Προς το περιεχόμενο

Η τελευταία beta έκδοση του PS5 υποστηρίζει Dolby Atmos και αποθηκευτικό χώρο SSD M.2 έως 8 TB


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, music_lover είπε

Το Dolby Atmos έπρεπε να υπάρχει day1. Κάλιο αργά παρά ποτέ. Άντε με το καλό και Dolby Vision τώρα.

έχεις ηχοσύστημα που παίζει Atmos (κανονικά , όχι συγχώνευση καναλιών) και αντίστοιχο χώρο ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, korakios είπε

έχεις ηχοσύστημα που παίζει Atmos (κανονικά , όχι συγχώνευση καναλιών) και αντίστοιχο χώρο ????

Yeap!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, EuphangeL είπε

Dolby Atmos for Headphones θα έχει;

Δεν χρειάζεται. Το 3D audio για ακουστικά της Sony είναι πολύ καλό. Το update είναι για όσους έχουν συστήματα ήχου με ηχεία ύψους.  

11 ώρες πριν, korakios είπε

έχεις ηχοσύστημα που παίζει Atmos (κανονικά , όχι συγχώνευση καναλιών) και αντίστοιχο χώρο ????

Δεν είναι τόσο σπάνιο. Ομολογουμένως για πλήρες σύστημα atmos home cinema 5.2.1 θέλεις περίπου 1.500€. Πλέον όμως και οι νέες ηχομπάρες με μικρό, προσιτό σε όλους,  κόστος δημιουργούν εντυπωσιακή ατμόσφαιρα με τα ηχεία ύψους. Το σημαντικότερο πρόβλημα θα έλεγα είναι οι γείτονες! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/7/2023 στις 6:36 ΜΜ, Makis101 είπε

Πολύ δυνατό Firmware update για το PS5 μας.👌

Ξεχωρίζω τα εξής παρακάτω:

1ον) Υποστήριξη - Dolby Atmos!

2ον) Υποστήριξη - M.2 SSD έως και 8 TB!

3ον) Επιλογή ενεργοποίησης της απτικής ανάδρασης από το χειριστήριο DualSense κατά την πλοήγηση στο UI......Πολυ μου άρεσε αυτό!

4ον) Δυνατότητα σίγασης ή αλλαγής της έντασης του σύντομου ήχου που ακούγεται κατά την ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση του PS5!

5ον) Υποστήριξη δεύτερου χειριστηρίου σε έναν λογαριασμό για να το χρησιμοποιείτε ως χειριστήριο υποβοήθησης!

Για μένα προσωπικά. Ίσως από τα καλύτερα Firmware updates που θα δώσουν στο PS5.............💪💪🏆🏆

Τι να το κάνεις το 2ο χειριστήριο, εδώ με ένα κι πάλι δεν σου δίνονται επιλογές για παραμετροποίηση όπως την θέλεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, chrisSerres είπε

Τι να το κάνεις το 2ο χειριστήριο, εδώ με ένα κι πάλι δεν σου δίνονται επιλογές για παραμετροποίηση όπως την θέλεις. 

Δε ξέρω για σένα φίλε μου, αλλά εγώ μια χαρά παραμετροποίηση κάνω στο Dualsenes μου.

Οπότε ΝΑΙ. Το να έχω ένα ακόμα Controller διαθέσιμο στον ίδιο λογαριασμό, ΝΑΙ μου είναι απαραίτητο.........!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 1/8/2023 στις 11:49 ΠΜ, CChaps είπε

Δεν χρειάζεται. Το 3D audio για ακουστικά της Sony είναι πολύ καλό. Το update είναι για όσους έχουν συστήματα ήχου με ηχεία ύψους.  

Δεν είναι τόσο σπάνιο. Ομολογουμένως για πλήρες σύστημα atmos home cinema 5.2.1 θέλεις περίπου 1.500€. Πλέον όμως και οι νέες ηχομπάρες με μικρό, προσιτό σε όλους,  κόστος δημιουργούν εντυπωσιακή ατμόσφαιρα με τα ηχεία ύψους. Το σημαντικότερο πρόβλημα θα έλεγα είναι οι γείτονες! 

Η αληθεια ειναι οτι πλεον οι καλες ηχομπαρες κανουν "συμπαθητικη" δουλεια με το atmos. Σε καμια περιπτωση βεβαια δεν ειναι τοσο ξεκαθαρος ο ηχος οτι ερχεται απο ψηλα σε σχεση με dedicated ηχεια atmos αλλα αρκετες φτανουν αρκετα κοντα στην ψευδαισθηση. Προσωπικα εχω την LG DSP9ya εχω βαλει και τα 2 προσθετα ηχεια και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το αποτελεσμα. Οι γειτονες πρεπει να ειναι και αυτοι πολυ ευχαριστημενοι απο το αποτελεσμα αλλα επειδη δεν ειμαστε τιποτα καφροι και σεβομαστε εντελως τις ωρες κοινης ησυχιας ( σε πολυκατοικια παλια που δεν εχει ιχνος ηχομονωσης να σημειωθει) δεν εχει παραπονεθει κανεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...