intel αυτόν έμεινα ικανοποιημένος δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα.

Η μνήμη πάντως είναι σε λογική τιμή γιατί όχι.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...