Προς το περιεχόμενο

Η γιγαντιαία, ασύρματη OLED τηλεόραση της LG αποκτά μια γιγαντιαία τιμή


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, georgik123 είπε

Εν έτη 2023 καλώδιο τροφοδοσίας? 

Τρίζουν τα κόκαλα του Αϊνστάιν 

Ο Τεσλα ασχολήθηκε με αυτο ο Αινσταιν ηταν θεωρητικος. και ναι χρειαζεται και υπαρχει λογος που δεν ειναι ασυρματο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, nepomuk said:

Μηπως τα 7,6$$ ειναι στραγαλια για πολλους Αμερικανους , οπου και οι χωροι ειναι

τεραστιοι και οι 77 ιντσες χωρανε ανετα στις κατοικιες και τα εξοχικα της (μικρο)μεσαιας ταξης;

(Για οσο χρονο κυριαρχει το Us $)

Δεν θα αποτελεσει ονειρο ζωης , ουτε θα απαιτησει τις οικονομιες μιας ζωης.

Πρωτα σε αυτη τη χωρα η τηλεοραση εφτασε και στο τελευταιο σπιτι , ενω το "μικρο" αμερικανικο αυτοκινητο

ειναι τλχ το μεγαλομεσσαιο στην Ευρωπη .

Ας μην κρινουμε τον κοσμο ,τους καταναλωτες και τις επιχειρησεις με κριτηρια ΨωροΚωσταινας.

Βεβαια οσα δεν φτανει η αλεπου ...

δεν φέρνω αντίρρηση διοτι δεν εχω στοιχεια.απλα απο περιεργεια..εισαι σιγουρος για αυτο?ότι τα 7,6$$ ειναι στραγαλια για πολλους Αμερικανους?οτι η μικρή μεσαία τάξη εχει εξοχικα σπιτια,(και μαλιστα τεράστια)....μπορει να εχεις δικιο..απο περιεργεια ρωταω,αλλα σε αυτο που ρωταω έχω υπόψη μου ολους τους αμερικανους,οχι μονο αυτους που ζουνε NYC και LA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, eri77 είπε

δεν φέρνω αντίρρηση διοτι δεν εχω στοιχεια.απλα απο περιεργεια..εισαι σιγουρος για αυτο?ότι τα 7,6$$ ειναι στραγαλια για πολλους Αμερικανους?οτι η μικρή μεσαία τάξη εχει εξοχικα σπιτια,(και μαλιστα τεράστια)....μπορει να εχεις δικιο..απο περιεργεια ρωταω,αλλα σε αυτο που ρωταω έχω υπόψη μου ολους τους αμερικανους,οχι μονο αυτους που ζουνε NYC και LA

Θελω να πω οτι υπαρχει αγοραστικο κοινο που γουσταρει μεγαλη οθονη και μπορει να πληρωσει ανετα.

Εξ αλλου σε αυτους στοχευει κατα κυριο λογο η LG για να κυκλοφορει τετοιες σειρες τιβι , δεν μπαινει μεσα.

Πολλοι αγοραστες δεν θα σπευσουν Day1, λογαριασε ατοκες και τα  7,6 χιλιαρικα ευκολα θα γινουν 4 .

Αντι για super - duper προβολεα , αρκετοι θα προτιμησουν την ευκολια της τιβι .

Δεν εχω παραπονο ,  εχει για ολους ο Θεος  και για του λογου μας , στον Πρωτο κοσμο

διαβιουμε , εστω και στην κατω πλευρα του.

Με 3 κατοσταρικα προμηθευτηκα απο ινσομνιακ χωρις παζαρια full HD προβολεα  EPSON

και νασου και η μεγαλη οθονη στις Λαικες γειτονιες και κατοικιες .

DIY καλοστοκαρισμα - σπατουλαριστο και βαψιμο τον τοιχο και ουτε οθονη χρειαζεται.

Απο προγραμματα ;  Με μια καλη "συνδρομη "σε  IPTV  (αμφιλεγομενες) υπηρεσιες , εχεις ολο

τον κοσμο στα ποδια σου .Ουτε σε 10 ζωες δεν μπορεις να τα δεις ολα αυτα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μπράβων στην lg πραγματική καινοτομία το Zero Connect, περιμένω πως και πως να αντιγράψουν και η υπόλοιπη , να γλυτώσουμε 3-4 καλώδια σε κάθε τv / monitor . 

μακάρη να έρχεται και στα κινητά ,να αλλάζουμε μόνο screen  6'

Επεξ/σία από sharke
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Diavolos666 είπε

Από τις 77" 7600$, 83" 10.000$ , τεράστιο οικονομικό άλμα για τις 97 ίντσες στα 27.999$

Σε ένα παράλληλο σύμπαν me σχεδόν τα ίδια λεφτά θα αγόραζα 4χ 77 ίντσες, αντί για μία 97 ιντσών να τις βάλω σε 2χ2 διάταξη για 144 ίντσες συνολικά :'D

2 x 50 ιντσες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι πρεπει για το εξοχικο στο ξυλοκαστρο που μου καηκε η thomson να τη βγαζουμε τωρα το καλοκαιρακι εξω στην αυλη να βλεπουμε με τους γειτονες την γη της ελιας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, eri77 είπε

δεν φέρνω αντίρρηση διοτι δεν εχω στοιχεια.απλα απο περιεργεια..εισαι σιγουρος για αυτο?ότι τα 7,6$$ ειναι στραγαλια για πολλους Αμερικανους?οτι η μικρή μεσαία τάξη εχει εξοχικα σπιτια,(και μαλιστα τεράστια)....μπορει να εχεις δικιο..απο περιεργεια ρωταω,αλλα σε αυτο που ρωταω έχω υπόψη μου ολους τους αμερικανους,οχι μονο αυτους που ζουνε NYC και LA

Εντ μεταξύ το 80% των Αμερικανών έχουν από 400$ και λιγότερα σε προσωπικές καταθέσεις και οι περισσότεροι φοβούνται να καλέσουν ασθενοφόρο διότι κοστίζει από 800$ μέχρι 1200$ και ας σε μεταφέρει ένα τετράγωνο.

Απλά έβλεπε πολλές American comedies στις αρχές 00's. Όπως κάθονταν οι πρωταγωνιστές έλεγαν:" Ε δεν πάμε στα Χάμπτονς;".

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/8/2023 στις 11:13 ΜΜ, nepomuk είπε

Μηπως τα 7,6$$ ειναι στραγαλια για πολλους Αμερικανους , οπου και οι χωροι ειναι

τεραστιοι και οι 77 ιντσες χωρανε ανετα στις κατοικιες και τα εξοχικα της (μικρο)μεσαιας ταξης;

(Για οσο χρονο κυριαρχει το Us $)

Δεν θα αποτελεσει ονειρο ζωης , ουτε θα απαιτησει τις οικονομιες μιας ζωης.

Πρωτα σε αυτη τη χωρα η τηλεοραση εφτασε και στο τελευταιο σπιτι , ενω το "μικρο" αμερικανικο αυτοκινητο

ειναι τλχ το μεγαλομεσσαιο στην Ευρωπη .

Ας μην κρινουμε τον κοσμο ,τους καταναλωτες και τις επιχειρησεις με κριτηρια ΨωροΚωσταινας.

Βεβαια οσα δεν φτανει η αλεπου ...

Εχεις δει μικρο-μεσαιους Αμερικάνους? Σε one-bedroom μενουν με εισοδημα 3.5k/month. Μια LG των 500 γιουρος και πολυ τους ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, panos spain είπε

Εχεις δει μικρο-μεσαιους Αμερικάνους? Σε one-bedroom μενουν με εισοδημα 3.5k/month. Μια LG των 500 γιουρος και πολυ τους ειναι

Εχω δει με τα ματια μου και δι ολων των αισθησεων μικρομεσαιους Καναδους , Μοντρεαλ - Κεμπεκ πιο συγκεκριμενα , οπου το

καθε  "Βορειο-Αμερικανικο" δωματιο ισουτο με το μισο τλχ της 75 τμ κατοικιας μου .

Βαλε προαυλιο ,κηπο στην πισω πλευρα , υπογειο γκαραζ , διασωζομαι λογω ταρατσας και οικογενειακου ιδιοκτητου διοροφου.

Βεβαια θα περασαν και 20 χρονια απο τοτε (τα ατιμα πως περνανε) , ισως οι αντιθεσεις και αντιφασεις αυξηθηκαν ιδιαιτερα

απο την πλευρα των ΗΠΑ. Δεν μου διαφευγει οτι οι ΗΠΑ πιεζονται απο τεραστιες μεταναστευτικες ροες απο την Λατινικη Αμερικη,

ενω ο Καναδας ειναι προστατευμενος. Οσον αφορα τις ημετερες στατιστικες και λογαριασμους , θαθελα να πιστευω

οτι στον λογαριασμο  προσμετρωνται  και οι μεταναστες επι μακρον διαμενοντες ανεξαρτητως καθεστωτος.

Σε αυτη την περιπτωση τα νουμερα μου βγαινουν ακομα δυσμενεστερα για την χωρα μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτή την τιμή θα περίμενα υποστήριξη 8Κ για να είναι και futureproof για τα επόμενα 10 χρόνια. Το να υποστηρίζει μόνο 4Κ σε αυτή την τιμή μάλλον είναι λάθος επιλογή. Τουλάχιστον θα έπρεπε να είχε την επιλογή αν θέλεις να συνδέσεις κάποιο καλώδιο,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/8/2023 στις 10:53 ΜΜ, tadegr είπε

οσο υπάρχουν πρόβατα οι τσέλιγκες  θα είναι χαρούμενοι 

Τηλεόραση 97 ιντσών προορίζεται είτε για χρήση ως επαγγελματικό video wall είτε για τεράστια σπίτια όπου για τους ιδιοκτήτες αυτών των σπιτιών τα 28 χιλιάρικα είναι ότι για εμάς το μισό χιλιάρικο.

Είναι αυτό που απαντάω σε παρόμοια κόμμεντς που υπάρχουν πάντα (μα πάντα!) κάτω από άρθρα για RTX xx90 (παλαιότερα Titan): Δεν μπορείς να αναλύεις τα πάντα υπό το πρίσμα του τι μπορεί να ξοδέψει ο μέσος gamer/γκατζετάκιας.

Εμένα η μόνη απορία μου είναι πως μπορεί να έχει Dolby Atmos μια τόσο λεπτή οθόνη (που θα έχει σίγουρα κάτι ψευτοηχεία); Γιατί προκειμένου να έχεις Dolby Atmos θες το λιγότερο πολλαπλά κατευθυντικά ηχεία που να στέλνουν ήχο σε πολλές κατευθύνσεις.

Επεξ/σία από kurkosdr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...