Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC] V2


GhostRiderLSOV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, dalan2007 είπε

 Warcraft III Reforged εχει τωρα 15 ευρω...και με τρωει να το παρω....

LoL σε καθε Discount το κοιταω και ποτε δεν ηταν μεσα ,ε αυτη τη φορα δεν το κοιταξα :P
Ευτυχως που το ειπες το τσιμπησα.

 

Spoiler

Screenshot_11.jpg

 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την απλή έκδοση με την προσφορά θα πάρεις, αν θες ντε και καλά να παίξεις Diablo. Deluxe και Ultimate αγόραζες μόνο για το early access, πέταξε το πουλάκι..

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, BlurayMoviesGreece said:


Για το αν αξιζει η οχι εξαρταται απο το τι περιμενεις να δεις και το κατα ποσο επεσες μεσα.
Καποιοι νομιζαν αλλα και συναντησαν αλλα, καποιοι παλι ειμαστε ευχαριστημενοι και ελπιζουμε για κατι καλυτερο στο μελλον.
Καποιοι πηγαν 48 και το παρατησαν πριν δουν τα Paragon και το End game.
Kαποιοι εχουμε ανεβασει 5χ 100αριδες και παμε για τον 6ο.

 

πολλοί επίσης περίμεναν κάτι αντάξιο του ονόματος Diablo και απογοητεύτηκαν.

κάποιοι ανέβασαν 2x 100άριδες αφού είδαν όλα τα paragon και endgame και το παράτησαν επίσης γιατί το game endgame δεν έχει τίποτα.

your point?

(προφανώς και η απάντησή μου είναι αντίστοιχη στην υπερβολή σου οτι όσοι έκαναν 100άριδες το αποθεώνουν και λιώνουν ενώ όσοι το λένε χάλια έκαναν τα βασικά μέχρι το 48lvl και δεν έχει βάση η γνώμη τους επειδή δεν είδαν τίποτα)

 

καλό είναι να αφήσεις αυτό το δίπολο στις απαντήσεις σου γιατί θα έρθει πάλι ο moderator να αρχίσει τα κλειδώματα επειδή εμείς ξέρουμε και εσείς όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, greekfragma είπε

 

πολλοί επίσης περίμεναν κάτι αντάξιο του ονόματος Diablo και απογοητεύτηκαν.

κάποιοι ανέβασαν 2x 100άριδες αφού είδαν όλα τα paragon και endgame και το παράτησαν επίσης γιατί το game endgame δεν έχει τίποτα.

your point?

(προφανώς και η απάντησή μου είναι αντίστοιχη στην υπερβολή σου οτι όσοι έκαναν 100άριδες το αποθεώνουν και λιώνουν ενώ όσοι το λένε χάλια έκαναν τα βασικά μέχρι το 48lvl και δεν έχει βάση η γνώμη τους επειδή δεν είδαν τίποτα)

 

καλό είναι να αφήσεις αυτό το δίπολο στις απαντήσεις σου γιατί θα έρθει πάλι ο moderator να αρχίσει τα κλειδώματα επειδή εμείς ξέρουμε και εσείς όχι.

Δεν υπαρχει καμια υπερβολη σε αυτα που γραφω, περιγραφω τα 2 ακρα.
Οντως υπηρχαν youtubers που πηγαν 48 και βγαλανε χολη ή ατομα που το παρατησαν στο Campaign οπως υπαρχουν και ατομα που εχουν 5-6-7 100ρηδες.
Φυσικα υπαρχουν και μεσες καταστασεις οπως αυτες που περιγραφεις.

Την αποψη μου λεω, απο εκει και περα κανενας δεν παιζει με το ζορι, σε οσους δεν αρεσει το game μπορουν να παιξουν κατι αλλο, αυτη τη στιγμη εσυ το πας για κλειδωμα γιατι το πας σε αντιπαραθεση.
Το οτι υπαρχουν ατομα που συνεχιζουν να παιζουν και ατομα που το παρατησαν ειναι γεγονος που εσυ το μεταφραζεις σαν διπολο.
 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Δεν υπαρχει καμια υπερβολη σε αυτα που γραφω, περιγραφω τα 2 ακρα.
Οντως υπηρχαν youtubers που πηγαν 48 και βγαλανε χολη ή ατομα που το παρατησαν στο Campaign οπως υπαρχουν και ατομα που εχουν 5-6-7 100ρηδες.
Φυσικα υπαρχουν και μεσες καταστασεις οπως αυτες που περιγραφεις.

Την αποψη μου λεω, απο εκει και περα κανενας δεν παιζει με το ζορι, σε οσους δεν αρεσει το game μπορουν να παιξουν κατι αλλο, αυτη τη στιγμη εσυ το πας για κλειδωμα γιατι το πας σε αντιπαραθεση.
 

δε θα απαντούσα αν έγραφες ολοκληρωμένα και όχι μόνο για τα 2 άκρα.

σε παρακαλώ μην παίζεις με τη νοημοσύνη μου. ξέρω πολύ καλά ελληνικά και χρησιμοποίησα τη λέξη δίπολο γιατί έκανες αυτό ακριβώς στη πρώτη γραμμή του bold.

το κλείνω εδώ για να συνεχίσει το νήμα χωρίς κλείδωμα.

Επεξ/σία από greekfragma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, greekfragma είπε

δε θα απαντούσα αν έγραφες ολοκληρωμένα και όχι μόνο για τα 2 άκρα.

σε παρακαλώ μην παίζεις με τη νοημοσύνη μου. ξέρω πολύ καλά ελληνικά και χρησιμοποίησα τη λέξη δίπολο γιατί έκανες αυτό ακριβώς στη πρώτη γραμμή του bold.

το κλείνω εδώ για να συνεχίσει το νήμα χωρίς κλείδωμα.

Τι να γραψω ολοκληρωμενα ;
Yπαρχουν 1000 λογοι να παιξεις 1000 λογοι να το παρατησεις, υπαρχουν ατομα που το παρατησαν στο 30 και ατομα με 6-7 100αρηδες.
Τι επρεπε δηλαδη να γραψω 1-1 ολες αυτες τις περιπτωσεις;
Την επομενη φορα που θα γραψω θα στο στειλω να μου πεις αν το εγκρινεις.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη πας να τριπλάρεις το λόγο χρήσης του δίπολου.

ήταν πάνω στο δικό σου απόλυτο σχόλιο 48άριδων και λιωμένων 100άριδων. και σου εξήγησα οτι το παράτησαν κι άλλοι που το έλιωσαν το game με 100άριδες.

και μετά έκανες 2ο ποστ οτι εντάξει υπάρχουν και αυτοί με τους 100άριδες που το παράτησαν.

να μάθεις να είσαι αντικειμενικός και σφαιρικός και όχι επειδή γουστάρεις ο ίδιος με 1000 το Diablo να παραγκωνίζεις οποιονδήποτε βρίσκει το game άθλιο (και ας 100άρισε χαρακτήρες). βρίσκεις δηλαδή εντέχνως τρόπους να καλύψεις τα αρνητικά σχόλια σε μόνιμη βάση θεοποιώντας το D4 στο συγκεκριμένο νήμα.

εντάξει είπαμε να απέχουμε γιατί το ζήτησε ο mod, αλλά όχι και εργολαβία θεοποίησης και να κάνουμε οτι δε βλέπουμε.

ίσα σταθμά και ίσες αποστάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, greekfragma είπε

μη πας να τριπλάρεις το λόγο χρήσης του δίπολου.

ήταν πάνω στο δικό σου απόλυτο σχόλιο 48άριδων και λιωμένων 100άριδων. και σου εξήγησα οτι το παράτησαν κι άλλοι που το έλιωσαν το game με 100άριδες.

και μετά έκανες 2ο ποστ οτι εντάξει υπάρχουν και αυτοί με τους 100άριδες που το παράτησαν.

να μάθεις να είσαι αντικειμενικός και σφαιρικός και όχι επειδή γουστάρεις ο ίδιος με 1000 το Diablo να παραγκωνίζεις οποιονδήποτε βρίσκει το game άθλιο (και ας 100άρισε χαρακτήρες). βρίσκεις δηλαδή εντέχνως τρόπους να καλύψεις τα αρνητικά σχόλια σε μόνιμη βάση θεοποιώντας το D4 στο συγκεκριμένο νήμα.

εντάξει είπαμε να απέχουμε γιατί το ζήτησε ο mod, αλλά όχι και εργολαβία θεοποίησης και να κάνουμε οτι δε βλέπουμε.

ίσα σταθμά και ίσες αποστάσεις.

Επαναλαμβανω οτι λαθος καταλαβες....
Εγω περιεγραψα τα 2 ακρα για καταλαβει ο φιλος οτι οι γνωμες απεχουν πολυ και εσυ το πηρες οτι υπαρχει ενα διπολο αυτων που πηγαν 48 και αυτων που πηγαν "600".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειρήνη υμίν!!!

Κάτι καταλάβαμε με τη συζήτηση σας. Ο καθένας μας, πλέον, μπορεί να κρίνει, θεωρώ, αν αξίζει η αγορά του D4 για τους δικούς του λόγους.

 

Εγώ πχ παίζω τα Diablo για την ιστορία/cinematics και για να δω τα skills/gameplay των διαφόρων class. Δεν ασχολούμαι καθόλου με τα items ή αν θα φτάσω 100lvl. Ως εκ τούτου, θα περιμένω μια καλύτερη έκπτωση, καθώς τα χρήματα, που ζητάει το D4, θα πάνε στο BG3, το οποίο αξίζει τα λεφτά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εν τω μεταξυ εγω γιατι πιστευω οτι κανεις δεν το παρατησε πραγματικα? Περα απο αυτους που το ηθελαν απλα για το campaign εξαρχης και καποιους ελαχιστους που πραγματικα απογοητευτηκαν.

Και εξηγουμε, εγω προσωπικα στο preseason ανεβασα ενα Sorc 92-93 νομιζω. Μετα εναν druid που πηγε 78. Και δοκιμασα και εναν Rogue αλλα τον αφησα χαμηλα καθως δεν με ενθουσιασε το gameplay του.

Με την ελευση του Season ειπα να ξεκινησω κατι νεο, εκαναν εναν Necro Bonespear, μου φανηκε απιστευτα βαρετος και σταματησα στα 55 μην χανω χρονο και δοκιμασα παλι Rogue με αλλο build. Τον πηγα ~60 ωσπου εφαγαν buff οι Sorc και επεστρεψα στο αγαπημενο μου class που ξαναπηγα ~70.

Καπου εκει ηρθαν οι διακοπες και μετα το νεο league του POE οποτε το εχω αφησει εδω και ~3 εβδομαδες. Και αυτο θα συνεχιστει για μεχρι το νεο season του Diablo που θα εχω ξελυσσαξει με το POE και θα μπορω να επενδυσω στο νεο Season του Diablo. Αν εξαιρεσεις Uber lilith και υψηλα Tier NM Dungeons ολα τα αλλα τα εχω ξεψαχνισει φουλ και νιωθω οτι τα λεφτα που εδωσαν επιασαν τοπο, ποσο μαλλον που θα εχω και νεο content με τους μηνες. 

Θεωρω οτι πολλοι παιχτες ειναι σαν εμενα, δηλαδη θα ερχονται και θα φευγουν οπως γινεται και στο POE και σε αντιστοιχα παιχνιδια και θα παιζουν μια ποσοτητα περιεχομενου που θελουν - μπορουν - εχουν αναγκη (πειτε το οπως θελετε). Δεν θα  100αριζουν, δεν θα τρωνε uber lilith καθως δεν εχει και καποιο νοημα αλλα δεν θα το παρατανε και στα 48.

Αυτο λογικα θα συνεχιστει μεχρι το S3-4 που θεωρω οτι ο κοσμος θα δωσει ευκαιριες να βελτιωθουν τα πραγματα μεχρι εναν βαθμο για να γινει το παιχνιδι ανταξιο του 2023, του end game και του quality of life που εχουμε συνηθισει απο τετοιου ειδους παιχνιδια. 

Απο εκει και περα φανταζομαι καποιοι θα πουν αι και μαμησου Blizzard ή θα εχουν συνηθισει και θα μπαινουν να βλεπουν τι παιζει για κανα μήνα ή πραγματι η Blizzard θα σοβαρευτει και θα φτιαξει αυτα που πρεπει να φτιαξει και θα προσελκυσει παλι αυτους που εχασε ή ισως να κερδισει και νεους παιχτες. 

 

ΥΓ: Αυτες πανω κατω ειναι οι σκεψεις μου για το πως εχει παει η φαση και πως θα παει το πραγμα στο προσεχες μελλον. Ελπιζω να εχουμε ευχαριστες εκπληξεις απο την Blizz και να μην συνεχισουμε να τρωγομαστε χωρις λογο. 

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/8/2023 στις 12:05 ΜΜ, Mpiftekis είπε

Πιο πολύ το λέω γιατί έχει τώρα 20% έκπτωση. Υπάρχει περίπτωση να πέσει παραπάνω μέχρι την 3η σαιζόν;

Δεν έχω θέμα να το αγοράσω και να περιμένω την 3η σαιζόν για να παίξω :)

Εγώ το πήρα.25% έκπτωση σε τόσο καινούριο τίτλο δε παίζει να ξαναβρείς σύντομα .Εκτός και αν έχεις υπομονή να περιμένεις για black friday ή Χριστούγεννα.Προσωπικά δεν έχω εμπειρία με τους προηγούμενος τίτλους(μόνο με το Immortal που έχω ανοίξει inferno II) ή με το POE που όλοι  το συγκρίνουν.Για αυτό το λόγο δε νομίζω να με ενοχλήσουν τα "προβλήματα" που αναφέρουν οι περισσότεροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, RazielKvlt said:

Εγώ το πήρα.25% έκπτωση σε τόσο καινούριο τίτλο δε παίζει να ξαναβρείς σύντομα .Εκτός και αν έχεις υπομονή να περιμένεις για black friday ή Χριστούγεννα.Προσωπικά δεν έχω εμπειρία με τους προηγούμενος τίτλους(μόνο με το Immortal που έχω ανοίξει inferno II) ή με το POE που όλοι  το συγκρίνουν.Για αυτό το λόγο δε νομίζω να με ενοχλήσουν τα "προβλήματα" που αναφέρουν οι περισσότεροι.

που το βρηκες 25?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...