Προς το περιεχόμενο

Edit σε google docs με κινητό Android


kounga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπέρα σε όλους.

Μου στέλνουν απο δουλειά στο mail φόρμες να συμπληρώσω (έγγραφα docx)  και θέλουν να βάζω σε κουτάκι και υπογραφή.

Απο το windows laptop δεν μπόρεσα να "σχεδιάσω" υπογραφή με το pad του, δεν δουλεψε.

Μήπως μπορώ απο το κινητό - οτι και καλά-  θα σχεδιάσω την υπογραφή στην touch screen ευκολα;

Το κακό είναι οτι δεν βλέπω στο κινητό το "κανονικό" google docs μενού με δυνατότητες edit όπως το βλεπω στα Windows.

Δεν κάνω κατι σωστά;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να ανοίξεις τα αρχεία από το Google Drive app από το κινητό υπάρχει επιλογή/πρόβλεψη για προβολή αρχείων word λογικα θα έχει κ για edit/επεξεργασία αρκεί να έχεις κάνει είσοδο στο λογαριασμό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ αρχήν, ειναι αυτο το περιβάλλον που πρεπει να βλέπω στο κιν για το Drive app? (πρωτη εικόνα) 

Επίσης, απο το μενου ρυθμίσεων καθε αρχείου(τρεις τελείες δεξια)  οπως βλέπεις δεν υπάρχει η επιλογή edit. (δευτερη εικονα)

Απο την άλλη, κάνοντας κλικ πάνω στο αρχείο, απλά μου βγάζει να επιλέξω προβολή μέσω πχ Mi text viewer (έχω Redmi) , Mi browser ή wps office.  Καμιά επιλογή για edit σαν google docs. 

Και γενικά σε ολο το μενου, καμια σχέση με το Drive που βλέπω στα Windows.  Που είναι το μενου για ολοκληρο το Office του drive, με τους πίνακες κλπ?

IMG_20230806_000049.jpg.840c5aa4293e1ad9e15718211d219891.jpgIMG_20230806_000632.jpg.cbeff1b20678bfe25a53ed8b9de5b619.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...